ZÁPIS DO 1. TŘÍDY A PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY 2024_2025

LVK A SVK - KAPITOLA 5 - ŠTĚSTÍ

Kapitola č.5

ŠTĚSTÍ

Pohled z okna chaty PAM je jako z obrázku pana Lady. Venku zpívá Meluzína, horská chatička se chvěje zimou. Cestou na snídani padáme jako hrušky, ale ŠTĚSTÍ číslo jedna je, že se nám nic nestalo. Snídaně servírovaná švédským stylem, naše oči vidí párek a vajíčka na hniličku. Máme ŠTĚSTÍ číslo dvě, protože zrovna jsme si mezi sebou říkali, že na to máme chuť. Po třech dnech výcviku na svazích Krušných hor máme odpočinkový den. ŠTĚSTÍ číslo tři pro toho, kdo si od lyží rád oddechne. Po vydatné snídani se pokoušíme udělat pořádek ve svých věcech a rozehrát první kola soutěže v PIŠKVORKÁCH. Poobědváme a vyrážíme dolů do Jáchymova vyplavat unavené svaly. Cesta dolů připomíná ledovou bobovou dráhu a naše nohy jsou boby, které se bezpečně klouzají dolů, a je tu ŠTĚSTÍ číslo čtyři, všichni zdárně dokloužeme do horního Jáchymova. Rozdělujeme se na dvě partičky, jedna plavací, druhá ťapací. Plavací chvátá do Agricoly, aby dokázala zakoupit vstupenky v čase před čtrnáctou hodinou, které jsou o docela dost levnější. Pecka, máme ŠTĚSTÍ číslo pět, zvládli jsme levnější variantu a hurá do bazénu. Druhá část výpravy už se těší na oblíbenou cukrárnu, kde na ně čeká spousta dobrot. ŠTĚSTÍ číslo šest je pochutnat si na něčem dobrém. A poslední ŠTĚSTÍ číslo sedm máme vlastně my všichni, kterým bylo umožněno odjet na lyžařský a snowboardový výcvikový kurz a prožít   dobrodružství na horách. ŠTĚSTÍ, každý z nás ten pocit určitě zažil. Aby nám něco z takových okamžiků zbylo je důležité, abychom si to štěstí zaprvé uvědomili, a zadruhé uložili do paměti.

Srandabanda z Krušných hor