Úvod > Aktuality ze školy > Pisatelství? Proč ne.

Pisatelství? Proč ne.

Již více než 10 let prožíváme se žáky Čtenářské dílny. Čteme z vlastních i vypůjčených knih za daných pravidel a plníme různé úkoly k textu. Rozvíjíme tak čtenářskou gramotnost. Ještě více jsme se čtenářství začali věnovat po zapojení do projektu Pomáháme školám v úspěchu, letos již 3. rokem.

Domníváme se, že nyní je ten pravý čas začít se ještě více věnovat pisatelství. Také je potřeba, abychom se náležitě připravili. Pozvali jsme si lektorky z projektu PŠU Mgr. Janu Štybnarovou a Mgr. Kláru Volhonsovou, s kterými v projektu spolupracujeme, aby nám daly zažít jak na to. Umožnili jsme i dalším učitelům ze Žatce a z Loun stejné dva odpolední semináře s námi sdílet.

První odpoledne bylo opravdu tvořivé. Navrhovali a vybírali jsme si témata, o kterých budeme psát, konzultovali různé možnosti s kamarádem a pak už se pustili do psaní. Vzniklo tak několik textů, které byly připraveny na další den na autorské křeslo = tzn.: Autor přečte ostatním, promluví, jak se mu psalo a přijímá ocenění ostatních ke svému textu.  Prohlédli jsme si portfolia z dílen psaní žáků z mosteckých škol a odcházeli s domácím úkolem: „Přečti si text o zavádění dílen psaní od zkušených učitelů.“

Další den odpoledne začal zmiňovaným Autorským křeslem. Vyslechli jsme si od kolegů dva nové texty a rozdávali (a přijímali) ocenění. Z několika videí z dílen psaní různých tříd ze školy v Mostě jsme si posbírali náměty pro svou práci. Věříme, že psaní textů naše děti zaujme. Víme, že věnovat se čtení a pisatelství je ta správná „Společná cesta k úspěchu“