VIZE ŠKOLY

 

       BEZPEČNÁ RODINNÁ ŠKOLA 

 

       MODERNÍ VÝUKA

 

       SPOLUPRÁCE S PARTNERY

V rámci hodin KULTURNÍ VÝCHOVY se dost často a rádi pouštíme do hry na barevné trubky, které se nazývají BOOMWHACKERS. Dá se říci, že jsou ideálním hudebním nástrojem pro kolektiv.. Učí hráče vnímat rytmus a melodii zároveň. Výšky tónů zde reprezentují jednotlivé barvy trubek, což velmi usnadňuje hru. Boomwhackers naučí vnímat nejen hudbu, ale také rozvíjejí cit pro kooperaci a spolupráci ve třídě. Boomwhackers jsou unikátní perkusní nástroj, který je laděn na určité tóny – díky odlišné délce každý kus Boomwhackers při úderu vydává jinak vysoký tón. Tyto nástroje tak nabízí něco, co je pro jiné perkuse za hranicí možností. Tato sada 8 tyček je laděná do C dur stupnice, díky čemuž umožňuje zahrát v podstatě jakoukoli skladbu. Hrajeme podle not, které si vyhledáváme na internetu. Součástí sady, jsou i zpěvníky, které také využíváme. Hra na tyto barevné trubky se stala oblíbenou součástí našich hodin.

Mgr. Zdeňka Jelińská

jarozdet3jarozdet8jarozdet10

Nahoru