Úvod > Aktuality ze školy > LETIŠTĚ VÁCLAVA HAVLA

LETIŠTĚ VÁCLAVA HAVLA

Dnes 18.10. se 4. a 6. třída naší školy vydala na největší letiště v Česku, pražské Letiště Václava Havla a po páteční přednášce cestovatele Jirky Kolbaby jsme tak mohli nasát alespoň trochu atmosféru lákajících dálek, která na vás čeká při použití letecké dopravy do jednotlivých destinací světa a na letišti právě začíná. Na začátku trošku málo z historie a potom musel každý z nás projít  důkladnou prohlídkou, kterou podstupuje každý cestující. Na letištní plochu jsme se vydali autobusem, ve kterém nás čekal poutavý výklad pana průvodce o všem, co se na letišti děje. Z blízka jsme sledovali starty a přistání letadel, viděli jsme, jak vozidlo FOLLOW ME navádí letadlo na předem určené místo, jak jsou pasažéři k letadlům přepravováni, ale i cargo sytém. Věděli jste, že i letadla mají své poznávací značky? Ta česká OK vznikla velkou náhodou a závidí nám ji celý svět. Další zajímavost představuje biologická ochrana letiště, kterou zaštiťují dravci. V nejluxusnější hasičské zbrojnici v Česku se nám dostalo perfektního výkladu o všech vozidlech HZS, i o tom, že vozidla postupně mění barvu z červené na žlutozelenou, která je lépe vidět v mlze. Na závěr jsme v přímém přenosu viděli přistávat Boeing 777 letecké společnosti Emirates, to byla paráda. A tak jsme se všichni shodli, že další skvělá exkurze bude náš společný let do DUBAJE.

No co, sny jsou také krásné….

Děkujeme 4. a 6. třída