BRUSLENÍ
MASOPUST 2023

Úvod > Aktuality ze školy > Cesta za papírem

Cesta za papírem

Včera se na naší škole konal projektový den ŘEMESLA. V rámci tohoto projektu si mohli žáci vyzkoušet různá řemesla v dílnách, které pro ně připravili učitelé. Naše dílna se zaměřila na PAPÍR. Papír má svou bohatou historii v různých geografických oblastech i kulturách, proto jsme s děvčaty vytvořily výukové plakáty, na kterých ukážeme ostatním žákům, jaká je historie výroby papíru, kde byl vynalezen papír, tak jak ho známe dnes, jaké se používají suroviny k výrobě, postup při výrobě a nezapomněly jsme ani na třídění a recyklaci papíru. Následně jsme se vrhly na výrobu ručního papíru. Začaly jsme již den předem najemno natrhanými kousky papíru, které jsme vložily do kýble a zalily vodou, nechaly promočit do druhého dne. V den dílen jsme takto namočený papír rozmixovaly a začaly tvarovat vlastní ruční papír dle správného postupu. Hotový vám ukážeme až po Velikonocích, nyní se nachází ve fázi schnutí. Zbyl nám čas i na výrobu z papíru. Pracovaly jsme s vlnitým barevným papírem, ze kterého jsme dle šablon vystříhaly zajíčky a odnesly si  domů velikonoční výzdobu. V dílnách panovala skvělá atmosféra umocněná překvapením, když nám kuchaři a pekaři přinesli ochutnat jejich houstičky a koláčky….mňam, mňam, mňam.

Skvělý den…… děkují děvčata ze šesté třídy Eva, Anety, Ivonka, Míša a Nelly