image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3
Divadlo VeTři - dopravní výchova
4 5
6
Zápis do přípravné třídy
7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1
Pozvánka na výstavu - Za oponou času
2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality ze školy > DEN S BEE BOTY

DEN S BEE BOTYUž jste někdy byli ve včelím/vosím/ hnízdě? Zní to dost odvážně, že?

Včelím hnízdem se stala naše tělocvična. Postupně je navštívili naši prvňáci s přípravkou, pak předškoláci z MŠ Dobroměřice a před polednem i z MŠ Lenešice.

Nejprve děti zhlédly Večerníčkové představení v podání chlapců z 8. třídy. Postupně přišli Večerníček, Bob a Bobek, Štaflík a Špagetka, Křemílek a Vochomůrka a nechyběli ani Pat a Mat.

Pak už byly v 6 hnízdech připraveny činnosti s robotickými včelkami BEE BOTY pro děti a mládež. Chlapci a děvčata trpělivě vysvětlovali našim malým kamarádům, jak BEE BOT naprogramovat. Postupně se prostřídali. Bee Boti tančili, kreslili, couvali, otáčeli se, hrnuli oříšek do hnízda, hledali cestu a další a další úkoly. V tělocvičně bylo tvořivé ticho, všichni pracovali a užívali si.

Děkuji 8. třídě za přípravu a našim i školkovým dětem, že přijaly naše pozvání a do všech činností se zapojily. Tak zase v příštím roce.                                                                

Jana Ledvinová 

 

A jak to vidí osmáci?

V pátek 26.5.2023 se v naší škole uskutečnila akce, kterou jsme připravil my, žáci 8. třídy. Do programu akce jsme si pro mladší děti připravili Večerníčka a poté učení s robotickými včelkami tzv BEE BOTY. Ve Večerníčku jsme si na úvod přichystali samotného Večerníčka, pak přišel na řadu Bob a Bobek, dále pokračovali Štaflík a Špagetka. Předposlední sázeli semínko Křemílek a Vochomůrka a jako poslední zacvičili Pat  a Mat.

Samotná příprava nás stála dost sil a občas i trápení. Většina z nás to dělat nechtěla, protože jsme se styděli, ale nakonec jsme se odvážili a pro děti vše udělali.  Osobně si myslím, že se to dětem líbilo a paní ředitelka na nás byla pyšná.                                                           

Jan Šatoplet, žák 8. třídy.