DEN NÁVŠTĚV
Ukázka práce městské policie Postoloprty

Úvod > Aktuality ze školy > Doplavali jsme do cíle

Doplavali jsme do cíle

Od poloviny září 2021 do konce listopadu stejného roku absolvovala naše skupina žáků ze čtvrté a páté třídy plavecký kurz. Když jsme se poprvé ocitli v bazénu, byli někteří z nás docela vyplašeni, ale většina  se na výuku moc těšila. Naše instruktorky, Lenka a Renata, nás těch obav záhy zbavily, když nám začaly povídat o všem, co nás během plaveckého kurzu čeká. Zvládnout jeden nebo dva plavecké způsoby, zvyknout si na vodní prostředí, otužovat svoje tělo, naučit se jednoduché pády a skoky do vody. Nemohli jsme se dočkat, až do vody skočíme a náš plavecký kurz začne. Vodu a vodní prostředí sice každý z nás asi dobře znal, ale přeci jen umět dokonale plavat různé plavecké styly vyžaduje určitý výukový postup. Během něho jsme zjistili že plavání je pohybové učení, v němž mají místo jak dílčí pohyby nohou, paží, dýchání, tak i zvládnutí situací (vlny, hloubka, odolnost organismu na chladnější vodu atd.). Po celou dobu plavecké výuky jsme používali ty nejmodernější plavecké pomůcky, které pomáhají překonat některá úskalí, k nimž je třeba více odvahy, vytrvalosti či houževnatosti (plavecké brýle, nadlehčovací pomůcky atd.). Poslední plavecké hodiny se nesly v duchu vodních her a našeho skotačení ve vodě. Za svoje vodní umění jsme obdrželi diplomy plavce. Ve škole jsme ještě uzavřeli kapitolu plavání povídáním o tom, jak se nám kurz líbil, co jsme se naučili, jak nás to v bazénu bavilo, co nejvíce, a ještě jsme namalovali Lence a Renatě obrázky, které jim jako poděkování předáme na našem „Vánočním plavání“ 16.prosince 2021, na které se moc těšíme.