ZÁPIS DO 1. TŘÍDY A PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY 2024_2025

LVK A SVK - KAPITOLA 4 - TOUHA

Kapitola č.4

TOUHA

Touha je zázrak, kámo zázrak…Všichni máme svoje touhy, které se snažíme oživit a vnést do života. U některých je to stát se lékařem, popelářem, mít domácího mazlíčka, nebo i účast na lyžařském výcviku. Jiní z nás touží úplně po něčem jiném a tvrdí, že lyžařský výcvik je k ničemu. To u nás, účastníků letošního lyžařského a snowboardového kurzu však neplatí a hned vám řekneme proč. Na kurzy nejezdíme jen kvůli lyžování, nebo snowboardingu. Tím, že se odhodláme opustit pohodlí domova, toužíme být alespoň na chvilku samostatní a dokázat si fungovat i v jiném prostředí. Touha sdílet s ostatními svoji radost z úspěchu, pohybu a samotného pobytu na horách přináší velmi pozitivní pocity. Radost, štěstí, emoce, sounáležitost, chvíle, kdy pomůžeme spolužákovi v nouzi, zažijeme i trochu nepohody, napětí, jsou ty okamžiky, které nás posouvají a na které máme nádherné vzpomínky. Touha společných chvil na horské chatě, klábosení po večerce, plánování zábavy, programu na svahu, ale i mimo něj a její uskutečnění je pro náš život velmi přínosné a prospěšné. Touha jet na vleku s holkou, která se mi líbí je tak mocná, že na ní u lanovky klidně pár minut počkám. Kdo, z vás již dnes dospělých, si toto pamatuje? Myslíme, že všichni, protože, když posloucháme příběhy našich instruktorů, co vše oni na výcvikových kurzech zažili, nepřestáváme se smát. Jedna historka za druhou a my znova toužíme, třeba jednu takovou zažít. A co je to vlastně ta touha? Je to silný vztah k něčemu, co by si člověk přál… Všichni jsme se do Krušných hor moc těšili. Touha naučit se na lyžích, nebo prkně se nám plní a jsme za to rádi. Děkujeme.

Srandabanda z hor