image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 30 31
PF 2023
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1
BRUSLENÍ
2
Kloboukový den
3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality ze školy

Aktuality ze školy


Štítky:Novější 1 3 7 14 20

Krůček po krůčku……EPIZODA 6

Krušné hory se mohou pyšnit spoustou tajemných příběhů, do kterých jsme se zapsali myslím i my lyžaři a snowboarďáci z naší školy. Píše se rok 2023 a naše první stránky zimních příběhů se zde začaly psát v roce 2010, což dokládají záznamy v kronice v horském středisku PAM. Region těchto hor je doslova magický a s ním jsou čarovné i příběhy, které se dobře nejen píší a vypráví, také vám zůstanou do konce v života v cestovatelských a prožitých vzpomínkách. Vedle oné magičnosti každý, kdo hory navštívil ví, že krajem putuje po stovky let Marcebila, která umí přivolat mlhy a zároveň vám ukázat cestu z krušných mlh. Dá se říci, že i my se s ní setkáváme každý výcvik, kdy se k nám v mlze přikrade nějaký úraz či nedorozumění a my hledáme cestu ven a dokážeme si brát ponaučení, aby se ta mlhovina objevovala méně a méně. I dnes se nám na svahu pletla do cesty a trošku nás pozlobila. Přesto jsme se snažili poctivě trénovat a zdokonalovat v každé jízdě z kopce dolů i na vleku. Pohled na okolí zapadané sněhem je, jak již jsme napsali magický.

Mlha přede mnou mlha za mnou….

L a S


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno včera v 21:41

Krůček po krůčku ….EPIZODA PÁTÁ

Výcvikový kurz se docela rychlými kroky přehoupl do svojí druhé poloviny. Dnešek byl ve znamení relaxace a načerpání nových sil. Ráno prodloužený budíček i snídaně. Následovala teoretická výuka lyžování i snowboardování s praktickými ukázkami na videu. Před obědem ještě oddych při týmovém psaní povídky z hor a po obědě turistický výšlap do Jáchymova a tamního lázeňského a saunového světa, kde jsme pobyli tři hodiny a opravdu se krásně zregenerovali. Bylo to moc fajn. Zpátky na Nové město nás vyvezl večerní autobus. Dokonce se skupina našich deváťáků rozhodla jít i zpátky pěšky. Patřila jim za to na večerní schůzce pochvala. Povídky z hor, které dopoledne sepsaly jednotlivé týmy byly přečteny a některé odměněny potleskem. Večerka jako obvykle, protože zítra nás čeká další práce na svahu. Přejeme dobrou noc do údolí.

L a S


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno včera v 12:26

Krůček po krůčku….EPIZODA 4

Opět se vám hlásíme ze zasněžených Krušných hor. Po včerejší slunečné obloze  se nám dnes představila paní mlha a ukazovala, jak umí čarovat. Během chvíle pokryla sjezdovku na Plešivci a za chvilku se ztratila, aby znovu přišla. To nám však nevadilo v našem snažení se o zdokonalování v jízdě na lyžích či snowboardu. Určitě každý z nás zažil ten pocit, když poprvé sjedete sjezdovku v jednom kuse, ať už na lyžích či snowboardu a nespadnete. A o to více, protože den předtím vyjedete poprvé lanovkou na kopec a v duchu vás popadne strach, když se podíváte směrem dolů, že tohle nemůžete nikdy sjet….A to je právě ten krůček po krůčku, který zdoláváte a máte z toho velikou radost, když se vám to podaří. Zlepšujeme se každým dnem a hodně chceme, a to je nejvíc! Lyžovali jsme od rána až do odpoledních hodin, po obědě relaxační chvilka a procházka. Večer oslava narozenin a předání dvou dortů našim oslavencům. Hodně štěstí a zdraví…..

přejí L a S z Nového Města


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 24. 1. 2023 22:16

Krůček po krůčku ……EPIZODA 3

Dnes jsme vyměnili včerejší sjezdovku na NOWAKU za sjezdovku na Plešivci. Rozdíl na první pohled veliký, hlavně pro nás, kteří stojíme na lyžích i snowboardu poprvé. To, že se někdo odhodlá odjet na lyžařský výcvik znamená, že určitě bude muset překonávat sám sebe i se posunout za hranici svého komfortu. Není až tak jednoduché nazout přeskáče, zapnout a dojít v nich třeba úsek k lanovce. Zrovna tak není lehké zvládnout ovládat těžké boty i lyže, nebo si zvyknout na připoutané obě nohy ke snowboardu. Ale krůček po krůčku si zvykáme a snažíme se odstraňovat strach a obavy, a naopak si jízdu a pohyb na sněhu užívat. Někdy se dostaví i slzy, ale to k tomu patří. Žádný učený z nebe nespadl a snaha se cení nejvíce. A o to jde. Udělali jsme krůček pokrok a zítra se budeme těšit znova. Představte si krásně upravenou sjezdovku, na které jsme skoro sami a k tomu ještě vykoukne slunce.

Zimní paráda, za kterou děkujeme.

L a S ze ZŠ Lenešice


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 23. 1. 2023 21:42

Krůček po krůčku….EPIZODA DRUHÁ

Není nic krásnějšího, než pohled na sněhem pokrytou krajinu, stromy obalené krystalky sněhu, nebo když chytáte padající vločky na jazyk. K tomu jste na lyžařském výcviku s partou svých kamarádů a zažíváte něco, na co budete vzpomínat ještě dlouho, když už základní školu opustíte. Dnes jsme jeli na Boží Dar do Ski areálu Nowako, kde jsme zahájili naší cestu - Krůček po krůčku na lyžích kráčím, snowboard i odvahu s sebou si nosím….Dnešní den jsme si náramně užili na krásném prašanu. Celou noc padal sníh a stále padá a my jsme nadšení, že si lyžařský výcvik můžeme plně užívat. Jsme dvě družstva lyžařů a jedno družstvo snowboardistů. Bydlíme v Novém Městě u Jáchymova v horském středisku PAM. Po dopoledním a odpoledním lyžařském výcviku nás po relaxaci čekaly zimní radovánky a soutěže na sněhu. Už jste někdy zkoušeli plavat ve sněhu, válet sudy, nebo v něm běhat? My dnes podvečer a bylo bezva se doslova koupat v tom čerstvém sněhu. Zítra nás čeká výcvik v dalším ski areálu Krušných hor, na Plešivci. Moc se těšíme a z hor posíláme bílé vločky.

Vaši S a L


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 22. 1. 2023 22:38

Krůček po krůčku……………EPIZODA PRVNÍ

Sobot ve svém životě zažijeme hodně, ale těch, kdy jedete na hory, zas moc není. Dnes ale ta sobota nastala a docela početná banda žáků z naší školy se spolu s instruktory vydala do Krušných hor. Po tříleté pauze se účastníme dalšího výcvikového a snowboardového kurzu. Ještě na začátku minulého týdne to vypadalo, že místo lyží osedláme svoje nohy a turistické botky. Vesmír nás má rád a od středy začalo zde v horách sněžit a nepřestává, tak máme radost, že krůček po krůčku se budeme učit lyžovat a snowboardovat. Do Nového města jsme přijeli akorát na oběd, ubytovali se a vyrazili ven na horský vzduch. Koulovačka byla veliká. Po večeři bude zahájení kurzu a od zítřka…..KRŮČEK PO KRŮČKU jdeme na to .

Držte nám palce a zdravíme z hor.

SNĚŽÍ………

Banda L a S


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 22. 1. 2023 22:34

Ozdravný pobyt Boží Dar 2023

Dne 16. ledna odjely děti ze 4. třídy na ozdravný pobyt na Boží Dar. Doufali jsme, že se splní naše přání a děti zažijí zimu na horách se vším, co k tomu patří.

Podívejte se, jak se plní vysněná přání …


Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 18. 1. 2023 22:52

TANDEMOVÁ VÝUKA V DEVÍTCE - MOTIVACE

V deváté třídě proběhla tandemová výuka na téma MOTIVACE. Žáci nejprve popsali význam slova motivace, zhlédli video a seznámili se s Alfa boxem.  Poté se rozdělili do čtyř skupin a společnými silami vymýšleli slova, která je mohou motivovat např. rodina, domov, odměna, inspirace, … Dále si z týmových nápadů vytvořili Alfa box třídy.

Na závěr si každý žák vypracoval svých TOP 5 motivací, které si seřadil dle pořadí.

Deváťáci vyhodnotili tento tandem jako velice přínosný a všichni těší se na další zajímavý projekt. 


Autor: Ing. Kamil Zlatohlávek Publikováno 18. 1. 2023 13:39

Netradiční tvoření v ŠD

Tentokrát jsme s dětmi v ŠD tvořili něco trochu netradičního. Díky šabloně, fixu a šikovnosti dětí vznikly krásné obrázky, které jsou plné iluzí a barev.


Autor: Michaela Pokorná Publikováno 16. 1. 2023 22:13

TANDEMOVÁ VÝUKA V 1. TŘÍDĚ

Před Vánoci prvňáčci absolvovali tzv. tandemovou výuku čtenářské lekce. Při tandemové neboli párové výuce pracují s dětmi dva učitelé najednou. Společně si nejprve hodinu připraví, poté ji spolu odučí a po hodině ji spolu zreflektují – co se povedlo, co by mohlo být jinak apod.

Cílem hodiny bylo seznámení dětí s knihou Myšák jménem Julian, čtení ve skupinách a práce se schématy. V první hodině si děti prohlédly titulní stranu, z nabídky slov vybraly ta, která se tam objevila, a pak předvídaly, o čem příběh bude. Poté si prostudovaly schéma zvířecích doupat z první strany a popisovaly, kdo s kým se může navštěvovat. Vlastní čtení textu měly na starosti paní učitelky. Děti příběh sledovaly na tabuli a postupně předvídaly, jak se bude děj dále vyvíjet. Po čtení jsme si text krátce shrnuli. Ve druhé hodině děti obdržely další schéma, obě schémata porovnávaly a navzájem sdílely, v čem se liší. Na závěr celé lekce každý vytvořil vlastní vztahové schéma, do kterého zakreslil sebe a své blízké.

Ivana Tegtmajerová, Ivana Pokutová


Autor: Mgr. Ivana Tegtmajerová Publikováno 6. 1. 2023 12:30

VÁNOCE  SE  ČTYŘLÍSTKEM  V  1.TŘÍDĚ

V prosinci proběhl v 1. třídě náš první projekt Vánoce se Čtyřlístkem. Nejprve jsme si společně na interaktivní tabuli přečetli příběh Čtyřlístku s názvem VÁNOČNÍ NADĚLENÍ. O čem byl? O Vánocích, které se zpočátku příliš nevydařily. Myšpulín zapomněl na dárky a umělý stromek, který koupil, zdemoloval celý domek. Vánočního kapra pustil Pinďa do řeky a Bobík snědl všechno cukroví, co napekla Fifinka. Pak dostal Myšpulín nápad – do Třeskoprsk svolal Ježíšky z celého světa. Ti dovezli tolik dárků, že si s nimi Čtyřlístek nevěděl rady. Nakonec si každý z nich nechal jeden a zbytek odvezli do psího útulku. Opuštění pejsci měli velikou radost a naši kamarádi odjížděli s krásným pocitem, že někomu pomohli.

S dětmi jsme pak vyplnili několik pracovních listů, a také si hezky popovídali. O tom, jak prožíváme Vánoce u nás doma, jaké dárky chystáme pro naše blízké nebo o tom, jak můžeme pomáhat těm, kdo to potřebují. Projekt se nám určitě vydařil a moc se těšíme na další.

 


Autor: Mgr. Ivana Tegtmajerová Publikováno 4. 1. 2023 22:07

Příběh začínající písmenem “P” - žákovská práce

Příběh začínající písmenem “P”

David Haspeklo

 

Pan Pokorný přišel předevčírem pozdě, protože pátral po pandě. Pandemie postila příbuzné pana Pokorného, proto pandu postrádal. Po půlnoci přišel Peter Parker, poprosil pana Pokorného, půjčit pandu. Pokorný přesvědčil Petera Parkera pátrat po pandě pospolu. Panda přitom pobíhala po přírodním parku před parkovištěm. Park plný pejsků pandu polekal. Panda přeběhla parkoviště před panelák plný portugalských pirátů. Piráti pandu popadli, protože pandu poznali. Panda pirátům proklouzla, přeskočila plot před panelákem přímo před pana Pokorného. Pan Pokorný poděkoval Peteru Parkerovi, protože Pokornému pomáhal pátrat po pandě.

 

Pá Pá Příště!

 

 


Autor: Mgr. Jana Ledvinová Publikováno 1. 1. 2023 22:14

Novější 1 3 7 14 20