ČARODĚJNICE 2023
Den dětí pro MŠ

Úvod > Aktuality ze školy > AUSTRÁLIE - ZEMĚPISNÁ SOUTĚŽ - 1.KOLO

AUSTRÁLIE - ZEMĚPISNÁ SOUTĚŽ - 1.KOLO

Milí žáci a příznivci ZŠ Lenešice, od dubna budete mít možnost zúčastnit se cestopisné soutěže o Austrálii, kterou jsem v minulém měsíci navštívila. Účastí v zeměpisné soutěži se i vy můžete dozvědět o této zemi a světadíle spoustu zajímavých věcí.

Pravidla soutěže:

Soutěžit mohou všichni žáci ZŠ Lenešice, ale i všichni příznivci naší školy.

Otázky budou zveřejňovány nepravidelně, proto je zapotřebí sledovat webové stránky školy, nebo FB školy.

Všechny otázky se budou týkat pouze Austrálie.

Odpovědi odesílejte na adresu: zdenka.jelinska@zslenesice.com

Výsledky budou pravidelně po každém kole uvedeny v tabulce na webových stránkách naší školy v sekci soutěže.

Soutěžíme o drobné ceny z Austrálie, žáci 2. stupně obdrží za každá tři kola soutěže jedničku ze Z

Na vaše odpovědi se bude těšit do 6. dubna 2023

Mgr. Zdeňka Jelińská

1.KOLO soutěže AUSTRÁLIE

1.     Kolik obyvatel žije v Austrálii?

2.     Na kolik států se Austrálie dělí?

3.     Jak si slengově Australané říkají?

4.     Jaké je hlavní město Austrálie?

5.     Obyvatelům jakého australského státu se říká „ vránožrouti“ ?

6.     Obyvatelé Západní Austrálie přijali označení „pískovci“ podle koho, nebo čeho tento název dostali?

7.     Já jsem navštívila stát se zkratkou NSW. Napište anglicky i česky celý název tohoto státu.

8.     V srdci Australanů má své speciální místo jeden národ, a to Kiviové. Otázka zní, v jakém státě Kiviové žijí?

9.     Komu se v Austrálii říká pommies? Je to taková malá urážka, ale jelikož Australani uráží pouze přítele, tak se to nepočítá.

10.   S jakou leteckou společností jsme letěli?

AUSR.jpg