ZÁPIS DO 1. TŘÍDY A PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY 2024_2025
ČARODĚJNICE 2024

Úvod > Aktuality ze školy > POMÁHÁME ŠKOLÁM V ÚSPĚCHU – TŘETÍ ROK V PROJEKTU

POMÁHÁME ŠKOLÁM V ÚSPĚCHU – TŘETÍ ROK V PROJEKTU

Zapojení metod kritického myšlení do hodin českého jazyka se již stalo běžnou samozřejmostí. Žáci se zabývají úvahami nad různými tématy života, píší příběhy, básně, jsou součástí dílen čtení, více čtou, dokáží posoudit chování postav v knize a také srovnání se sebou samým a další jiné činnosti. Kritické myšlení je součástí i dalších hlavních i odborných předmětů. Rozpoznat v dnešní době fake news je velice obtížné.

Jsme rádi, že více než 30 rodičů využilo možnost navštívit školu v Den návštěv a měli možnost některé hodiny vidět. O několik málo dní před tím navštívili připravené otevřené hodiny učitelé ze spřátelené skupiny škol v rámci projektu PŠU, který podporuje aktivní školy v celé České republice . Podrobnosti zde: https://www.kellnerfoundation.cz/pomahame-skolam-k-uspechu

Ve škole se učíme pracovat s chybou jako se součástí učení a rozvoje. Důležité je, aby žáci pochopili, že chyby jsou součástí procesu učení a nejsou důvodem ke ztrátě naděje. Nabízíme žákům podporu a povzbuzení, aby se učili z chyb a snažili se zlepšovat. Bez snahy to ovšem nejde.

Děkujeme všem příznivcům naší školy. Podle https://www.facebook.com/zslenesice  to vypadá na 748 sledujících, což je úctyhodná suma. Vážíme si Vaší přízně, a i když se Vám občas něco nelíbí, jsme rádi, že jste nám ji zachovali. Naše škola se vyvíjí a pravým dokladem rozvoje je úspěšnost našich absolventů v různých oblastech života – inženýři, učitelé, právníci, kuchaři, zedníci, instalatéři…… a celkově: Slušní lidé.

V dlouhé 130 leté historii jich je velmi mnoho. Jsme na ně pyšní.

Jana Ledvinová