image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality ze školy

Aktuality ze školy


Štítky:Vyhráli jsme 2. místo v celostátní kuchařské soutěži finále Zdravá 5!!!

S radostí oznamujeme, že náš tým "Pečící pohroma" vybojoval krásné 2. místo v celostátní kuchařské soutěži Zdravá 5! Finále proběhlo 24. května 2024 v Praze.

Z 550 týmů z celé České republiky jsme se probojovali do nejlepších 15.
Soutěž byla rozdělena do dvou disciplín. V první disciplíně "Veselé jednohubky" jsme museli připravit degustační talíř. Naše kombinace sladkého a slaného zaujala porotu.
 
Ve druhé disciplíně jsme prezentovali náš vyrobený zdravý talíř ze sádry, samotvrdnoucí hmoty a polystyrenu.
 
Úspěch v této soutěži je pro nás obrovskou radostí. Druhé místo ve finále Zdravé 5 je výsledkem naší práce.
 
Děkujeme všem, kteří nás podporovali a fandili nám. Rádi jsme reprezentovali naší školu a ukázali, že zdravé jídlo může být i zábavné a chutné. Těšíme se na další kuchařské výzvy.
 
Nikol Antonyová a Zuzana Charvátová 

Autor: Nikola Antonyová, Zuzana Charvátová Publikováno 25. 5. 2024 14:00

!! Postupujeme do finále !!

S velkou radostí oznamujeme, že tým Pečící pohroma postoupil do Celostátní kuchařské soutěže Finále Zdravá 5!! 
Moc gratulujeme a v pátek 24. 5. jedeme do Prahy na velké finále. 
 
Děkujeme všem za hlasy a držte nám palce. ????
 
Nikol Antonyová a Zuzana Charvátová 

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 15. 5. 2024 14:00

ŠD - exkurze na letišti

V útery 30.4. jsme se s dětmi vydali na exkurzi na letiště Václava Havla v Praze.
Naše dobrodružství začalo už při příjezdu na letiště, kde jsme si nejprve povídali nad modelem letiště a učili se, jak funguje provoz na takovém velkém letišti.
Poté nás čekala bezpečnostní kontrola a následně jsme nasedli do autobusu, který nás vezl po celém letišti. Bylo fascinující sledovat pohyb letadel na ranvejích a pozorovat různé typy letadel, které tu přistávaly či odletěly. Udivovali jsme se nad impozantním rozměrem letadla Boeing 777-300 a obdivovali soukromé tryskáče, vrtulníky a další letadla, která na letišti byla.Jedním z vrcholů výletu byla prohlídka letadla, kde si každé dítě mohlo vyzkoušet být pilotem a usednout si na místo kapitána. Viděli jsme také německé letadlo, které zrovna vzlétlo s německým prezidentem. Na závěr jsme si užili chvíle odpočinku a svačiny, kterou děti dostaly. Byl to skvělý zážitek plný nových poznatků o leteckém provozu.
Velké poděkování patří panu Čákovi, který nám tuto exkurzi umožnil a také panu Kameníkovi, který nás vzal na prohlídku letadla. Děkujeme mnohokrát.
Vychovatelky ŠD


Autor: Miluše Špeciánová Publikováno 2. 5. 2024 14:27

Celostátní kuchařská soutěž Finále Zdravá 5

Naše škola se zapojila do Celostátní kuchařské soutěže Finále Zdravá 5.  První tým v sestavě Nikolka Šatopletová, Irenka Zárubová a Adélka Sýkorová se chopil výzvy. Jejich úkolem bylo upéct zdravé muffiny, a tak připravili lahodnou oázu jahodové harmonie. Druhý tým, složený z Terezky Sunkovské, Matyldy Hessové a Adama Krupky, se rozhodl pro originální muffiny ve tvaru včelího úlu. A nakonec, třetí tým, který tvořily děti z 1. a 2. třídy, v čele s Karlou Krupkovou, Nelou Chrenekovou a Nikolasem Šatopletem, se rozhodl překvapit svačinou do školy v podobě vitaminové housky a chutných sušenek s pomerančovým fresh džusem. Všem týmům patří velké díky za jejich úsilí, snahu a odvahu. Také děkujeme paní vychovatelce Vlaďce za ušití krásných zástěr. Bez nich by to nebylo ono.

Soutěž bude zveřejněna na facebooku "Zdravá 5" a tady nastává důležitý moment. Všichni budou moci přispět k úspěchu našich soutěžících tím, že budou lajkovat fotky pokrmů našich dětí. Odkazy budeme sdílet na facebooku školy. A proč je to tak důležité? Protože čím více lajků, tím větší šanci máme na postup do velkého finále. Prosíme všechny přátele a příznivce, aby se zapojili a pomohli nám podpořit naše šikovné soutěžící. Vaše lajky mohou udělat velký rozdíl a pomůžou nám dosáhnout velkého úspěchu. 
 
Děkujeme Vám za podporu. 
 
Nikol Antonyová a Zuzana Charvátová

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 28. 4. 2024 21:01

Zážitková návštěva zvířat

V posledním týdnu měsíce dubna se náš školní dvůr proměnil v malou farmu. Archa Noemova z.s. nám poskytla tuto možnost a připravila si pro děti ze školní družiny bohatý program. Děti se dozvěděly spoustu zajímavostí o hospodářských zvířatech, historii u současnosti farmy. Ti odvážnější měli možnost se svést na poníkovi nebo oslíkovi a nebo povolit ovci a kouzla.
Tímto patří velké poděkování farmě Archa Noemova z.s. za tuto možnost, laskavost a ochotu.


Autor: Nikola Antonyová Publikováno 25. 4. 2024 21:14

Plavání se školní družinou začalo

Od dubna žáci školní družiny pravidelně navštěvují Městskou plaveckou halu v Lounech. Každé úterý se vydáváme do bazénu, kde nejen zdokonalujeme naše plavecké dovednosti, ale také odpočíváme ve venkovní vířivce, jezdíme na toboganu a chodíme do páry.
Plavání potrvá až do poloviny června. 
 

 


Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 25. 4. 2024 21:08

VYROBILI JSME SI SVÍČKU :)

S dětmi ze školní družiny jsme tentokrát vyráběli svíčky. Vosk jsme rozehřáli ve vodní lázni, obarvili, nalili do nádoby, přidali vůni a dozdobili sušenými květy.
Každý si odnesl domů krásné svíčky a zároveň se naučili něco nového.

Také si děti vyzkoušely ubrouskovou techniku a vznikly tak krásně nazdobené svíčky.


Autor: Nikola Antonyová Publikováno 18. 4. 2024 21:38

Zdravotnická záchranná služba Louny - exkurze ŠD

V pondělí 15. 4. jsme se se školní družinou vydali na exkurzi na Záchrannou zdravotnickou službu do Loun. Děti měly jedinečnou příležitost vyzkoušet si práci záchranářů a poznat jejich každodenní rutinu. Zapojily se do simulovaných situací a procvičovaly různé postupy, jako je poskytování první pomoci při zlomeninách, resuscitaci a ošetřování zraněných.
 
Rádi bychom touto cestou poděkovali celému týmu ZZS Louny za jejich trpělivost, ochotu a skvělou ukázku práce, kterou pro nás připravili. Získali jsme nejen znalosti, ale i respekt k jejich úžasné práci.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 16. 4. 2024 21:22

Školní družina znovu na Laser Game v Mostě!

Pro velký úspěch jsme se znovu vydali do Mostu na další kolo Laser Game. Tentokrát jsme byli lépe připraveni na adrenalinové soutěžení, které nás čekalo. Po krátkém zopakování pravidel jsme se rozdělili do dvou týmů a odvážně vstoupili do temného labyrintu.

 
Po skončení první hry byli všichni zvědaví, který tým vyhrál. Tentokrát se radostně radoval tým modrý. Ve druhé hře jsme soutěžili všichni proti všem. Vítězkou se stala Irenka Zárubová.
 
Opět jsme se skvěle bavili! 

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 2. 4. 2024 21:52

Výlet se školní družinou

I když výlet na Boží Dar ztroskotal kvůli dopravní situaci, neznamenalo to konec zábavy pro naše děti. Místo toho jsme se rozhodli udělat si hezký den i bez horského vzduchu.

 
Naše první zastávka byla hasičská stanice v Lounech, kde jsme měli možnost vidět a dozvědět se o vybavení hasičské jednotky. Děti byly překvapené, když viděly velká hasičská auta a mohly se dokonce podívat dovnitř. Hasiči nám také ukázali, jak funguje jejich technika a jaký je proces při zásahu. Po návštěvě hasičské stanice jsme se přesunuli na letní cvičiště na Áje. Zde jsme si mohli vyzkoušet různé sportovní aktivity a hry. Děti se bavily na prolézačkách, trampolínách a skluzavkách. Po vydatné zábavě jsme si dali chutný oběd v podobě kebabu nebo pizzy. Plně nabiti energií jsme se vydali na procházku po Lounech a směrem k naší škole.
 
Den jsme zakončili u nás ve družině, kde jsme si udělali hromadu popcornu a společně se dívali na oblíbené pohádky.
 
I když původní plány nevyšly, naše dobrodružství se stalo hezkým dnem pro nás všechny. Děkujeme všem rodičům za pochopení situace a doufáme, že si děti den užily. 
 
Přejeme Vám krásné velikonoční svátky.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 28. 3. 2024 22:49

VELIKONOČNÍ SOUTĚŽ 2024

Ve dnech od 25. do 27. března se konala soutěž o nejkrásnější velikonoční dekoraci. Celkem se zúčastnilo 24 dětí.
Na 1. místě se umístila Eliška Čížková ( 1. třída), na 2. místě Nelinka Schierlová ( 3. třída) a na 3. místě se umístila Karlička Krupková ( 1. třída) .
Chceme poděkovat všem dětem, které se soutěže zúčastnily, za jejich úžasnou kreativitu a nadšení. Každá jejich dekorace byla jedinečná a krásná. Přejeme všem krásné a radostné velikonoční svátky.

Nikola Antonyová a Zuzka Charvátová.


Autor: Nikola Antonyová Publikováno 27. 3. 2024 16:02

Pečení velikonočního beránka

S dětmi ze školní družiny jsme se rozhodli pro pečení velikonočního beránka. Rozdělili jsme se do skupinek a každá skupinka měla za úkol upéct beránka podle receptu. 
 
Každá skupinka si svůj postup plně přizpůsobila a děti se vzájemně podporovaly a učily od sebe. Někteří se starali o suroviny, jiní míchali těsto, zatímco další se těšili na zdobení.
 
Výsledkem naší společné práce byli krásní a chutní beránci, které jsme si poté odnesli domů.
 
Nikol Antonyová a Zuzana Charvátová 

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 27. 3. 2024 16:00