Ředitelské volno 5.10.2022
PIŠQWORKY

Úvod > Aktuality ze školy > CESTA KOLEM SVĚTA – JIRKA KOLBABA

CESTA KOLEM SVĚTA – JIRKA KOLBABA

Mottem letošního školního roku je“ Moje cesta k úspěchu“. Uvnitř naší školy žije cestovatelský duch nejen v řadách pedagogů, ale i našich žáků s jejich rodiči. Cesta je cíl, i tak bychom mohli tento článek nazvat, a proto je v životě pro nás všechny velkým přínosem, poznávat kouty světa, protože poznat a cítit, nebo ochutnávat energii, jídlo, vůně v jiné části světa, než ve své domovině, nám přináší hloubku poznání, a je to vždy velký zážitek. Žáci naší školy milují vyprávění, rádi naslouchají a hodně se ptají. Proto jsme letos pozvali do naší školy fotografa, spisovatele a cestovatele pana Jirku Kolbabu, kterého určitě všichni dobře znáte, nejen z vysílání na rádiu IMPULS, kde o svých cestách vypráví. Pořad jsme si užili ve Vrchlického divadle v Lounech. O své cestě kolem světa se nám všem snažil Jirka Kolbaba předat mnoho informací, inspirace na cestování. Vyprávěl o svých zážitcích, také o lidech žijících v zemích, které navštívil. Popisoval rozdíly života u nás doma a ve světě. Během dvouhodinového programu jsme mohli zhlédnout velké množství fotografií, které pořizuje sám a které byly velkou pastvou pro naše oči. Na konci se naši žáci ptali na to, co je zajímá. Chtěli poradit např. v jaké zemi začít cestovat, v kolika letech atd. Dotazů bylo tolik, že je ani všechny nemohl zodpovědět. Poselství, které nám Jirka Kolbaba předal: „Jděte za svými sny, vzdělávejte se, mějte cíl..“

Byl to zážitek, děkujeme.