image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1
Slavnostní zahájení školního roku 2022/2023
2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20
BASKETBAL V LENEŠICÍCH
21 22 23 24 25
26 27
Drakiáda 2022 v Lenešicích
28 29 30 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality ze školy

Aktuality ze školy


Štítky:Novější 1 3 5 8 12

Moje cesta k úspěchu - Vašek Vincík

Jedním z úkolů v občanské výchově máme v šesté třídě připravit a odvyprávět svým spolužákům moje dosavadní úspěchy v životě. Co mě baví, kde jsem úspěšný, v čem, nebo za co mohu být na sebe pyšný. Tento úkol nám v pátek velice zajímavě a poutavě představil Vašek Vincík. Vašek se ve svém volném čase již asi rok a půl věnuje sportovní střelbě. Za tak krátkou dobu má na svém kontě řadu ocenění i z Mistrovství České republiky. Dozvěděli jsme se co obnáší trénink, co mohou a nemohou mít střelci na sobě. Kolik sportovní pistole stojí, z čeho se skládá a jak vlastně funguje. Spolužáci měli na Vaška spoustu zajímavých otázek, které jim s přehledem vysvětlil. Je vidět, že to Vaška baví a naplňuje. O tom svědčí i jeho dosavadní výsledky na závodech. Nutno podotknout, že startuje za jednotlivce v dorostu jako nejmladší/ věkem je starší žák/ a také za tým.

Vašek startoval na soutěžích v Plzni, Ostravě, Chomutově a na všech závodech patří mezi nejlepší střelce.  Ve své sbírce má skoro všechny poháry za první až třetí místa. O víkendu se teď zúčastnil Mistrovství České republiky v malorážní pistoli a přivezl si druhé místo opět jako nejmladší účastník.

Za přednášku sklidil Vašek velký aplaus od svých spolužáků. Vaškovi držíme palce v jeho další sportovní cestě.


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno včera v 21:29

Zprávičky ze šestky

Začal nám podzim. Ve škole, na druhém stupni jsme se zabydleli docela dobře. Zvládli jsme všechny úvodní informační formuláře a tiskopisy a také zahájili plnění našeho celoškolního projektu“ Moje cesta k úspěchu“. Na třídnické hodině a v hodině OV jsme se společně podíleli na tvorbě jednotlivých přehledů úkolů k projektu. Osobní úkoly si tvořil každý sám. Týmové jsme si naplánovali dohromady a paní učitelka se slečnou asistentkou nám připravily úkoly TU. Čtveřici uzavírají úkoly od vyučujících jednotlivých předmětů. Někteří z nás na nic nečekali a začali úkoly poctivě plnit. Mezi splněnými osobními nechybí například výstup na Ranou, Chlum, Červeňák, uklízení pokojíčku, ujet 10 km na kole, mytí nádobí, úklid okolí svého bydliště a další. To, že úkoly plníme evidujeme ve svých osobních listech a posíláme fotografie jako důkaz. Tak se na některé podívejte.

Přejeme krásný podzim vaše ŠESTKA


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno včera v 21:24

První trénink basketbalové přípravky

První trénink basketbalové přípravky je za námi a všichni byli nadšeni.

Další trénink se uskuteční 3.10., ve 14h pro 1. st a v 15h pro 2. st. Dále pak každý týden.

 


Autor: Mgr. Jana Ledvinová Publikováno včera v 21:11

Bageterie v osmičce 2022

Ve čtvrtek odpoledne se cvičná kuchyňka proměnila na bageterii. Osmáci se při výrobě baget a sendvičů trochu zapotili, ale i dost pobavili. Výsledek ovšem stál za to.


Autor: Alena Švejdová Publikováno 23. 9. 2022 14:35

Exkurze na Písečném vrchu

 
Dne 21.9. jsme pro 7. a 9. třídu naplánovali přírodovědnou exkurzi na Písečný vrch u Břvan. Povedlo se nám zajistit kolegy z lounské muzea - geologa pana Janečka a zoologa pana Bažanta, kteří nás seznámili se svou prací a s přírodou Písečného vrchu.
Pan geolog nás provedl lokalitou, ukázal nám na místě různé zajímavosti a vysvětlil nám geologický vývoj Českého středohoří. Mohli jsme si vyzkoušet např. tvorbu pravěkého nástroje z místního křemence.
Pan zoolog pro nás připravil ornitologickou exkurzi, ukázky odchytu ptáků a jejich kroužkování. Do své sítě chytil přes deset pěvců, které určil a okroužkoval a jako třešničku na dortu chytil a ukázal vzácného strakapouda malého. 
 
Děkujeme za zajímavý den v přírodě.
 
 

Autor: Mgr. Peter Randis Publikováno 23. 9. 2022 14:30

Přípravka v Mederově domě

 

V pondělí si děti z přípravné třídy zajely do zrekonstruovaného Mederova domu v Žatci, kde na ně čekal interaktivní program Hrajeme si s pohádkou – Jak pejsek s kočičkou pekli dort. Při poslechu pohádky si každý namaloval svůj dort. Pak děti mezi obrázky hledaly, co pejsek s kočičkou do dortu všechno dali. Nakonec přišlo to nejlepší. Každý si ozdobil svůj vlastní dortík, na kterém si pochutnal. Stihli jsme projít i celý dům včetně sklepu. Děti zkoušely šít na šlapacím šicím stroji, zhouply se na starém houpacím koníkovi, zahrály si na piano, v kuchyni mlely na mlýnku a vyzkoušely stará kachlová kamna.

Alena Švejdová

Miluše Špeciánová


Autor: Alena Švejdová Publikováno 20. 9. 2022 16:16

PLAVÁNÍ 2. A 3. TŘÍDA 2022

Ve středu 14. září začal plavecký kurz pro druháky a třeťáky. Děti byly rozděleny do skupin podle zdatnosti a pak pod skvělým vedením lektorek z Bubliny plavaly a potápěly se, dýchaly do vody, skákaly a proplouvaly pod destičkami, zkrátka si plně užívaly první lekci. Těšíme se zase za týden!

 

 


Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 20. 9. 2022 16:13

Měsíc září ve školní družině

Podzim ve školní družině nebude pochmurný a nudný. Naopak! Ve družině se nevěnujeme jen hrám a sportovním aktivitám, ale i vyrábění různých výrobků. V měsíci září jsme tvořili z přírodních materiálů, seznámili se poprvé s aquarelovými pastelkami, foukali vodovkami, malovali fixami na textil a také rozvíjeli pomocí různých pomůcek a kartiček slovní zásobu.
 
Děti také pracují s tangramy. Pomocí nich rozvíjí vnímání tvarů a kombinační schopnosti. V říjnu nás čekají další zajímavé aktivity, výlet a tvoření.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 20. 9. 2022 12:25

Park Louny – Zábaviště pro sviště

Ve čtvrtek 15. 9. jsme jeli do Loun, v parku jsme navštívili akci Zábaviště pro sviště, bylo zde mnoho her, doplňovaček, kvízů a děti si mohly zahrát i divadlo. Celá akce byla ve znamení svišťů, kteří je provázeli zadanými úkoly.

Dětem se akce moc líbila a užily si ji.

 


Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 16. 9. 2022 14:29

Turistický kroužek

V neděli 11. 9. se konal první turistický kroužek. Jeli jsme vlakem do Mostu A došli jsme pěšky do FUNPARKU. Děti s nadšením zvládly malé lanové prolézačky a následně se přemístily na velké lanové centrum, i to zvládly bravurně. Nakonec ještě vylezly na věž, odkud byl pěkný výhled.

Dětem se akce moc líbila a užily si to.

 


Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 16. 9. 2022 14:26

Kroužek anglického jazyka

V pondělí 12. 9. proběhlo první setkání kroužku anglického jazyka. Úvodní hodinu jsme věnovali seznámení, a protože se všichni žáci s tímto cizím jazykem již setkali, mohli jsme si společně zahrát i anglické hry. V průběhu roku nás čeká spousta anglických aktivit i soutěží.


Autor: Diana Pekařová Publikováno 13. 9. 2022 9:00

Třída plná pohody

Ve čtvrtek 8. září se 6. třída zúčastnila adaptačního programu "Třída plná pohody", který se uskutečnil v Sokolovně Lenešice. Program probíhal pod vedením paní doktorky Mirovské. Celé dopoledne bylo zaměřeno na rozvíjení mezilidských vztahů, spolupráce a efektivní komunikace ve třídním kolektivu. Součástí programu byly zábavné aktivity, díky kterým žáci lépe poznali nejen své spolužáky, ale také sami sebe.

Těšíme se na společné zážitky a doufáme, že naše třída bude i nadále třídou plné pohody.

Autor: Diana Pekařová Publikováno 13. 9. 2022 8:58

Novější 1 3 5 8 12