Česko zpívá koledy 2021
Vánoční plavání 2021
Vánoční plavání 2021
Vánoční projekce

Příprava na den setkání se seniory

Na den setkání seniorů, který pořádá obec Lenešice, jsme společně s dětmi vyrobili uvítací cedulky a na keramickém kroužku knoflíky pro štěstí, které následně děti dozdobily.

Autor: Nikola Antonyová Publikováno 15. 11. 2022 21:57

Kurz plavání je v polovině

Kurz plavání pro druhou a třetí třídu je v polovině. Na dětech je vidět jaké dělají velké pokroky, skáčou šipku, plavou znak, potápějí se a zvládají mnoho dalších dovedností. Těšíme se na další hodiny.

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 11. 11. 2022 22:38

Přípravka slaví svatého Martina

V přípravce jsme se rozhodli oslavit tradiční den svatého Martina a moc jsme si to užili.

Autor: Miluše Špeciánová Publikováno 11. 11. 2022 22:34

Podzimní pečení v ŠD

V podzimním období jsme s dětmi ze školní družiny využili sezóny jablek a šli si upéct štrúdl. Při této příležitosti jsme také upekli muffiny a bábovku. Holky byly nadšené a ochotně se zapojovaly do všech aktivit. O vše se hezky postaraly. Zvládly oloupat a nastrouhat jablka, zabalit štrúdl, podle receptu udělat těsto na bábovku a skvěle připravit muffiny.

Všichni jsme si odpoledne moc užili a děkujeme za jablka mamince Adélky Sýkorové.
Pečení bude ve školní družině probíhat každý měsíc. Příště si upečeme vánoční perníčky a cukroví.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 11. 11. 2022 9:06

Svatomartinská tradice

Děti ve 3. třídě věnovaly hodinu čtení svatému Martinovi a tradicím, které jsou s ním spojené. Dozvěděly se, kdo byl svatý Martin, kdy žil, jaké konal skutky a také proč se peče svatomartinská husa. Hodina děti moc bavila a já děkuji Zuzce Charvátové, která ji pro ně připravila.

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 9. 11. 2022 14:54

Tvorba lidských siluet v ŠD

Tentokrát jsme si s dětmi v družině vytvořili krásné lidské siluety. Podkladem nám byl černý papír a pomocí vystřižených šablon, houbičky, temperových barev a tupovací výtvarné techniky vznikly krásné obrázky.

Autor: Michaela Pokorná Publikováno 6. 11. 2022 21:35

Deskovky v ŠD

V rámci školní družiny máme jednou v týdnu společenské hry u kterých se učíme dodržovat pravidla a také rozvíjet soustředění zábavnou formou. Obvykle se účastní okolo deseti dětí. Nejoblíbenější hra je člověče nezlob se a tik tak bum.

Autor: Simona Vlková Publikováno 2. 11. 2022 21:22

Plavání 5. třídy

Páťáci 1. 11. jeli v rámci TV plavat do plaveckého bazénu v Lounech. Zopakovali si, co vše se naučili při plaveckém výcviku a zároveň si užili relaxaci při nezapomenutelné venkovní vířivce i bezpečné jízdě tobogánem. Také jsme zažili překrásný výhled na České středohoří. Děkujeme za profesionalitu školeného personálu.

Bulandrová Lada, Pokorná Míša

Autor: Mgr. Lada Bulandrová Publikováno 2. 11. 2022 11:13

PIŠQWORKY - oblastní kolo

V úterý 1. 11. 2022 jsme se zúčastnili oblastního kola soutěže PIŠQWORKY v Podbořanech. Naši školu reprezentovaly celkem 4 družstva složená z žáků osmé a deváté třídy. Všechny týmy byly rozděleny do dvou skupin, ve kterých hrál každý tým s každým. V jedné skupině zvítězila trojice našich osmáků - Honzík Šatoplet, Pepa Kůrka a Tomáš Chaloupka. Postoupili do play-off, kde senzačně bojovali o třetí místo. To se jim nakonec vyhrát nepodařilo, ale bojovali skvěle. Všem hráčům děkujeme za účast.

D. Pechová, S. Vlková

Autor: Ing. Daniela Pechová Publikováno 1. 11. 2022 22:04

Němčina nekouše

Ještě před podzimními prázdninami se žáci šestého a sedmého ročníku zúčastnili projektu Němčina nekouše.  Pod tímto názvem se skrývala zajímavá jazyková animace, kterou si pro naše děti připravilo Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem. Cílem projektu bylo zvýšit u dětí zájem o němčinu a motivovat je pro výuku tohoto jazyka. Šesťáci a sedmáci se během jedné vyučovací hodiny dozvěděli mnoho zajímavostí o německy mluvících zemích, pracovali s mapou, procvičovali základní slovní zásobu a prováděli další zábavné aktivity. Program byl moc fajn, děkujeme.

Autor: Ing. Daniela Pechová Publikováno 31. 10. 2022 22:20

HALLOWEEN V DEVÍTCE

Skvělé masky, povedená organizace, spokojené děti. To vše měli na starosti žáci 9.třídy v rámci projektového dne Halloween.

Pro každou třídu jsme měli připraveny čtyři soutěže, díky kterým dostali indície na uhodnutí jednotlivé postavy - například vlkodlaka, mumie nebo upíra. Každá třída musela uhodnout jinou postavu. Devítka i  děti z prvního stupně si to moc užili.

Nelly Budiačová, Natálka Izerová, 9.třída

Autor: Ing. Kamil Zlatohlávek Publikováno 31. 10. 2022 14:28

Halloween u šesťáků

V úterý se na naší škole konala akce Halloween. Žáci z druhého stupně připravovali strašidelná překvapení pro mladší spolužáky.

Šesťáci využili pro akci tělocvičnu, kterou tematicky vyzdobili. Nejstarší a nejodvážnější žáci mohli se zavázanýma očima ochutnat třeba červy… (ty sladké a kyselé). Mezi další aktivity patřilo lovení jablek z vody, stavění strašidelných hradů, lovení předmětů z hlíny, chytání do sítě a spousta dalšího. Závěrem čekala na žáky odměna za statečnost.

Halloween se dětem povedl a doufáme, že si celou akci užily i děti z prvního stupně.

Autor: Bc. Diana Pekařová Publikováno 30. 10. 2022 0:33