image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31
Naši deváťáci připravují - Den dětí pro MŠ
1
Pozvánka na výstavu - Za oponou času
2
3 4
Setkání s budoucími prvňáčky 2024
Zápis do přípravné třídy 4.6.2024
5
Beseda s mistrem světa v kung-fu
6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25
POZVÁNKA - ZÁVĚREČNÉ ROZLOUČENÍ S 9.TŘÍDOU
26
Olympijský běh 2024
27 28
Slavnostní ukončení školního roku 2023/2024
29 30
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality ze školy > SOUTĚŽ - AUSTRÁLIE - ZADÁNÍ 8.KOLO

SOUTĚŽ - AUSTRÁLIE - ZADÁNÍ 8.KOLOOtázky 8. kolo - Austrálie

1.Nejstarší ulice v Austrálii se jmenuje……………………………….  Nachází se zde kancelářské budovy, obchody a restaurace. Nedaleko je radnice a Katedrála svatého Andrewa, obě budovy v historickém zachovaném románském stylu.

  1. Skvělé umělecké velkoplošné umění najdete v Sydney na budovách na…………………… Prostředí opuštěných továren je pro tyto graffiti prostě ideální.
  2. Jeden z nejlépe udržovaných příkladů koloniální architektury v Austrálii se nazývá………………………………… Byl domovem 27 guvernérů od doby jeho postavení v roce 1846. Toto místo je opravdový „ukrytý diamant“ s interiérem, který je velkou částí ovlivněn Gotikou.
  3. Uprostřed kancelářských čtvrtí je ukryt ……………………………, který se podobá newyorskému Central parkupouze v menším podání, ale nese jméno po londýnském …………………. Je to ideální místo pro procházku mezi květinami, fontány a stromy nebo na posezení v zelené trávě a uspořádání vlastního pikniku při slunečném počasí.
  4. Jak se nazývá nejznámější ZOO v Sydney?................................
  5. Je hlavním městem ve státě Západní Austrálie. Přicestovat můžeš letadlem, vlakem, lodí či autem. I díky své odlehlosti se ………………………považuje za nejbezpečnější australské velkoměsto. Od lidnatého města Adelaide je vzdáleno 2800 km.
  6. Symbolizuje jeden z nejúžasnějších přírodních divů světa a představuje druhý nejrozlehlejší park světa. Rozprostírá se na severu Severního Teritoriaa na jeho území se nachází deštné pralesy, močály, říčky, vodopády, starodávné skalní malby a rozmanité druhy rostlin a zvířat.Jeho návštěvu si naplánuj na období od května do října za období sucha. Park můžeš propátrat autem, letadlem, lodí či pěšky po turistických stezkách. Za zmínku stojí, že se zde natáčel kultovní film Krokodýl Dundee.

Napiš název tohoto parku?

  1. Je největším písečným ostrovem světa a spadá pod národní park Great Sandy National parkzapsaným na seznamu UNESCO. Nachází se u jižního pobřeží státu Queensland. Napište název tohoto ostrova………………………….

9.Toto město představuje ekonomické, průmyslové a kulturní centrum Austrálie. Je považováno za město s poklidnou atmosférou, množstvím parků, zahrad, nábřeží a kolonád. Spokojení zde budou milovníci dobrého jídla, sportu a umění. Mezi nejnavštěvovanější akce se řadí legendární tenisový turnaj Australian Open, závody formulí F1 a dostihy. Napište název města.

  1. Poslední otázka bude z australské gastronomie. Australani jsou velcí gurmáni, doma skoro vůbec nevaří. Pochutnávají si na jídlech z celého světa v různých restauracích. Tento vynikající desert jsem měla možnost ochutnat. Ve stejnojmenné, leč jiné podobě se připravuje i u nás. Napiš název…………………………………..

austts1.jpg

Svoje odpovědi odešlete na adresu zdenka.jelinska@zslenesice.com.