image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3
ZÁPIS DO 1. TŘÍDY A PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY 2024_2025
4 5 6 7
8 9 10
Otevřená škola pro PŠÚ
11 12 13 14
15 16 17
Náhradní zápis do přípravné a 1.třídy
18 19 20 21
22 23 24
Návštěva zvířat - environmentální výchova v ŠD
25 26
ČARODĚJNICE 2024
27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality ze školy

Aktuality ze školy


Štítky:Novější 1 3 14 26 39

VYROBILI JSME SI SVÍČKU :)

S dětmi ze školní družiny jsme tentokrát vyráběli svíčky. Vosk jsme rozehřáli ve vodní lázni, obarvili, nalili do nádoby, přidali vůni a dozdobili sušenými květy.
Každý si odnesl domů krásné svíčky a zároveň se naučili něco nového.

Také si děti vyzkoušely ubrouskovou techniku a vznikly tak krásně nazdobené svíčky.


Autor: Nikola Antonyová Publikováno včera v 21:38

Olympijský odznak 2024

Dne 17. 4. 2024 se vybraní žáci: David Kaleja, Eliška a Lenka Šťastná, Václav Müller, Václav Vojtěcký, Eva Charvátová, Magdalena Zemanová, Zdeněk Suk, Vojtěch Koubek, Matěj Šatoplet a Martin Velík zúčastnili oblastního kola Olympijského odznaku. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách: trojskok, sedy lehy, švihadlo a hod medicinbalem. Výkony našich žáků byly reprezentativní. Eliška Šťastná získala krásné 3. místo v kategorii jednotlivců a David Kaleja obsadil 4. místo. Oba naši reprezentanti se tak kvalifikovali na postup do kraje, který se uskuteční dne 17. 5. 2024 v Klášterci nad Ohří.

Všem našim žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Jan Dvořák


Autor: Mgr. Jan Dvořák Publikováno včera v 21:35

Enkaustika na 1. stupni

V hodině výtvarné výchovy žáci zhlédli video o této kreativní technice, které dětem přiblížilo malbu horkým voskem. Seznámili se také s historií malby. Původem je Enkaustika (z řečtiny), tedy malířská technika antického původu. Enkaustiku žáci 2. třídy malovali žehličkou na enkaustiku s vosky, které byly na malbu uzpůsobeny. Podkladem byl lesklý matný karton. Výrobkem jsou záložky a obrázky do knih různého formátu. Tuto techniku si v dalších hodinách vyzkouší i ostatní žáci.

Výstavu v budově školy vytvořila asistentka Míša Pokorná.

Lada Bulandrová


Autor: Mgr. Lada Bulandrová Publikováno včera v 21:34

Zdravotnická záchranná služba Louny - exkurze ŠD

V pondělí 15. 4. jsme se se školní družinou vydali na exkurzi na Záchrannou zdravotnickou službu do Loun. Děti měly jedinečnou příležitost vyzkoušet si práci záchranářů a poznat jejich každodenní rutinu. Zapojily se do simulovaných situací a procvičovaly různé postupy, jako je poskytování první pomoci při zlomeninách, resuscitaci a ošetřování zraněných.
 
Rádi bychom touto cestou poděkovali celému týmu ZZS Louny za jejich trpělivost, ochotu a skvělou ukázku práce, kterou pro nás připravili. Získali jsme nejen znalosti, ale i respekt k jejich úžasné práci.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 16. 4. 2024 21:22

Co se mi líbí na dílnách čtení

Celý rok je provází dílna čtení pravidelně každý týden. Co se líbí deváťákům na dílnách čtení se dozvíte z obrázku:

WhatsApp Image 2024-04-07 at 09.15.46.jpeg


Autor: Mgr. Jana Ledvinová Publikováno 7. 4. 2024 20:52

Školní družina znovu na Laser Game v Mostě!

Pro velký úspěch jsme se znovu vydali do Mostu na další kolo Laser Game. Tentokrát jsme byli lépe připraveni na adrenalinové soutěžení, které nás čekalo. Po krátkém zopakování pravidel jsme se rozdělili do dvou týmů a odvážně vstoupili do temného labyrintu.

 
Po skončení první hry byli všichni zvědaví, který tým vyhrál. Tentokrát se radostně radoval tým modrý. Ve druhé hře jsme soutěžili všichni proti všem. Vítězkou se stala Irenka Zárubová.
 
Opět jsme se skvěle bavili! 

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 2. 4. 2024 21:52

PŘÍBĚHY ZE ZNÁMA I NEZNÁMA - 4.kolo

ŘEŠENÍ 3. KOLA

Za odeslaná tři kola získáváte bonusovou jedničku ze zeměpisu.

 1. Sky bridge 721- Dolní Morava
 2. Budapešť
 3. Egyptské pyramidy 
 4. Giethoorn 
 5. Athény 
 6. Stone Town na Zanzibaru
 7. Chichén Itza 
 8. Brooklyn, Queens, Bronx,Staten island. Většina lidí zůstane v Manhattanu 
 9. Neapol 

10.São Miguel

 

OTÁZKY 4.KOLO

Zajímá vás, o čem bude 4.kolo soutěže? Otázky spojuje jediné - potřeba znalostí všemožných koutů světa. Často vám však nebude stačit jen povrchní informace, ale otázka bude směřovat o trochu více do hloubky. Věřím, že si dnešní kolo  skutečně užijete. Správné odpovědi odesílejte na: zdenka.jelinska@zslenesice.com 

 1. Vinu se od Tibetské náhorní plošiny celých 5464 kilometrů až do Žlutého moře. Když se vyleji z břehů a hrází, polykám ve velkém majetek i lidské životy. V Česku mi říkáváte Žlutá řeka, jak ale zní můj název v domovské Číně?
 2. Tyčím se v severovýchodní části Nepálu do výšky 6812 metrů. Takových nás je tu hodně, o mně ale často říkávají, že jsem nejkrásnější vrcholek celé Himálaje. První Čech na mě stanul v roce 1986, sólo výstupem to zvládl horolezec Miroslav Šmíd. Jaká hora jsem?
 3. Jsem jeskyně nacházející se v Moravském krasu. Veřejnosti jsem otevřená spíše jen příležitostně. Známá jsem tím, že v mém nitru zimují ve velkém netopýři. Mé jméno určil název bronzové sošky v 19. století. Víš, jaká jeskyně jsem?
 4. Jsem hrad stojící v německém Vestfálsku. Mé obvodové zdi svírají tvar rovnoramenného trojúhelníku. V roce 1934 si mě Heinrich Himmler vyhlédl jako ideální mystické sídlo pro rituály jednotek SS. V roce 1945 se mě pokusil zničit, ale neúspěšně. Jak se jmenuji?
 5. Stojím v samotném centru kanadského Toronta a jsem nejvyšší stavbou v zemi javorového listu. Má špice se tyčí do výšky 553 metrů a postavena jsem byla již roku 1976. Myslíš, že se tě zeptám na svůj název? I kdeže. Jmenuji se CN Tower. Co ale to CN v mém názvu znamená?
 6. Jmenuji se Jeita. Říkají, že jsem jeskyně, ale přesněji jsem systém dvou odlišných, ale propojených vápencových jeskyň o celkové délce bezmála devět kilometrů. Ti, kdo mě navštívili, tvrdí, že jsem nefalšovaný div světa. Ležím necelých 20 kilometrů od hlavního města země, ve které ležím. Víš, která to je?
 7. Nacházím se na ostrově Islay. Víš, jaký lahodný mok v mém nitru vzniká?
 8. Jsem unikátní sousoší dvou cestovatelů a nacházím se nedaleko jednoho mezinárodního letiště. Vítám tak nové návštěvníky a loučím se s těmi, kteří zemi opouštějí. Nadživotní velikost? Ano, dokonce desetkrát. Vyšší socha má 18 metrů, nižší 16,7 metru. U jakého letiště stojíme?
 9. Víš, že u břehů Spojených arabských emirátů není jen jeden ostrov, viď? Já vyrostl u břehů emirátu Rás al-Chajma (Ras al Khaimah). Nejsem tak úplně ostrov, jako spíš souostroví složené ze čtyř ostrovů. Vznikl jsem teprve před deseti lety, a ač ještě není výstavba zcela dokončena, už se na mně nachází mnoho hotelů světoznámých řetězců. Na počátku roku 2022 se tu navíc konal ohňostroj, který se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů. Víš, jak se jmenuji?
 10. Jsem význačné marocké město. Úzké uličky staré části města jsou vyhlášené, podobně jako původní barvírny kůže, které se tu nachází a díky výraznému aroma je nemůžete minout. Bohužel se však v mém nitru nenachází největší mešita celé Afriky a nejsem ani hlavním městem země, ač jsem jím bylo historicky nejčastěji, naposledy do roku 1912. Jaké město jsem?

Datum odeslání do 12.dubna 2024

 

TABULKA POŘADÍ

 

Zeměpisná soutěž 2024

P

O

Č

Jméno a příjmení

1 

2

3

 

Tomáš Chaloupka

 

28

 

10

 

10

Anežka Arnoštová

 

31

 

10

 

10

 

Marek Borč

 

32

 

9

 

10

 

Michal Málek

 

 

28

 

10

 

 

10

Lukáš

Chaloupka

 

28

 

 10

 

 

 

10

Stela Patrovská

 

28

 

9

 

 

10

 

Marie Černáková

 

31

 

10

 

9

 

David Haspeklo

 

30

 

10

 

10

 


Autor: Mgr. Jana Ledvinová Publikováno 31. 3. 2024 21:28

Výlet se školní družinou

I když výlet na Boží Dar ztroskotal kvůli dopravní situaci, neznamenalo to konec zábavy pro naše děti. Místo toho jsme se rozhodli udělat si hezký den i bez horského vzduchu.

 
Naše první zastávka byla hasičská stanice v Lounech, kde jsme měli možnost vidět a dozvědět se o vybavení hasičské jednotky. Děti byly překvapené, když viděly velká hasičská auta a mohly se dokonce podívat dovnitř. Hasiči nám také ukázali, jak funguje jejich technika a jaký je proces při zásahu. Po návštěvě hasičské stanice jsme se přesunuli na letní cvičiště na Áje. Zde jsme si mohli vyzkoušet různé sportovní aktivity a hry. Děti se bavily na prolézačkách, trampolínách a skluzavkách. Po vydatné zábavě jsme si dali chutný oběd v podobě kebabu nebo pizzy. Plně nabiti energií jsme se vydali na procházku po Lounech a směrem k naší škole.
 
Den jsme zakončili u nás ve družině, kde jsme si udělali hromadu popcornu a společně se dívali na oblíbené pohádky.
 
I když původní plány nevyšly, naše dobrodružství se stalo hezkým dnem pro nás všechny. Děkujeme všem rodičům za pochopení situace a doufáme, že si děti den užily. 
 
Přejeme Vám krásné velikonoční svátky.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 28. 3. 2024 22:49

VELIKONOČNÍ SOUTĚŽ 2024

Ve dnech od 25. do 27. března se konala soutěž o nejkrásnější velikonoční dekoraci. Celkem se zúčastnilo 24 dětí.
Na 1. místě se umístila Eliška Čížková ( 1. třída), na 2. místě Nelinka Schierlová ( 3. třída) a na 3. místě se umístila Karlička Krupková ( 1. třída) .
Chceme poděkovat všem dětem, které se soutěže zúčastnily, za jejich úžasnou kreativitu a nadšení. Každá jejich dekorace byla jedinečná a krásná. Přejeme všem krásné a radostné velikonoční svátky.

Nikola Antonyová a Zuzka Charvátová.


Autor: Nikola Antonyová Publikováno 27. 3. 2024 16:02

Pečení velikonočního beránka

S dětmi ze školní družiny jsme se rozhodli pro pečení velikonočního beránka. Rozdělili jsme se do skupinek a každá skupinka měla za úkol upéct beránka podle receptu. 
 
Každá skupinka si svůj postup plně přizpůsobila a děti se vzájemně podporovaly a učily od sebe. Někteří se starali o suroviny, jiní míchali těsto, zatímco další se těšili na zdobení.
 
Výsledkem naší společné práce byli krásní a chutní beránci, které jsme si poté odnesli domů.
 
Nikol Antonyová a Zuzana Charvátová 

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 27. 3. 2024 16:00

Turistický kroužek - jezero Most

Dalším dosaženým cílem turistického kroužku bylo v sobotu 17. 3. 2024 Mostecké jezero. Zvládli jsme pěší turistiku – cca 10 km, dětské hřiště a nakonec i něco dobrého na zub. Počasí nám přálo, krásně svítilo sluníčko, děti si tento výlet moc užily.

Simona Pazourková, Vlaďka Fiřtová


Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 27. 3. 2024 12:47

Matematika v 5. třídě

Jak na matematiku zábavně? Hrajeme Abaku. Abaku je název originální české metody určené pro podporu výuky aritmetiky. Abaku nabízí jednoduchý a pružný výukový „modul“, který má jediný cíl - pomoci s počítáním. Jak? Obratně, spolehlivě, rychle, zábavně.

Potenciál Abaku ukazuje i zlaté ocenění „Academics' Choice Brain Toy Winner Award for Mind-Building Excellence“. Academics' Choice™ je jediné mezinárodní ocenění, jehož cílem je ocenit produkty, které stimulují a rozvíjejí kognitivní rozvoj.


Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 26. 3. 2024 21:36

Novější 1 3 14 26 39