Divadlo VeTři - dopravní výchova
Cesta za pokladem 2024

Úvod > Aktuality ze školy > Divadelní cestopis

Divadelní cestopis

tak se nazývalo vystoupení herecké skupiny z Divadýlka z Hradce Králové. Představení Divadelní cestopis snoubil v sobě cestu z nejslavnějších evropských her od středověku po České národní obrození. V první části se žáci od páté do deváté třídy přenesli do Anglie a seznámili se s nesmrtelným monologem Shakespearova Hamleta. Molliér a jeho hra Zdravý nemocný nám dala možnost proniknout do Francie. Následovala návštěva Itálie a hostina ze Sluhy dvou pánů od Carla Goldoniho. Nechyběla ani balkónová scéna Cyrana z Bergeracu od Edmonda Rostanda, ve které si zahrála svojí roli i Natálie Izerová z deváté třídy a sklidila velký aplaus. Poslední zastávkou byli bratři Mrštíkové a jejich Maryša, která se hercům velmi vydařila. Mezi otázkami se žáci také seznámili s životem autorů či původem jednotlivých děl. Dramatizace všech her byla plná zvratů, komediálních prvků a profesionálního výkonu od herců kočovného divadýlka.