Paní ředitelka čte dětem
Pečení Velikonočního beránka v ŠD
Velikonoční soutěž

Matematika v 5. třídě

Jak na matematiku zábavně? Hrajeme Abaku. Abaku je název originální české metody určené pro podporu výuky aritmetiky. Abaku nabízí jednoduchý a pružný výukový „modul“, který má jediný cíl - pomoci s počítáním. Jak? Obratně, spolehlivě, rychle, zábavně.

Potenciál Abaku ukazuje i zlaté ocenění „Academics' Choice Brain Toy Winner Award for Mind-Building Excellence“. Academics' Choice™ je jediné mezinárodní ocenění, jehož cílem je ocenit produkty, které stimulují a rozvíjejí kognitivní rozvoj.

Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 26. 3. 2024 21:36

Projektový den „Bábovka“

Žáci 5. třídy si užily den při pečení bábovky. Předcházela důkladná příprava od vyhledávání receptů, nastudování postupu práce, dohodnutí spolupráce ve skupině, kdo zajistí jaké surovina a pomůcky,…

Vše zvládly úplně samy, školou si linula celé dopoledne lákavá vůně a výsledek byl báječný.

„Chtěli byste být bábovkou? No jen si to představte …“ V době, kdy se bábovky pekly, si žáci mohli představit, jaké by to bylo, kdyby byli bábovkou. Vymysleli krásné „životabásně“ a všichni jsme se nad básněmi pobavili a zároveň nám čas pečení rychle uplynul.

Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 20. 3. 2024 21:06

Návštěva výstavy „Co babičky pekly dříve a co nyní“

V úterý 13.2. místní knihovna Lenešice pořádala výstavu na téma pečení. Žáci naší školy se zde mohli seznámit, jak to bylo s pečením dříve a dnes. Zjistili jsme, že babičky stále pečou výborně a jejich výrobky jsme i ochutnali. Děkujeme paní Chovancové za milé pozvání .

Autor: Mgr. Lada Bulandrová Publikováno 14. 2. 2024 16:14

Vánoční strom přání

Páťáci připravili žákům z přípravky, 1., 2. 3. a 4. třídy vánoční čtení s překvapením. Přečetli žákům pohádku Děvčátko se sirkami, nad kterou poté společně diskutovali o životě.

K vánočnímu stromu měli za úkol vymyslet přání, nesměla to být ale žádná věc. A co vymysleli?  Přijďte se podívat, jste srdečně zváni. Náš strom přání je vystaven ve vestibulu na 1. stupni.

Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 14. 12. 2023 21:11

Páťáci v Galerii Benedikta Rejta v Lounech

V úterý 12. 12. 2023 žáci 5. třídy navštívili Galerii Benedikta Rejta v Lounech. Zde si měli možnost prohlédnout díla Tomáše Polcara – SOMA. Je to umělec, který vystudoval AVU u významných osobností jako je např. Milan Knížák. Nyní žije ve Slavětíně. Tato výstava ho odvádí od nových médií k cyklickému času přírody a života ke klasickým výrazovým prostředkům.

Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 13. 12. 2023 12:34

Turistický kroužek v zimě

Dva víkendy po sobě byly ve znamení turistiky.

V neděli 26.11. jsme jeli do Mostu do bazénu. Z nádraží jsme šli pěšky a děti byly nadšené z prvního sněhu. V bazénu si užily tobogány, divokou řeku, plavání i vířivku.

V sobotu 2. 12. jsme navštívili Telce, děti stavěly sněhuláka a hrály sněhovou bitvu. Po dovádění na sněhu je v místní sokolovně čekala mikulášská nadílka. Završení našeho výletu byla adventní procházka zasněženou krajinou na Peruc.

Oba výlety se vydařily a děti byly nadšené.

Simona Pazourková, Vlaďka Fiřtová

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 5. 12. 2023 21:37

Tandem - KOVY

Další zajímavé zkušenosti získali žáci 5. třídy v tandemové hodině přírodovědy, kdy si vyzkoušeli, jaké vlastnosti (např. kujnost) mají kovy.

Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 15. 11. 2023 21:42

Výprava do vesmíru

Žáci 5. třídy podnikli výpravu do vesmíru. Seznámili se s planetami sluneční soustavy a vytvořili její model.

Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 15. 11. 2023 21:40

Další zážitková hodina v 5.třídě

Další zážitková hodina proběhla v 5. třídě. Žáci zkoumali horniny obsahující kovy, pozorovali s pomocí elektronické lupy a podle popisu se pokusili odhadnout druhy nerostů. Na závěr viděli pokus, jak hoří hořčík.

Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 18. 10. 2023 11:29

Návštěva knihovny

Ve čtvrtek 5. 10. navštívili žáci 5. třídy knihovnu v Lounech. Seznámili se s komiksem, jeho vznikem, vývojem i s tím, jak se tvoří.

Také si to sami vyzkoušeli.

Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 9. 10. 2023 13:58

Turistický kroužek - Raná

V sobotu 23.9. jsme vyrazili s turistickým kroužkem na Ranou. Zvládli jsme pěší turistiku do ranského sedla. Následně si děti vyzkoušely sedák z paraglaidu a pohlédly si v muzeu větroň a ultra lehké letadlo. Na závěr ještě běhaly se záložním padákem, což se jim velice líbilo. Při z páteční cestě už na nich byla znát únava, měli jsme v nohách 14 km, ale stálo to za to.

Simona Pazourková, Vlaďka Fiřtová

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 27. 9. 2023 13:10

Výstava Člověk v přírodě 2023

V pátek 22. září se žáci 3., 4. a 5. tříd vypravili do Loun na výstavu Člověk v přírodě. Počasí moc nepřálo, ale zvládli jsme to ve zdraví. Děti plnily ve skupinkách úkoly z pracovních listů a ještě si stihly něco pěkného koupit. Dozvěděly se nové a zajímavé informace zábavnou formou, učily se spolupráci a odpovědnosti.

Těšíme se zase za rok!

Ivana Pokutová