Paní ředitelka čte dětem
Velikonoční soutěž

Úvod > Aktuality ze školy > TANDEMOVÁ VÝUKA V 1. TŘÍDĚ

TANDEMOVÁ VÝUKA V 1. TŘÍDĚ

Před Vánoci prvňáčci absolvovali tzv. tandemovou výuku čtenářské lekce. Při tandemové neboli párové výuce pracují s dětmi dva učitelé najednou. Společně si nejprve hodinu připraví, poté ji spolu odučí a po hodině ji spolu zreflektují – co se povedlo, co by mohlo být jinak apod.

Cílem hodiny bylo seznámení dětí s knihou Myšák jménem Julian, čtení ve skupinách a práce se schématy. V první hodině si děti prohlédly titulní stranu, z nabídky slov vybraly ta, která se tam objevila, a pak předvídaly, o čem příběh bude. Poté si prostudovaly schéma zvířecích doupat z první strany a popisovaly, kdo s kým se může navštěvovat. Vlastní čtení textu měly na starosti paní učitelky. Děti příběh sledovaly na tabuli a postupně předvídaly, jak se bude děj dále vyvíjet. Po čtení jsme si text krátce shrnuli. Ve druhé hodině děti obdržely další schéma, obě schémata porovnávaly a navzájem sdílely, v čem se liší. Na závěr celé lekce každý vytvořil vlastní vztahové schéma, do kterého zakreslil sebe a své blízké.

Ivana Tegtmajerová, Ivana Pokutová