image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31
Naši deváťáci připravují - Den dětí pro MŠ
1
Pozvánka na výstavu - Za oponou času
2
3 4
Setkání s budoucími prvňáčky 2024
Zápis do přípravné třídy 4.6.2024
5
Beseda s mistrem světa v kung-fu
6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality ze školy > Sranda bez plotů 2024

Sranda bez plotů 2024„Sranda bez plotů“ jsou hry v rámci Mikroregionu Žatecko. První ročník byl v roce 2001. V pořadatelství se vystřídaly téměř všechny obce. (Obec Lenešice se účastnila 4x, 2x vyhrála, 1x pořádala).  Nyní, po pětileté odmlce, kdy přerušení zavinila covidová opatření, se pořadatelství ujala po 20 letech Obec Blažim.

Obec Lenešice reprezentovalo družstvo Základní školy Lenešice ve složení Hana Šefčíková, Vlaďka Fiřtová, Miluška Špeciánová, Daniela Pechová a Tegtmajerová, Simona Vlková a kapitán týmu Jana Ledvinová. Soupeřit s týmy o generaci (či o 2) mladší bylo na pováženou. Cílem našeho družstva byla skvělá nálada po celý den umocněná i sledováním hokejového zápasu českého týmu na mistrovství světa.

Český tým vyhrál, my ne, ale dobrá nálada, skvělé týmy z okolních vesnic podpořené svými starosty, moderování Michaely Doležalové, příjemné prostředí Obce Blažim, zajímavé soutěže a prostě… „Skvělá atmosféra“, podpořilo to, co je v dnešní době nejdůležitější. Není důležité vyhrát, ale držet při sobě a užít si společné chvíle naplno.

Hry byly plné zábavy a kreativity, kde každá soutěžní disciplína vyžadovala nejen fyzickou zdatnost, ale i vtip a týmového ducha. Tým Základní školy Lenešice, ačkoli čelil soupeřům mladších generací, se nevzdal a předvedl skvělý výkon, který byl oceněn nejen účastníky, ale i diváky. Což teprve náš indiánský tanec v úvodu zahájení …

Obec Blažim se ukázala jako skvělý hostitel. Prostředí bylo dobře připravené. Hry Sranda bez plotů připomněly všem účastníkům i divákům důležitost společenských akcí, které podporují mezilidské vztahy a komunitní život. Po dlouhé pauze způsobené pandemií bylo zřejmé, že lidé se chtějí opět setkávat, bavit se, sdílet společné zážitky, chuť se opět potkat, smát se a užívat si společnost svých přátel a sousedů.

Každý tým si odvezl zajímavou cenu: Strom „Platan javorolistý“, který zasadí ve své obci. Místo již máme vyhlédnuté. Teď už „jen“ potvrdit místo na Obci, připravit rýče a lopaty a ….. sázíme.                                                                                          

Mgr. Jana Ledvinová