Divadlo VeTři - dopravní výchova
Zápis do přípravné třídy

Úvod > Aktuality ze školy > ŠD - exkurze na letišti

ŠD - exkurze na letišti

V útery 30.4. jsme se s dětmi vydali na exkurzi na letiště Václava Havla v Praze.
Naše dobrodružství začalo už při příjezdu na letiště, kde jsme si nejprve povídali nad modelem letiště a učili se, jak funguje provoz na takovém velkém letišti.
Poté nás čekala bezpečnostní kontrola a následně jsme nasedli do autobusu, který nás vezl po celém letišti. Bylo fascinující sledovat pohyb letadel na ranvejích a pozorovat různé typy letadel, které tu přistávaly či odletěly. Udivovali jsme se nad impozantním rozměrem letadla Boeing 777-300 a obdivovali soukromé tryskáče, vrtulníky a další letadla, která na letišti byla.Jedním z vrcholů výletu byla prohlídka letadla, kde si každé dítě mohlo vyzkoušet být pilotem a usednout si na místo kapitána. Viděli jsme také německé letadlo, které zrovna vzlétlo s německým prezidentem. Na závěr jsme si užili chvíle odpočinku a svačiny, kterou děti dostaly. Byl to skvělý zážitek plný nových poznatků o leteckém provozu.
Velké poděkování patří panu Čákovi, který nám tuto exkurzi umožnil a také panu Kameníkovi, který nás vzal na prohlídku letadla. Děkujeme mnohokrát.
Vychovatelky ŠD