image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3
ZÁPIS DO 1. TŘÍDY A PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY 2024_2025
4 5 6 7
8 9 10
Otevřená škola pro PŠÚ
11 12 13 14
15 16 17
Náhradní zápis do přípravné a 1.třídy
18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Škola > Školní projekty > 120 let školy

120 let školyPo každé oslavě si možná říkáme, jestli nám chutnalo, zda jsme se pobavili a jaké bylo počasí. Začneme tedy u počasí - po měsíčním dešti se právě 8.6.2013 na Medarda počasí předvedlo ve svém nejlepším světle - slunce, trochu mračno, ale…ANI KAPKA.

Ochutnávka byla opravdu bohatá: prohlídky obou budov školy a příslušenství, ukázková stará třída, výstava v tělocvičně. Přidali se i hasiči, kynologové, myslivci, chovatelé, mateřská škola, sportovci a okrašlovací spolek s prohlídkou znovuobnovovaného kostela. Opravdu bohatý jídelníček. Děkuji všem, kdo se na přípravě podíleli.

I zábavy bylo dosti. Od rána se potkávali absolventi různých věkových skupin, vyprávěli své "průšvihy" a zážitky, obdivovali výzdobu školy a vzpomínali, co a jak bylo dříve. Prarodiče sdělovali vnukům, na jakém místě sedávali, a kde se přikládalo do kamen. Vnuci učili své rodiče i prarodiče na interaktivní tabuli. Všem se pak velmi líbilo na krásně připravené školní akademii, kde jsme si zatančili, nasmáli se, ale taky ukápla nejedna slza dojetí. A koho ještě nebolely uši a nohy, vydal se k Sokolovně nebo na hřiště Sokola poslechnout si skvělou muziku a zatančit si.

Největším platidlem sobotního dne se stal úsměv. Tolik lidí svátečně naladěných najednou snad Lenešice nepamatují. Úsměv a škola? To přeci k sobě náramně pasuje. Nevěříte? Rádi Vás v Lenešicích přivítáme. Pojďte dál.

Jana Ledvinová

Další fotografie naleznete ve fotogalerii školy, dále pak na http://blanulem.rajce.idnes.cz/Akademie_2013/ a na http://www.ohremedia.cz/fotogalerie/717/.