image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30
SLAVNOSTNÍ ZAKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality ze školy

Aktuality ze školy


Štítky:Novější 1

JAK SE MI ŽILO NA 1. STUPNI – projekt 5. třídy

Ve čtvrtek 23.6. proběhl v 5. třídě celodenní projekt Jak se mi žilo na 1. stupni. Děti skládaly obrázek školní budovy a okolo uváděly, co je při pohledu na důvěrně známou budovu napadá. Poté skládali slova z písmen NAŠE ŠKOLA a vybíraly to, které mají se školou nějakým způsobem spojené. Při čtení příběhu Pipi jde do školy nás pobavilo Pipino tykání paní učitelce nebo její urputná snaha domoci se spravedlnosti ohledně školních prázdnin. Hlavním úkolem projektu však bylo napsat, jak se dětem na 1. stupni žilo. Někdo vzpomínal na školu v přírodě, další na školní výlety, nejčastějším tématem byl ale covid – pro někoho 2 roky prázdnin, pro jiné online hodiny a spousta práce doma. Projekt se nám moc povedl a já přeji dětem, ať se jim na 2. stupni daří.
 
Ivana Tegtmajerová, Michaela Pokorná
 

Autor: Mgr. Ivana Tegtmajerová Publikováno 28. 6. 2022 21:39

VÝLET DO TOBOGA-FANTAZY

Druháci a páťáci se v úterý 14. června vydali do Prahy na výlet do dětského světa v Toboga-Fantazy.  Po celý čas, který jsme měli, se děti nezastavily. Snad jen na to, aby se napily nebo něco pojedly. Atrakce střídala atrakci:  autíčka, tobogán, trampolíny, nafukovací drak, virtuální realita a další a další.
 
Výlet jsme si moc užili a teď se všichni těšíme na prázdniny!
 

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 22. 6. 2022 21:30

Dětský den v 5. třídě

Ve středu 1.6. oslavili páťáci krásný dětský den. Žáci z 9. třídy pod vedením p. uč. Pechové pro nás připravili zábavou cestu za pokladem. Děti ve skupinách plnily nejrůznější úkoly, za které dostávaly šifry, aby se dozvěděly, kam povede jejich další cesta. Na jejím konci ještě musely najít klíč k sladkému pokladu a pak nás ještě čekalo opékání buřtů z místního řeznictví. Celé dopoledne se velmi vydařilo a my za něj deváťákům i paní učitelce MOC DĚKUJEME.

Poděkování patří i p. uč. Wildovi za doprovod jedné ze skupin a fotografování celé akce.

Ivana Tegtmajerová, Michaela Pokorná


Autor: Mgr. Ivana Tegtmajerová Publikováno 8. 6. 2022 9:03

MY FIRST ENGLISH READING

Trénování angličtiny čtením je báječný způsob rozvoje slovní zásoby i zarytí si frází pod kůži. Do zjednodušené četby knihy v anglickém jazyce jsme se pustili se žáky v páté třídě. Vybrali jsme si velmi známou knihu Robinson Crusoe a zvolili jsme úroveň 1. Většinou se obtížnost pohybuje od 0, které se říká “starter“ a existuje většinou 6 až 7 úrovní. Vytvořili jsme si ze čtení svojí první knihu, která zatím obsahuje 10 kapitol a budeme pokračovat v následujícím ročníku. V rámci čtení jsme se učili slovní zásobu, tvorbu jednoduchých vět a porozumění textu.

Mgr. Zdeňka Jelińská , Ing. Daniela Pechová


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 6. 6. 2022 13:18

Cestovní kancelář

V pondělí 11.4. se 5. třída proměnila v sídlo šesti cestovních kanceláří. Všechny se věnovaly propagaci České republiky, každá si však vybrala jiný region. CK ALMIA zvala návštěvníky do Ústeckého kraje a našeho nejmladšího národního parku České Švýcarsko. Na Plzeňský kraj se zaměřila CK SVĚTOVKA, své zákazníky lákala k návštěvě ZOO nebo pivovaru Plzeňský Prazdroj.  CK RYBKA nabízela turistům prohlídku Karlových Varů a dalších lázeňských měst. Ani cestovní kancelář V.O.M.M. nezůstala pozadu a pozvala své klienty na nejkrásnější místa Libereckého kraje – hrad Housku, Ještěd nebo Panskou skálu. Poslední dvě kanceláře se zajímavými názvy FLEKODRÁHY a SASAKI si vybraly kraj Jihočeský s jeho krásnými zámky Hluboká nebo Červená Lhota. Každá skupina vytvořila svůj propagační plakát, společně pak sestavily katalog nejzajímavějších míst naší vlasti. Jako nejobtížnější se nakonec ukázalo vytvořit reklamu pro rádio či televizi. I s tím si však nakonec všechny „cestovky“ úspěšně poradily.

Ivana Tegtmajerová, Michaela Pokorná


Autor: Mgr. Ivana Tegtmajerová Publikováno 20. 4. 2022 15:00

Doplavali jsme do cíle

Od poloviny září 2021 do konce listopadu stejného roku absolvovala naše skupina žáků ze čtvrté a páté třídy plavecký kurz. Když jsme se poprvé ocitli v bazénu, byli někteří z nás docela vyplašeni, ale většina  se na výuku moc těšila. Naše instruktorky, Lenka a Renata, nás těch obav záhy zbavily, když nám začaly povídat o všem, co nás během plaveckého kurzu čeká. Zvládnout jeden nebo dva plavecké způsoby, zvyknout si na vodní prostředí, otužovat svoje tělo, naučit se jednoduché pády a skoky do vody. Nemohli jsme se dočkat, až do vody skočíme a náš plavecký kurz začne. Vodu a vodní prostředí sice každý z nás asi dobře znal, ale přeci jen umět dokonale plavat různé plavecké styly vyžaduje určitý výukový postup. Během něho jsme zjistili že plavání je pohybové učení, v němž mají místo jak dílčí pohyby nohou, paží, dýchání, tak i zvládnutí situací (vlny, hloubka, odolnost organismu na chladnější vodu atd.). Po celou dobu plavecké výuky jsme používali ty nejmodernější plavecké pomůcky, které pomáhají překonat některá úskalí, k nimž je třeba více odvahy, vytrvalosti či houževnatosti (plavecké brýle, nadlehčovací pomůcky atd.). Poslední plavecké hodiny se nesly v duchu vodních her a našeho skotačení ve vodě. Za svoje vodní umění jsme obdrželi diplomy plavce. Ve škole jsme ještě uzavřeli kapitolu plavání povídáním o tom, jak se nám kurz líbil, co jsme se naučili, jak nás to v bazénu bavilo, co nejvíce, a ještě jsme namalovali Lence a Renatě obrázky, které jim jako poděkování předáme na našem „Vánočním plavání“ 16.prosince 2021, na které se moc těšíme.

 


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 4. 12. 2021 22:16

Projekt My family

Děti z páté třídy pracovaly v průběhu listopadu na hodinách anglického jazyka na projektu My family. Projekt tvořily na počítači v naší multimediální učebně a jejich úkolem bylo přiblížit svou rodinu ostatním spolužákům. Ve dvojicích si pomáhaly s tvorbou doprovodného anglického textu i grafickým zpracováním fotek. Své hotové práce pak odprezentovaly před třídou.


Autor: Ing. Daniela Pechová Publikováno 30. 11. 2021 12:02

Páťáci jsou připravení na advent

První adventní neděle je za dveřmi a děti z páté třídy si na hodině pracovních činností připravily tradiční symbol svátků v podobě adventního věnce. Věnce ozdobily čtyřmi svíčkami a na železnou neděli tak mohou podle tradic společně se svými blízkými zapálit první svíčku symbolizující naději a očekávání.

 


Autor: Ing. Daniela Pechová Publikováno 24. 11. 2021 22:24

Halloween party v 5. třídě

Ani na naší hodině angličtiny nemohla chybět oslava tohoto amerického svátku, i když vznik a vývoj tohoto svátku je nejednoznačný, ale často se uvádí, že má kořeny v prastaré tradici dávných Keltů, kteří se loučili s létem a slavili příchod nového roku přesně tento den. Noc, která lámala říjen a listopad, nesla název Samhain podle keltského boha Samhaina, který byl podle víry starých Keltů pánem mrtvých.

 

Jednoslovný název Halloween pravděpodobně vznikl zkrácením původních názvů pro slavnost v předvečer svátku všech svatých. Mezi nejznámější patří výrazy jako např. All halloweenAll Hallows' EveAll Hallows' Evening nebo All Saints' Day apod. Slaví se každoročně poslední říjnový večer, tedy vždy 31. října, v předvečer křesťanského svátku Všech svatých. My jsme jej oslavili před podzimními prázdninami a moc jsme si to užili.


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 1. 11. 2021 22:14

Plavu si ani nevím jak….

Naše výuka plavání pokračuje již šestou lekcí a my se stále zdokonalujeme. Na konci kurzu všichni doufáme, že se zařadíme mezi plavce, získáme pocit jistoty ve vodě a určitou další dovednost v životě, která už nám zůstane po celý náš život. Také víme, že je plavání velmi důležité z hlediska zdraví člověka. Plavání působí na rozvoj dýchání, k relaxaci svalů, na oběhový systém, přispívá k otužování, a hlavně nám lekce přináší velkou radost. 


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 22. 10. 2021 21:29

Dopisy páťáků poputují na NOVÝ ZÉLAND

Žáci páté třídy se v první lekci anglického jazyka seznámili s tématem My Letter. Učili se novou slovní zásobu, tvořili věty, které se dají v dopise použít a také si osvojili, jak má správný dopis vypadat a co má obsahovat. Naučené věty i slovíčka potom použili v reálném dopise, který každý sám za sebe napsal svému neznámému kamarádovi do základní školy na NOVÝ ZÉLAND, na severní ostrov do města Auckland.

Všechny dopisy odešleme Českou poštou na adresu školy, kterou nám zprostředkovala naše kamarádka Lucka, která na Zélandu dlouho bydlela a budeme netrpělivě čekat na odpověď. Někteří z nás připojili do dopisu i e-mailovou adresu, tak se možná dočkají odpovědi dříve. S tím, co napsat, nám trošku pomáhaly naše paní učitelky, ale jenom trošku. Dopisy jsme ozdobili razítky a samozřejmě se nezapomněli podepsat. Jestli nám přijdou odpovědi, si samozřejmě nenecháme pro sebe, budeme vás informovat.


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 12. 10. 2021 22:56

Plavecký výcvik 4. a 5. třída

Již měsíc úspěšně pokračuje náš plavecký výcvik, kde se zdokonalujeme v jednotlivých plaveckých stylech a pobytu ve vodě. K tomu s námi paní instruktorky plavání využívají spoustu plaveckých pomůcek, které mají ve výuce svůj význam. Díky nim máme možnost rozložit plavecké techniky na nácvik dílčích pohybů, držet stabilitu těla ve vodě a jak se říká pořádně ve vodě zabrat proti odporu vody. Přispívají také ke zvýšení bezpečnosti plavecké výuky. Samozřejmě se nám nejvíce líbí ty, se kterými zažijeme trochu legrace. Jako je třeba chodník na vodě, otvory na šipku a další.


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 4. 10. 2021 13:50

Novější 1