Autorské čtení

Úvod > Aktuality ze školy > Moje cesta k úspěchu - Vašek Vincík

Moje cesta k úspěchu - Vašek Vincík

Jedním z úkolů v občanské výchově máme v šesté třídě připravit a odvyprávět svým spolužákům moje dosavadní úspěchy v životě. Co mě baví, kde jsem úspěšný, v čem, nebo za co mohu být na sebe pyšný. Tento úkol nám v pátek velice zajímavě a poutavě představil Vašek Vincík. Vašek se ve svém volném čase již asi rok a půl věnuje sportovní střelbě. Za tak krátkou dobu má na svém kontě řadu ocenění i z Mistrovství České republiky. Dozvěděli jsme se co obnáší trénink, co mohou a nemohou mít střelci na sobě. Kolik sportovní pistole stojí, z čeho se skládá a jak vlastně funguje. Spolužáci měli na Vaška spoustu zajímavých otázek, které jim s přehledem vysvětlil. Je vidět, že to Vaška baví a naplňuje. O tom svědčí i jeho dosavadní výsledky na závodech. Nutno podotknout, že startuje za jednotlivce v dorostu jako nejmladší/ věkem je starší žák/ a také za tým.

Vašek startoval na soutěžích v Plzni, Ostravě, Chomutově a na všech závodech patří mezi nejlepší střelce.  Ve své sbírce má skoro všechny poháry za první až třetí místa. O víkendu se teď zúčastnil Mistrovství České republiky v malorážní pistoli a přivezl si druhé místo opět jako nejmladší účastník.

Za přednášku sklidil Vašek velký aplaus od svých spolužáků. Vaškovi držíme palce v jeho další sportovní cestě.