Paní ředitelka čte dětem
Pečení Velikonočního beránka v ŠD
Velikonoční soutěž

Zdravá pětka

Ve čtvrtek 10. 11. se uskutečnila akce o zdravém stravování. Děti z první a přípravné třídy měly program zaměřený na třídění potravin, jejich správné skladování. V závěru hodiny mohly i ochutnat některé druhy ovoce a zeleniny. Děti druhé a třetí třídy hrály stolní hru obchod, ve které třídily potraviny do regálů v obchodě a rozlišovaly zdravé a nezdravé potraviny. V závěru hodiny se seznámily s množstvím cukru v jednotlivých nápojích.

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 26. 11. 2022 22:34

Kostýmová zkouška tanečního kroužku

Dnešní kostýmová zkouška děti z tanečního kroužku přípravné , první , druhé a třetí třídy .

Autor: Miluše Špeciánová Publikováno 23. 11. 2022 22:56

Kurz plavání je v polovině

Kurz plavání pro druhou a třetí třídu je v polovině. Na dětech je vidět jaké dělají velké pokroky, skáčou šipku, plavou znak, potápějí se a zvládají mnoho dalších dovedností. Těšíme se na další hodiny.

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 11. 11. 2022 22:38

BESIP

V úterý 25. října se děti z přípravné až třetí třídy dozvěděly mnoho důležitých informaci o bezpečnosti silničního provozu. Nenásilnou a vtipnou formou jim byla vysvětlena nutnost nosit helmu, správné přecházení silnice, děti si také vyzkoušely chrániče na zápěstí, na lokty a na kolena. Velmi  děkujeme paní Míše Doležalové a panu Vlastu Vébrovi z Divadla VeTři.

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 28. 10. 2022 21:15

PLAVÁNÍ 2. A 3. TŘÍDA 2022

Ve středu 14. září začal plavecký kurz pro druháky a třeťáky. Děti byly rozděleny do skupin podle zdatnosti a pak pod skvělým vedením lektorek z Bubliny plavaly a potápěly se, dýchaly do vody, skákaly a proplouvaly pod destičkami, zkrátka si plně užívaly první lekci. Těšíme se zase za týden!

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 20. 9. 2022 16:13

Výlet do IQ LANDIE do Liberce

20. 6. se žáci 3. a 4. třídy zúčastnili školního výletu do IQ LANDIE v Liberci. Navštívili planetárium, kde shlédli projekci filmu Cesta časem. Poznali, jak se formovala naše Mléčná dráha, Slunce a Země, a jak vznikl život.

Po obědě a krátkém odpočinku si žáci prošli IQPARK – unikátní zábavné, poučné centrum. Ve 4 patrech si prostřednictvím hry a experimentů v tematicky členěných expozicích vyzkoušeli, že i věda může být zábavná.

Hana Šefčíková a Lada Bulandrová

Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 23. 6. 2022 8:34

Školní výlet přípravné, 1. a 3. třídy

V úterý 14. 6. si děti přípravné třídy a 1. a 3. třídy užily výlet do ZOO parku v Chomutově.
Některé děti jely poprvé vlakem. Viděly spoustu zvířat, některá si mohly samy nakrmit, svezly se Safari vláčkem.  Součástí ZOO parku je několik dětských hřišť, kde měly možnost si odpočinout a pohrát si.
Všem se výlet líbil.

Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 15. 6. 2022 21:34

Dětský den se sedmičkou a třeťáky

Spolu se sedmičkou jsme připravili dětský den pro děti ze třetí třídy. Celá akce byla laděna pirátsky. Vyrobili jsme pirátské masky, vymysleli pirátské soutěže, vytvořili pirátské kulisy a zábavu. Třeťáci si mohli zkusit různé úkoly. Namátkou: Vyluštit šifru kapitána Granta, ulovit bílou velrybu, potlačit vzpouru na lodi Bounty, nechat se potetovat u piráta Černovouse...
Po splnění získali malí námořníci mapu, podle které našli sladký poklad.
Pirátské dopoledne nám krásně uteklo.
Byl to bezva strávený den.

Autor: Mgr. Peter Randis Publikováno 6. 6. 2022 12:40

DĚTSKÝ DEN PRO 3. TŘÍDU

Žáci ze 7. třídy skupiny B připravili Den dětí pro třetí třídu. Akce probíhala na fotbalovém hřišti. Při příchodu nás přivítala skupina pirátů. Ihned se nás ujala a přijala mezi sebe. Pak jsme plnili různé úkoly – lovili velryby, ochutnávali potraviny, stříleli na cíl, zdokonalovali fyzičku, luštili šifry. Orientovat jsme se museli podle předem připravené mapy. Splněním všech úkolů jsme se dostali k šifře, která byla nápovědou k získání pokladu. Nakonec se všichni ke svému pokladu dostali. Celý den byl skvělý a moc děkujeme žákům i panu učiteli Randisovi????.

Hana Šefčíková + děti 3. třídy

Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 6. 6. 2022 12:38

Projektový den - Zahradník

Žáci 3. třídy si  5. 5. vyzkoušeli v rámci celoročního školního projektu další řemeslo.

Stali se zahradníky. Seznámili se s tím, co všechno zahradník dělá, co k tomu potřebuje, navštívili zahradnictví a pak sami na zahradě pracovali - připravili si záhon, navozili hlínu, zasadili sazenice a pak přesadili květiny, které jim věnovala velmi milá paní ze zahradnictví, moc jí děkujeme.

Vzájemně si pomáhali a udělali spoustu práce. Celý den byl báječný.

Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 5. 5. 2022 15:14

Linoryt ve 3.třídě

Žáci třetí třídy si v hodinách výtvarné výchovy vyzkoušeli jednu z grafických technik – linoryt.

Je to poměrně mladá grafická technika tisku z výšky nahrazující dřevoryt. Lino se musí nahřát, aby bylo rovné, poté se na něj provede kresba a pomocí speciálních rýtek různých tvarů se vyrývá.

Na vzniklou matrici se válečkem nanese barva, na ni se přikládá papír a satinýrkou (speciální lis) nebo ručně se přenese barva na papír. Linoryt lze také tisknout na plátno.  Určitě někdy vyzkoušíme.

Práce nás moc bavila a výsledek můžete posoudit sami.

Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 12. 4. 2022 16:10

MDŽ 2022

Žáci 1. stupně se ve čtvrtek 24. 3. zúčastnili akce k MDŽ a potěšili svým zpěvem, tancem, básničkami a bubnovánímvšechny zúčastněné. Zaslouží si velkou pochvalu.

Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 31. 3. 2022 22:41