PF 2023
Kloboukový den

Novější 1 3

Netradiční tvoření v ŠD

Tentokrát jsme s dětmi v ŠD tvořili něco trochu netradičního. Díky šabloně, fixu a šikovnosti dětí vznikly krásné obrázky, které jsou plné iluzí a barev.

Autor: Michaela Pokorná Publikováno 16. 1. 2023 22:13

Měsíc prosinec v ŠD

Prosinec je jeden z nejoblíbenějších měsíců ve školním roce. Děti se těší na Vánoce a užívají si zimní atmosféru. Jako každý měsíc i tento byl velmi pestrý na různé aktivity. Hned ze začátku nás navštívil Mikuláš s čertem. Tato skvělá dvojice si pro nás připravila taneční zábavu, a protože jsme byli hodní, dostali jsme i sladkou odměnu. Také jsme pekli ve školní kuchyňce cukroví, tvořili vánoční přáníčka, zdobili našemi obrázky vestibul 1. stupně, vyráběli z ořechových skořápek svíčky, chodili ve sněhové nadílce na procházky a zpívali vánoční koledy.

Na závěr k nám přijelo mobilní planetárium a zajistilo krásný vzdělávací program. Tímto přejeme všem rodičům i dětem krásné a pohodové Vánoce, hodně zdraví a spokojenosti v novém roce.

Vychovatelky ŠD

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 22. 12. 2022 22:03

Lodičky v ŠD

S Vánocemi je spjato mnoho zvyků a tradic, mezi něž se řadí i pouštění lodiček ze skořápek vlašských ořechů. Podle tradice plavba lodičky se zapálenými svíčkami dokáže předpovědět naši budoucnost. A tak jsme s dětmi ve školní družině lodičky vyrobili.

TÍMTO PŘEJEME VŠEM ŠŤASTNÉ A VESELÉ VÁNOCE.

Autor: Nikola Antonyová Publikováno 13. 12. 2022 22:13

Nejkrásnější vánoční přání v ŠD

Vánoční přípravy jsou v plném proudu a v současné době probíhá na naší škole soutěž o krásné vánoční přání. Proto jsme si i s dětmi v družině vytvořili krásné vánoční přání, kde děti použily fixy, tempery, krepový papír a modrý inkoust.

Tímto ŠD přeje Všem krásné Vánoce a mějte se rádi.

Autor: Michaela Pokorná Publikováno 9. 12. 2022 22:10

Listopad ve školní družině

Začátkem listopadu jsme s dětmi ze školní družiny uklidili poslední halloweenskou výzdobu a mohli připravit tu zimní a vánoční. Celý měsíc byl zaměřen především na přípravu na vánoční trhy. Vyrobili jsme dřevěné anděly, soby, sněhuláky aj. Avšak čas jsme netrávili jen uvnitř družiny. Také jsme uklízeli školní zahradu, hráli na školním hřišti různé hry, četli, pekli perníčky, malovali a chodili na procházky. V prosinci nás čeká mikulášská nadílka, pečení vánočního cukroví, promítání v mobilním planetariu a vánoční odpoledne.

Děkujeme všem, kteří přišli podpořit školní družinu a zakoupili si naše výrobky.

Vychovatelky ŠD

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 2. 12. 2022 15:22

Zimní výzdoba školy

V letošním školním roce jsme se ve školní družině rozhodli zdobit školu nejen uvnitř, ale také venku. Jak jste si mohli všimnout, plot vedle školy byl na podzim zdoben do halloweenské tématiky. Nyní nastalo jedno z nejkrásnějších období v roce - čas Vánoc. Proto v oknech v 1. patře, na plotě a před školou ladíme vánoční výzdobu. Přijďte si vychutnat vánoční atmosféru a naladit na nejkrásnější čas v roce.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 24. 11. 2022 21:51

Kostýmová zkouška tanečního kroužku

Dnešní kostýmová zkouška děti z tanečního kroužku přípravné , první , druhé a třetí třídy .

Autor: Miluše Špeciánová Publikováno 23. 11. 2022 22:56

Taneční kroužek se připravuje

Holky z tanečního kroužku čtvrté  a páté třídy se moc těší na vystoupení u vánočního stromečku.

Autor: Miluše Špeciánová Publikováno 22. 11. 2022 21:37

Nové hry a stavebnice v ŠD

Nové hry a stavebnice, které nám do ŠD škola zakoupila, mají velký úspěch. Např. Kloboučku hop, stavění z korálků nebo kreativní stavebnice, ze které se dají stavět různá zvířátka a předměty. Tímto moc děkujeme.

Autor: Michaela Pokorná Publikováno 15. 11. 2022 22:04

ŠD peče perníčky

Podzim už nám pomalu končí a tak ve školní družině přivoláváme vánoční čas. Dnes děti pekly perníčky a poté si je nazdobily podle své fantazie.

Autor: Nikola Antonyová Publikováno 15. 11. 2022 22:01

Příprava na den setkání se seniory

Na den setkání seniorů, který pořádá obec Lenešice, jsme společně s dětmi vyrobili uvítací cedulky a na keramickém kroužku knoflíky pro štěstí, které následně děti dozdobily.

Autor: Nikola Antonyová Publikováno 15. 11. 2022 21:57

Podzimní pečení v ŠD

V podzimním období jsme s dětmi ze školní družiny využili sezóny jablek a šli si upéct štrúdl. Při této příležitosti jsme také upekli muffiny a bábovku. Holky byly nadšené a ochotně se zapojovaly do všech aktivit. O vše se hezky postaraly. Zvládly oloupat a nastrouhat jablka, zabalit štrúdl, podle receptu udělat těsto na bábovku a skvěle připravit muffiny.

Všichni jsme si odpoledne moc užili a děkujeme za jablka mamince Adélky Sýkorové.
Pečení bude ve školní družině probíhat každý měsíc. Příště si upečeme vánoční perníčky a cukroví.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 11. 11. 2022 9:06

Novější 1 3