VIZE ŠKOLY

 

       BEZPEČNÁ RODINNÁ ŠKOLA 

 

       MODERNÍ VÝUKA

 

       SPOLUPRÁCE S PARTNERY

Ve druhé třídě proběhl projekt o místě, kde žijeme.

Děti se nejprve vypravily za panem starostou Leošem Procházkou na obecní úřad. Přijal je velmi mile, provedl je celým obecním úřadem a seznámil je s tím, co všechno se tu děje. Provedl je místy, kam se běžně člověk nedostane a tak se to dětem moc líbilo. Ukázal jim putovní pohár, který vyhrály loni paní učitelky, popovídal si s nimi o tom, co se ve vesnici děje, děti vyslovily různá přání, co by se jim v Lenešicích líbilo – třeba koupaliště s tobogánem nebo cukrárna s prima zmrzlinou. Dětem se moc líbila i obřadní síň, kde se konají svatby nebo vítání občánků.
Cestou do školy se děti zastavily v parku, kde si u naučné tabule vysvětlily, co je to naučná stezka, všimly si i turistické značky, přečetly si zajímavosti o různých stavbách ve vesnici. Zastavily se u sochy Svatého Václava i u kostela, kde si popovídaly o tom, jak je náročná jeho oprava.

Poslední povídání bylo u pomníku padlým, děti zarazilo, že mezi jmény byla i jména dětí.

Celý projekt byl moc pěkný, dětem se líbil, dozvěděly se spoustu zajímavostí.

Pavla Vaiglová

hzhz1 hzhz1 hzhz1 hzhz1 hzhz1 hzhz1 hzhz1 hzhz1 hzhz1 hzhz1 hzhz1 hzhz1 hzhz1 hzhz1 hzhz1 hzhz1 hzhz1 hzhz1

Nahoru