ZÁPIS DO 1. TŘÍDY A PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY 2024_2025

LVK A SVK - KAPITOLA 6 - SMOLÍČEK

Kapitola č.6

SMOLÍČEK

Včerejší pohádka o Štěstí zákonitě přivolala dnešní pohádku o Smolíčkovi. Všichni dobře víme, že v životě jsme jednou dole a jednou nahoře, že nic není stále zalité sluncem. Včera večer se nad Krušnými horami převalil černý mrak a zasypal naši bandu smolným práškem doslova od samotného rána. Pozdní příchod na odjezd skoro celá banda, někteří bez lyží a rukavic s jednou hůlkou krátkou, druhou dlouhou. Přece jen se zadařilo a odjíždíme za doly, za hory na zlaté snowboardy. Lyže nechtějí být pozadu, i když tuší nějakou zradu. S elánem vystupujeme z busu, však počasí dnes podobá se jelenímu hnusu. Zamrzlá cesta v lese, Smolíček Pacholíček se štěstím třese, že budeme padat jeden za druhým z kopce. Sotva myšlenku vyslovil, prvního z nás ulovil. Mára padá jako první. Svým snowboardem si ruku zraní. Jeskyňky se smějí a Horskou službu zavolají. Doktor z hor ruku kontroluje na rentgen jet nakazuje. Sotva Simča s Márou do špitálu dojede, Smolíček znova zaúřaduje. Tentokrát loví ve vodách holčičích a Míši koleno lehce přitlačí. Doktor z hor už zase spěchá, ta banda z Lenešic toho snad nenechá. Smolíček se potutelně směje, mne si ruce a hledá v našich řadách další trofeje. A co čert nechtěl, rána bum! Nello, Nelčo, prosím stůj! Ustát chtěla za každou cenu, po chvilce si drží loket na kolenou. V nemocnici v Ostrově, doktor valí oči, oni tam snad všechny děti z Lenešic dneska zničí. Vedoucí už celá v šoku, neví, komu volat dřív. Smolík za rohem se chechtá“ za chvíli bude další hřích. Najednou v horách zahřmělo a instruktorovi Honzíkovi se zatmělo. Rána to byla veliká, vlekař na pomoc pospíchá. Pro dnes už by mohlo stačit, doktor v Ostrově začíná se mračit. Smolík počítá, kolik napáchal dnes škody, dal si palec nahoru, ale nečekal, že jelen se na něj bude zlobit. Večer, aby se neřeklo a nálada se zlepšila, na návštěvu modelka z Plešivce přijela. Dominika překvapila! Model luxusní si připravila. Smolík šel konečně spát. Doufáme, že se nám o něm nebude ani zdát.