image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4
ČARODĚJNICE 2023
5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26
DEN S BEE BOTY
27 28
29 30 31 1 2
Den dětí pro MŠ
3 4
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality ze školy

Aktuality ze školy


Štítky:Novější 1 3

Plavecký výcvik 2. a 3. lekce

Žáci druhé a třetí třídy si osvojují plavecké dovednosti. Učí se plavecký styl prsa.  Potápějí se a orientují ve vodě. Také trénují dýchání do vody a skoky po nohou. Využívají mnoho plaveckých pomůcek a her ve vodě.


Autor: Mgr. Lada Bulandrová Publikováno 27. 9. 2023 21:16

Turistický kroužek - Raná

V sobotu 23.9. jsme vyrazili s turistickým kroužkem na Ranou. Zvládli jsme pěší turistiku do ranského sedla. Následně si děti vyzkoušely sedák z paraglaidu a pohlédly si v muzeu větroň a ultra lehké letadlo. Na závěr ještě běhaly se záložním padákem, což se jim velice líbilo. Při z páteční cestě už na nich byla znát únava, měli jsme v nohách 14 km, ale stálo to za to.

Simona Pazourková, Vlaďka Fiřtová


Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 27. 9. 2023 13:10

Drakiáda 2023

Letošní drakiáda proběhla ve středu 20. září za velmi slunného počasí. Již zdáli nás na obloze vítal drak žáka 5.třídy Dominika Svatoše a my věděli, že budou naši draci pěkně létat. Tradičně všichni účastníci obdrželi diplom a sladkou odměnu za účast. Moc děkujeme všem rodičům, kteří přišli dětem pomáhat. Také i panu Čákovi za zpřístupnění fotbalového hřiště, učiteli Wildovi za fotodokumentaci celé akce, Zuzce Charvátové za pěkný plakát a také všem ped. pracovníkům, kteří se akce účastnili.

Lada Bulandrová


Autor: Mgr. Lada Bulandrová Publikováno 21. 9. 2023 14:11

Plavecký výcvik 2023 - 1.lekce

Ve středu 13. září proběhla první lekce plaveckého výcviku pro žáky 2. a 3. ročníku. Kurzem provádí milé paní instruktorky, které dětem pomáhají překonat strach z neznáma a osvojit si základní plavecké dovednosti zábavnou formou.

Už se těšíme na další lekci.


Autor: Bc. Diana Pekařová Publikováno 15. 9. 2023 14:30

GALERIE BENEDIKTA REJTA

Ve středu 6. září navštívili žáci 3. a 4. ročníku Galerii Benedikta Rejta v Lounech a zhlédli výstavu KRÁSA. Hned na začátku děti navrhovaly, co všechno může být krásné, třeba tvář, obraz, oblečení, jídlo, láska nebo dům. Navíc krása může být ukrytá uvnitř a nemusí být na první pohled vidět. V podzemních podlažích nás upoutaly osvětlené zavěšené křišťály a také různé vůně ze všech koutů světa.

Výstava byla velmi krásná a poučná.

Ivana Pokutová


Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 7. 9. 2023 21:40

Projektový den – Místo, kde žiji - 2.třída 2023

V pátek 16. 6. proběhl ve druhé třídě projekt Místo, kde žiji, děti skládaly erby a názvy – LENEŠICE, LOUNY. Popisovaly, co mají erby společného, čím se liší, co na nich je. Ve skupinkách vyplňovaly myšlenkové mapy ze získaných informací o Lenešicích. Prošly si vesnici, prohlédly si památky, zajímavosti a seznámily se s obsahem na informačních panelech. Ve skupinkách vyplnily pracovní list a nakreslily podle předlohy erb Lenešic.

Projekt se velmi vydařil, děti se dozvěděly mnoho nových informací.


Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 19. 6. 2023 22:47

Školní výlet 2.třída - Slavětín

Druháci vyjeli ve středu 14. 6. do Slavětína, jejich první cesta vedla k menhiru Baba, následně si prohlédli farmu, viděli krávy, pštrosy, lamu, kozy i zemědělské stroje. Na dětském hřišti si hrály a svačily, což se jim velmi líbilo. Poté jsme se přesunuli autobusem na Peruc a navštívili jsme Muzeum české vesnice. Zde si poslechly pověst o Oldřichovy a Boženě z pradávných dob českých knížat.

Děti historické události zaujaly, výlet se jim velmi líbil.


Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 19. 6. 2023 22:39

Tandem ve 2. třídě – Husa Líza

V úterý 6. června proběhla ve 2. třídě čtenářská lekce pod vedením p. uč. Pazourkové a p. uč. Pokutové. Nejdříve děti zjišťovaly, o čem knížka bude. To brzy a správně vyvodily z obrázků, na kterých byly indicie vedoucí k odpovědi  HUSA. Při čtení knížky děti předvídaly, poznávaly cizokrajná zvířata, pobavily se při jejich předvádění a také psaly správné odpovědi do pracovního listu.

Cílem čtenářských lekci je přivést děti ke knížkám a ke čtení.

Ivana Pokutová, Simona Pazourková


Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 7. 6. 2023 7:47

AGROFARMA Jimlín 31. 5. 2023

Dětská radost a zvídavost byla v plném proudu, když děti z přípravné a 2. třídy vyrazily na nezapomenutelný výlet na farmu do Jimlína. Prohlédly si prostředí starého vesnického statku, viděly, jak se mele mouka a jak se peče chleba. Domácí chléb i s domácí paštikou ochutnaly a moc jim chutnal. Krmily hospodářská zvířata a svezly se i na koni.

Tento se velmi vydařil a dětem se líbil.

Simona Pazourková a Miluše Špeciánová

 


Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 1. 6. 2023 22:45

PŘIJELA MĚSTSKÁ POLICIE POSTOLOPRTY

Dne 27.4. nás navštívil ředitel městské Policie Postoloprty Roman Kaleja. Spolu se svým kolegou nám představil policejní výstroj a výzbroj. Poté následovala ukázka bojového umění. Děti se zapojily a vyzkoušely si několik prvků sebeobrany.
Děti byly z celého programu nadšené.

Děkujeme Městské Policii za skvěle připravený program.


Autor: Nikola Antonyová Publikováno 28. 4. 2023 14:21

Kloboukový den na 1. stupni

Ve čtvrtek 2.2. před pololetními prázdninami přišli žáci do školy se zajímavě ozdobeným kloboukem, čepicí nebo čelenkou. S touto pokrývkou hlavy proběhlo vyučování. Od 9:00 hod. se děti po třídách ve skupinkách fotografovaly v balónkovém fotokoutku. Fotografoval je pan uč. Wild. Poté postupně se jednotlivé třídy v klobouku představily ostatním třídám.     Děti zkusily vymyslet pohádkové postavy, které mají pokrývku hlavy. Každá třída pak skládala obrázky a přiřazovala názvy pohádek k pohádkovým postavám s kloboukem. 0. - 3. třída poslouchala čtený úryvek z pohádky nebo zhlédla video a nakreslila pohádkovou postavu. Žáci 4. - 5. třídy napsali ve dvojicích popis pohádkové postavy a nakreslili ji.

Děkujeme všem pedagogům, asistentkám a rodičům za pěknou spolupráci na tomto dnu.

1.stupeň


Autor: Mgr. Lada Bulandrová Publikováno 7. 2. 2023 13:04

Vánoční plavání 2022

Vánoce jsou za dveřmi a děti se již nemohou dočkat. Abychom si čekání na Ježíška zpříjemnili, vyrazili jsme společně se žáky prvního stupně do Postoloprt na vánoční plavání. Paní instruktorky připravily pro děti nabitý program plný zábavných aktivit a soutěží. Děti si tak vyzkoušely například plavání různými způsoby nebo plavání pod vodou na vzdálenost. Nechyběla ani návštěva sauny, ve které si děti odpočinuly. Na závěr žáci dostali odměnu v podobě medailí a kšiltovek. Dnešní den jsme si velmi užili.


Autor: Bc.Diana Pekařová Publikováno 14. 12. 2022 22:22

Novější 1 3