image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality ze školy > Devítka na školním výletě

Devítka na školním výletěLetos jsme se rozhodli udělat změnu a místo spaní ve škole jsme vyrazili do světa. Vybrali jsme kemp Osek, který měl dobré hodnocení, je na přímé trase vlakem z Lenešic a navíc ne moc daleko.
Na místo jsme přijeli v neděli 11.6. po poledni. Do Oseka jsme přicestovali retrovláčkem z 80.let 20. století. Počasí nám přálo, ani horko ani zima, a zhruba za hodinu a půl jsme byli v kempu.
Ubytovali nás v chatkách. Naše první cesta vedla do místního Tesca, protože jsme neměli objednané jídlo. Děti si nakoupily základní potraviny k přežití školního výletu: brambůrky, sýrové koule, sušenky, nudličkové polévky, Kofoly a jiné chutnosti a zdravosti.
Po obědě a následné siestě se část z nás vrhla na plážový volejbal a druhá část si dala další siestu.
Pátek utekl jako voda, přišel večer, ohýnek, opékání maršmelounů, kriminální dobrodružství s podezřelým chlápkem, který bydlel v kempu. A už bylo tu pondělí, které začalo budíčkem v podobě houkajícího vlaku z nedaleké trati a hukotu motorových pil z přilehlého lesoparku.
V sobotu byl původně plánovaný výlet na 10 km vzdálenou Vlčí rozhlednu. Nicméně, jak jsem viděl otrávené a vyděšené obličeje bez špetky nadšení a také odřené nárty z volejbalu, vyměkl jsem a před polednem jsme vyrazili  na oběd na kebab do místního kiosku. Pak jsme pokračovali na minigolf, který byl hned vedle kempu. Vedle minigolfu bylo i lanové centrum, tak si dobrodružnější povahy také užily a zařádily si v korunách stromů. 
Po velenáročném programu ve městě jsme se vrátili zpět do kempu. Museli jsme si nutně odpočinout. Hned, jak jsme nabrali síly, uspořádali jsme další turnaj v plážovém volejbale. Večer tu byl jako voda. Noční klid ve 22:00, zákaz vycházení od 24:00, některé ztracence jsem zaháněl ještě půl třetí v noci.
Úterý už bylo ve znamení balení a úklidu. Počasí se celkem zkazilo, začal foukat studený severní vítr, tak jsme se rozhodli vyrazit domů už po poledni.  
I když to nevypadá, rozhodně budeme na náš poslední školní výlet dlouho vzpomínat :-).
 
P. Randis