image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31
Naši deváťáci připravují - Den dětí pro MŠ
1
Pozvánka na výstavu - Za oponou času
2
3 4
Setkání s budoucími prvňáčky 2024
Zápis do přípravné třídy 4.6.2024
5
Beseda s mistrem světa v kung-fu
6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality ze školy

Aktuality ze školy


Štítky:Výlet - Dvůr Perlová voda

Páťáci vyrazili na dvoudenní výlet do Kostelce nad Ohří do areálu Dvůr Perlová voda. Počasí se vydařilo, koupali se, hráli míčové hry, večer je čekalo dobrodružství na stezce odvahy a užili si také krásné prostředí a servis v celém areálu.


Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 11. 6. 2024 7:16

Tajemné příběhy z obrázku

Ve 3., 5. a 6. třídě v rámci spolupracujících skupin žaci dostali jeden společný úkol. Každá třída obdržela jeden obrázek, který si společně pečlivě prohlédla. Děti měly za úkol zamyslet se, co na obrázku vidí, a přemýšlet o tom, jaké pocity v nich vyvolává. Diskutovaly o různých detailech a sdílely své první dojmy a nápady.
 
Poté každý žák napsal svůj vlastní příběh, který podle něj obrázek zobrazuje. Někteří se nechali inspirovat konkrétními postavami či místem, který na obrázku viděli, zatímco jiní se zaměřili na celkovou atmosféru nebo emoce, které v nich obrázek vyvolal. Příběhy se pohybovaly od dobrodružných až po pohádkové, a některé byly dokonce zábavné a humorné.
 
Výsledky byly velmi povedené a bylo hezké sledovat, jak každý žák v obrázku vidí něco úplně jiného.  Společná aktivita nejen podpořila kreativitu a fantazii dětí, ale také ukázala, jak různá mohou být naše vnímání a interpretace jednoho a téhož obrázku. 

Autor: Kateřina Fiřtová Publikováno 31. 5. 2024 22:36

Učící se skupiny & Pampeliška záchranářka

Letos jsme vyzkoušeli ve škole několikrát učící se skupiny. Skupinka 3 učitelů si najde společné téma (metodu, text, aktivitu…) připraví vyučovací hodinu napříč školou, odučí a následně pak ve skupině vyhodnotí. Vzniklo tak mnoho společně připravených hodin v mnoha skupinách našich učitelů.

Pampeliška záchranářka bylo téma pro 1. 5. 6., 8. a  9. třídu. Hodinu odučily postupně 4 učitelky, některá i ve více třídách. Žáci pracovali s textem, dozvěděli se novinky o pampelišce, někteří uvařili med či prožili jinou kreativní činnost a také vytvořili životabáseň. Podívejte se, jak se povedly.                                                                                                                         

Jana Ledvinová

 


Autor: Mgr. Jana Ledvinová Publikováno 20. 5. 2024 15:14

Tandem - smysly

Další tandemová výuka v 5.třídě, zkoumáme, jak funguje naše chuť, čich a hmat. 


Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 16. 5. 2024 21:20

Svátek matek v keramickém kroužku

Žáci, kteří chodí do keramického kroužku vyrobili dárky maminkám k svátku. Milé maminky, přejeme vše nejlepší k vašemu svátku matek.


Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 10. 5. 2024 21:48

Pampeliška záchranářka

Žáci 5. třídy se v rámci čtenářské lekce „Pampeliška záchranářka“ zaměřili na pampelišky. Při četbě získali nové informace, vytvářeli si vlastní názor, který sdíleli s ostatními žáky. Jako bonus jsme si z nasbíraných květů uvařili pampeliškový med.

 

 


Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 5. 5. 2024 21:29

Pálení čarodějnic na Rané

V sobotu 27. 4. jsme vyrazili s turistickým kroužkem na Ranou, kde se konala akce Pálení čarodějnic. Děti prolézaly pavučinou, chodily na chůdách, skákaly v pytlích, létaly na koštěti a absolvovaly náročnou překážkovou dráhu. Na závěr si všichni opekli buřty. Byla to vydařená akce, dětem se program moc líbil. Celkem jsme ušli 11 km.

Simona Pazourková, Vlaďka Fiřtová


Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 29. 4. 2024 9:08

Páťáci na pracovkách

Žáci z páté si v pracovním vyučování vyzkoušeli práci se dřevem. Vyrábí prkénko. Ještě není hotovo. Je to dřina...


Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 24. 4. 2024 21:16

Matematika v 5. třídě

Jak na matematiku zábavně? Hrajeme Abaku. Abaku je název originální české metody určené pro podporu výuky aritmetiky. Abaku nabízí jednoduchý a pružný výukový „modul“, který má jediný cíl - pomoci s počítáním. Jak? Obratně, spolehlivě, rychle, zábavně.

Potenciál Abaku ukazuje i zlaté ocenění „Academics' Choice Brain Toy Winner Award for Mind-Building Excellence“. Academics' Choice™ je jediné mezinárodní ocenění, jehož cílem je ocenit produkty, které stimulují a rozvíjejí kognitivní rozvoj.


Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 26. 3. 2024 21:36

Projektový den „Bábovka“

Žáci 5. třídy si užily den při pečení bábovky. Předcházela důkladná příprava od vyhledávání receptů, nastudování postupu práce, dohodnutí spolupráce ve skupině, kdo zajistí jaké surovina a pomůcky,…

Vše zvládly úplně samy, školou si linula celé dopoledne lákavá vůně a výsledek byl báječný.

„Chtěli byste být bábovkou? No jen si to představte …“ V době, kdy se bábovky pekly, si žáci mohli představit, jaké by to bylo, kdyby byli bábovkou. Vymysleli krásné „životabásně“ a všichni jsme se nad básněmi pobavili a zároveň nám čas pečení rychle uplynul.


Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 20. 3. 2024 21:06

Návštěva výstavy „Co babičky pekly dříve a co nyní“

V úterý 13.2. místní knihovna Lenešice pořádala výstavu na téma pečení. Žáci naší školy se zde mohli seznámit, jak to bylo s pečením dříve a dnes. Zjistili jsme, že babičky stále pečou výborně a jejich výrobky jsme i ochutnali. Děkujeme paní Chovancové za milé pozvání .

 


Autor: Mgr. Lada Bulandrová Publikováno 14. 2. 2024 16:14

Vánoční strom přání

Páťáci připravili žákům z přípravky, 1., 2. 3. a 4. třídy vánoční čtení s překvapením. Přečetli žákům pohádku Děvčátko se sirkami, nad kterou poté společně diskutovali o životě.

K vánočnímu stromu měli za úkol vymyslet přání, nesměla to být ale žádná věc. A co vymysleli?  Přijďte se podívat, jste srdečně zváni. Náš strom přání je vystaven ve vestibulu na 1. stupni.


Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 14. 12. 2023 21:11