Úvod > Aktuality ze školy > Vánoce v první třídě

Vánoce v první třídě

V první třídě jsme si letos užili nezapomenutelnou vánoční besídku plnou radosti, smíchu a tradic. Celá akce byla plná kouzla Vánoc a přátelské atmosféry.Začali jsme povídáním o vánočních zvycích a tradicích. Děti se nadšeně podělily o své rodinné rituály a zvyky.Poté jsme si vyzkoušeli některé z tradic.Zvláště oblíbené bylo pouštění skořápek a házení bačkorou. Děti se s nadšením zapojily. Následovala klasická tradice rozkrojení jablíčka, která nás zavedla do minulosti a připomněla nám, jak se v minulosti oslavovaly Vánoce. A co by to bylo za vánoční besídku bez lahodného občerstvení? Děti si přinesly z domova cukroví, které jsme ochutnávali společně s čajem. Nezapomněli jsme ani na vánočku, za kterou patří velké díky rodičům, kteří nám ji věnovali.Vrcholem celé besídky bylo samozřejmě rozbalení dárečků. Oči dětí zářily nadšením, když si vytahovaly vánoční překvapení.Tato besídka nám připomněla, že Vánoce jsou o sdílení radosti a lásky s ostatními.Naše děti jsou naším pokladem, a vy jste nám v tomto společném dobrodružství neocenitelnou oporou. Děkujeme vám za vše a těšíme se na další úžasný rok plný spolupráce a vzájemné podpory. Blanka Beckertová a Nikola Antonyová.