Česko zpívá koledy 2021
Vánoční plavání 2021

Úvod > Aktuality ze školy > Zážitková výuka v Praze

Zážitková výuka v Praze

To, že je Pražský hrad odvěkým symbolem českého státu, nejvýznamnější českou památkou a zároveň jednou z nejvýznamnějších kulturních institucí, jsme se učili v dějepise. Na hodinách zeměpisu jsme se zase dozvěděli, že je památkou UNESCA s více než tisíciletou tradicí, že je cílem mnoha miliónů návštěvníků z celého světa. A dnes 12. 10. 2021 jsme se k těmto návštěvníkům přidali i my, žáci sedmého, osmého a devátého ročníku, spolu s našimi učiteli, kteří nám chtěli teorii probíranou v hodinách ukázat v realitě a zažít vyučování z jiného pohledu. Hlavně možnost vidět a projít si interiéry a exteriéry největšího souvislého hradního komplexu na světě, byl pro nás velký zážitek.

Prošli a viděli jsme toho hodně a v rámci tělesné výchovy nachodili i dost kilometrů. Na Staroměstském náměstí jsme zase procvičili angličtinu, když deváťáky oslovila slečna z USA a chtěla si s nimi zatancovat. Na Karlově mostě nás upoutala Nella z osmé třídy svým krátkým příběhem o Janu Nepomuckém, zrovna tak vyprávění pana učitele na dějepis. Někteří z nás byli v Praze poprvé. Dokonce i jízda metrem byla pro někoho novým zážitkem. Ani počasí nás nezklamalo, a tak nic nebrání tomu říci, že to byla skvělá výuka jinak napříč mnoha předměty.