ZÁPIS DO 1. TŘÍDY A PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY 2024_2025
Návštěva zvířat - environmentální výchova v ŠD
ČARODĚJNICE 2024

Úvod > Aktuality ze školy > Vánoční dílny a trhy šestka

Vánoční dílny a trhy šestka

Adventní čas postupuje rychle dopředu a stejně tak náš školní rok, ve kterém ukrajujeme jednu akci za druhou. Před vánočními trhy proběhly u nás ve třídě vánoční dílny, na kterých jsme se toho docela dost naučili. Z občanské výuky jsme si v praxi ověřili, jak pracovat v týmu, jak se shodnout a komunikovat. Rozdělili jsme si úkoly, kdo co zajistí a přinese,další velice důležitý článek přípravy. Během dílen jsme si ověřili naši zručnost, kterou potřebujeme v pracovních činnostech. V hodinách Výchovy ke zdraví se učíme o rodině, o vztazích, o fungování a smyslu práce. Po dokončení dílen nás také čekal úklid, bez toho by to nešlo. Z finanční gramotnosti jsme se naučili plánovat prodej. Napsali jsme seznam zboží, které budeme prodávat, spočítali předpokládaný zisk. V sobotu se z nás stali velcí obchodníci a to doslova, neboť se nám podařilo prodat skoro všechno připravené zboží. Následující pondělí jsme se naučili spočítat příjem, výdej a čistý zisk a ten uložili na naše třídní konto. Chceme se pochválit, že jsme si vedli fakt skvěle a moc děkujeme všem rodičům, že nás podpořili nejen zakoupením výrobků, ale někteří i sponzorskými dary.

Přejeme krásný adventní čas vaše šestka