ZÁPIS DO 1. TŘÍDY A PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY 2024_2025
Návštěva zvířat - environmentální výchova v ŠD
ČARODĚJNICE 2024

Úvod > Aktuality ze školy > Úspěchy a radosti dětí z přípravky

Úspěchy a radosti dětí z přípravky

Předškolní vzdělávání je klíčovým obdobím v životě každého dítěte. Získané dovednosti a vědomosti v tomto období vytvářejí pevný základ pro úspěch v budoucím vzdělávání. Naše šikovné děti jsou příkladem toho, jak důležité je věnovat čas a péči přípravě na vstup do 1. třídy.

Grafomotorika: Jednou z klíčových dovedností, které děti v přípravné třídě pilně trénují, je grafomotorika. Kreslení, malování a psaní jsou základem pro další vzdělávání. Získání jistoty v manipulaci s tužkou či štětcem je cenným přínosem, který děti budou využívat po celý život.

Jazyková výchova: Stačí se zaposlouchat a slyšíme melodičnost básniček, které naše šikovné děti recitují. Tato cvičení nejenže rozvíjí představivost, ale také posilují slovní zásobu a schopnost vyjadřování.

Předmatematická gramotnost: Není tajemstvím, že matematika hraje v našich životech klíčovou roli. V přípravné třídě se děti seznamují s prvky předmatematické gramotnosti, která jim umožní lépe porozumět základům matematiky v budoucnosti. Tato příprava vytváří pevný základ pro rozvoj matematických dovedností v první třídě.

Literární výchova: Čtení je bránou do nekonečného světa fantazie. V naší třídě se děti seznamují s pohádkami, které nejenže rozvíjí jejich jazykové schopnosti, ale také podporují představivost a fantazii. Literární výchova v přípravné třídě vytváří základy pro lásku k čtení.

Nyní můžeme s radostí říci, že se našim dětem daří skvěle. Již od prvního dne se zapojují s velkým nadšením a postupně získávají nové dovednosti a vědomosti.