ZÁPIS DO 1. TŘÍDY A PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY 2024_2025

LVK A SVK - KAPITOLA 7 - KRUŠEC

Kapitola č. 7

Krušec

Od tohoto slova vznikl název pohoří Krušné hory, které nás již po několikáté hostily při průběhu lyžařského a snowboardového kurzu. Každoročně ho naše škola připravuje s velkou finanční podporou od obce, aby se výcviku mohlo zúčastnit co nejvíce našich žáků. Letos se přihlásilo 34 žáků, kteří si chtěli osvojit všechny pohybové dovednosti potřebné pro zvládnutí celé sjezdové a snowboardové techniky. Tyto dovednosti mohou žáci později uplatnit jak v rekreačním, tak třeba i v závodním pojetí lyžování, nebo snowboardování. Vraťme se ke slovu krušec znamenající rudný kámen. Od toho slova bylo odvozeno sloveso krušit, neboli drtit či mačkat. Bohužel i náš poslední den na svazích Krušných hor nás maličko krušil a připravil nám nemilá překvapení. V těch chvílích se, ale ukázala velikost našich žáků a instruktorů, když dokázali zvládnout nepříjemné situace a svým chováním ukázali, že si dokáží v těchto situacích poradit. Na závěr kurzu jsme zhodnotili celé naše sportovní i lidské chování, rozloučili se malým talismanem s našimi deváťáky, kteří s námi odjížděli do hor pravidelně. Čeká je přestup na střední školy a my věříme, že vzpomínky zůstanou.

Jako vedoucí kurzu, děkuji všem instruktorům i zdravotnici za veškerou jejich snahu na svazích hor, ale i v následném programu kurzu, bez nich by nebylo možné výcvik realizovat.

Mgr. Zdeňka Jelińská