DEN NÁVŠTĚV
Ukázka práce městské policie Postoloprty

Úvod > Aktuality ze školy > Krůček po krůčku…..Epizoda sedmá

Krůček po krůčku…..Epizoda sedmá

Včera jsme psali o magičnosti hor, také o paní mlze, která se ukáže, pozlobí a vyvede opět na dobrou cestu. Dnes byl poslední den našeho praktického výcviku, zítra se vracíme do svých domovů. Cílem našeho výcvikového kurzu bylo osvojení sizákladních lyžařských a snowboardových dovedností na úrovni bezpečného pohybu na lyžích i snowboardu. Také zvládnutí základních technik jako jsou výstupy, oblouky, sjezd, obraty a bezpečné zastavení. Součástí toho všeho je i osvojení si bezpečného chování na vlecích, sjezdovkách, ohleduplnost mezi ostatními účastníky zimních sportů. Letos jsme opravdu poctivě sjížděli a využívali každou chvilku. Každý  si mohl ověřit svojí fyzickou kondici, zodpovědnost, disciplínu, vytrvalost, cílevědomost, ale i trochu té zdravé soutěživosti, která se nám bude v životě určitě hodit. Neméně důležité jsou společné prožitky mezi spolužáky i instruktory, veselé chvíle, ale i naše přešlapy. Někdo by mohl říci, ty se přece k lyžařské technice náramně hodí….ano odšlapy, přešlapy, ze kterých si do dalšího života vezmeme ponaučení.

Krůček po krůčku se všichni, kteří stáli na lyžích i snowboardu poprvé, naučili lyžovat i na prkně. Máme splněno a těšíme se až vše, co si odvážíme z letošního zimního kurzu použijeme třeba na dalších horských cestách se svými rodiči, a budeme se dále zdokonalovat.

L a S