image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21
Projektový den - SUPERHRDINOVÉ
22
Školní družina - pečení tradičních božích milostí
23 24 25
26 27 28
Paní ředitelka čte dětem
29 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality ze školy > 130 let Základní školy Lenešice aneb Ohlédnutí za Festivalem

130 let Základní školy Lenešice aneb Ohlédnutí za Festivalem130 let Základní školy Lenešice 

aneb Ohlédnutí za Festivalem

 

            Naše škola letos prožívá 130. výročí. Již 130 let vstupují do budovy děti. Je to úctyhodné číslo pro tuto nyní žlutou budovu. Úctyhodné je i množství lidí, kteří se zde učili, našli zde své kamarády a v životě pak něco dokázali.

            Možná se stali úspěšnými podnikateli, lékaři, učiteli nebo inženýry, ale také zedníky, truhláři, kuchaři a podobně. Ať už jde o jakýkoli druh úspěchu, je to důkaz hodnoty vzdělání, které získali právě v této škole.

            Dnešní dny je důležité si připomenout všechny úspěchy a příběhy, které tato budova a vzdělání v ní poskytované, přinesly. Je to příležitost pro vzpomínání, oslavu minulosti a naději do budoucnosti.

            Jsem ráda, že zde ve škole mezi námi mohu vidět naše bývalé žáky z různých generací. Dovolím si o vás říci, že jste patrioté naší školy. A přestože máte různé možnosti, vedete své děti k nám, do Základní školy v Lenešicích. Jsme rádi, že vás máme.           

           Jsme moderní škola 21. století, která klade důraz na rozvoj kritického myšlení, týmovou spolupráci a podporu každého žáka. Připravili jsme pro vás výstavu některých našich činností. Prosím, podívejte se a zůstaňte nám věrni.

            Děkuji všem vystupujícím a celému týmu přípravy Festivalu včetně zvukařů. Jsem pyšná, že mohu být součástí tohoto týmu. Věřím, že jste si odnesli nezapomenutelný zážitek.

Mgr. Jana Ledvinová

 

Z OHLASŮ RODIČŮ:

Rádi bychom vám všem totiž poděkovali za to, co jste s dětmi pro nás
rodiče dokázali připravit! Je mi jasné, kolik týdnů práce a příprav od
kulis, choreografií, přes zvuk, kostýmy i drobné detaily se za tím
skrývá. Paní ředitelko, "Festival Základní školy Lenešice" byl
neuvěřitelný! Troufnu si říci, že snad i předčil naše očekávání.
Moudrost, vtip, zábava, i trocha malé rebélie a zdravé projevení názoru
ze strany deváťáků, plno slz od smíchu, ale zároveň i z dojetí - to vše
v nás festival vyvolal. Za nás to byl opravdu hluboký zážitek a čerpat z
něj budeme ještě dlouho. Jsme rádi a vážíme si toho, jaké projekty a
akce škola i družina během celého školního roku pro naše děti chystá a
toto byla opravdu krásná tečka za všemi akcemi a školním rokem. MOC
DĚKUJEME!

V závěru našeho poděkování bychom Vám i celému Vašemu pedagogickému i
nepedagogickému týmu popřáli krásné prázdniny a alespoň pocitově co
nejdelší volno.

S úctou,

David a Michaela Doležalovi