ČARODĚJNICE 2023
DEN S BEE BOTY
Den dětí pro MŠ

Úvod > Informace ze školy > Výzkum Univerzity Karlovy - dětské užívání elektronických obrazovek

Výzkum Univerzity Karlovy - dětské užívání elektronických obrazovek

Vážení rodiče,

dovoluji si Vás oslovit s prosbou o účast na výzkumném projektu, který se týká dětského užívání elektronických obrazovek (chytrých telefonů, počítačů, tabletů aj.).

Je možné, že jste se výzkumu zúčastnil/a již před dvěma lety. Děkujeme Vám za to!

Prosíme Vás, abyste se zúčastnil/a i tentokrát, protože pouze těmito opakovanými výzkumy můžeme získat představu o tom, jak se u dětí používání obrazovek vyvíjí v čase. Zároveň bychom chtěli k účasti vyzvat i nové rodiče, kteří se v minulosti výzkumu neúčastnili.

Provádění studií tohoto typu je nezbytné proto, aby bylo známo, jak nejlépe děti s technologiemi seznamovat a také jak Vy – rodiče – můžete předcházet některým negativním jevům, které s užíváním obrazovek mohou souviset.

Účast na výzkumu spočívá ve vyplnění online dotazníku, které by nemělo zabrat více než 30 minut času. Stačí, když dotazník vyplní jeden z rodičů. Dotazník můžete vyplnit na počítači nebo jakémkoliv zařízení s připojením na internet (chytrý telefon, tablet).

Výzkum realizuje tým z Katedry Psychologie Pedagogické fakulty UK a z Kliniky Adiktologie 1. lékařské fakulty UK. Výzkum byl schválený Komisí pro etiku výzkumu Pedagogické fakulty UK.

On-line dotazník k vyplnění naleznete zde:

Dotazník budete vyplňovat zcela anonymně a nebude možné dohledat ani Vaši identitu, ani identitu Vašeho dítěte. I z toho důvodu je první část dotazníku, kde si sami budete generovat anonymní kód, trochu složitá – autoři studie velmi prosí o Vaši trpělivost.

Vaše účast na výzkumu je zcela dobrovolná, ale velice Vás prosíme, abyste se zapojili. Moc tím pomůžete rozvoji znalostí o dětském užívání technologií, který je navzdory aktuální důležitosti zatím nedostatečně probádaný.

Díky za Vaši spolupráci a věřím, že i jen samotné vyplnění dotazníku bude pro Vás zajímavou zkušeností!

V případě dalších dotazů nebo komentářů se můžete obrátit na hlavní řešitelku výzkumu Mgr. Kateřinu Lukavskou, Ph.D., katerina.lukavska@pedf.cuni.cz.

Za ZŠ Lenešice

Mgr. Jana Ledvinová