ČARODĚJNICE 2023
Den dětí pro MŠ

Úvod > Aktuality ze školy > VODA

VODA

Tak jednoduchý název, zároveň jeden z nejdůležitějších pro život všech lidí na planetě Zemi. Začal nový školní rok a s ním i naše společná cesta za poznáním. V úterý 6.9.2022 jsme se vydali do Galerie Benedikta Rejta v Lounech na výstavu VODA. Před vstupem do galerie jsme se dozvěděli podrobnosti o jejím vzniku a zakladatelích. Uvnitř už nás čekala spousta překvapení ve všech patrech tohoto kulturního stánku. V prvním patře jsme si vodu spojovali s našimi smysly, zkusili jsme si například popisovat obraz spolužákovi, který měl zavázané oči a on na základě našeho popisu musel daný obraz v galerii najít. V dalším patře na nás čekalo Aquarium, které obohatilo výstavu o prožitkový rozměr vodního elementu, zprostředkovaný site specific instalací. Interaktivní světelná instalace Vladimíra Buriana vytvořila za využití optických prostředků (hry světel, stínu, barev) smyslový prožitek naší “vodní” lidské podstaty. Tuto světelnou instalaci doplňovaly zvukové efekty zpěvu verlyb, které slouží jako terapeutická metoda, vedoucí ke zlepšení duševní pohody a zdraví. Poslední část tohoto výstavního projektu, umístěná v hlubině třetího suterénu, bylo vodní LABORATORIUM Diany Siswartonové. V této experimentální a edukativní části jsme se dostali do samého středu nového vědění o vodě. Dozvěděli jsme se o strukturované vodě, o čtvrtém vodním skupenství i o géniovi Viktoru Schaubergerovi. Diana Siswartonová nám také představila svoje zkušenosti a výsledky výzkumů fyzikálních vlastností vody. Za hodinu a půl jsme toho zažili hodně, viděli hodně a dozvěděli se spoustu nových informací.

Vaši šesťáci

Další fotografie naleznete na Facebooku školy.