STÁVKA 27.11.2023
Vánoční plavání 2023
Soutěž o NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ PERNÍČEK

Mikulášská bojovka v ŠD

Dnes ve školní družině proběhla mikulášská bojovka. Před školou se děti zapojily do různorodých úkolů, které nejen zlepšily jejich týmovou spolupráci, ale také je posunuly blíže k tradicím kolem Mikuláše, anděla a čerta.

Prostřednictvím zábavných aktivit se děti dozvěděly nové zajímavosti o těchto vánočních postavách. S radostí jsme pozorovali, jak se smíchem a radostí ponořili do kouzla mikulášského dne.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 5. 12. 2023 21:41

Taneční kroužek zve

Děti z tanečního kroužku přeji pohodový adventní čas a zvou Vás na Rozsvíceni vánočního stromu v neděli 3.12.2024 od 15:30.

Autor: Miluše Špeciánová Publikováno 28. 11. 2023 22:04

V ŠD kreslíme obal knížky

Jelikož je naše škola zapojena do projektu "Celé Česko čte dětem", tak si děti měly vymyslet a nakreslit obal knížky, která by je bavila a chtěly by ji číst a podle těch krásných obrázků je jasné, že už se všichni těší na vánoční pohádky, příběhy a také na Vánoce.

Autor: Michaela Pokorná Publikováno 28. 11. 2023 22:01

Školní družina v kině

Dnes se školní družina vydala na výlet do kina Svět Louny, kde se děti těšily na sledování oblíbených hrdinů ve filmu "Tlapková patrola ve velkofilmu". Atmosféra byla naplněná radostí a očekáváním.

Dobrodružství tlapkové patroly přivedlo děti do světa barevných animací a krásného příběhu. Smích, radost a napětí byly cítit ve vzduchu, když se na plátně objevili hrdinové tlapkové patroly.

Filmové odpoledne jsme si moc užili a těšíme se na další.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 28. 11. 2023 21:57

Čtení v kostele

V úterý 21. listopadu jsme se školní družinou navštívili kostel sv. Šimona a Judy v Lenešicích. V rámci projektu "Celé Česko čte dětem" přečetl pan starosta Zdeněk Plaček úryvek z knihy Pohádky Českého Středohoří. Děti se dozvěděly historii kostela a měly možnost si kostel prohlédnout.
Děkujeme za příjemné odpoledne.

Autor: Vladimíra Fiřtová Publikováno 22. 11. 2023 8:01

Čtení v Tiché stodole

V rámci projektu "Celé Česko čte Dětem" se děti ze školní družiny vydaly na návštěvu do Tiché Stodoly. Druhou čtenářkou se nyní stala paní Pavla Tichá a dětem přednesla svou oblíbenou bajku. Děti vnímaly nejen slova, ale i atmosféru této starobylé stodoly, která se stala kouzelným prostorem pro čtení.

Paní Tichá nejen sdílela pohádku, ale také odhalila historii a zajímavosti této stavby.

A co by to bylo za odpolední čtení bez lahodného občerstvení! Děti si mohly vychutnat jablečný štrúdl s voňavým čajem, což dodalo celému zážitku ještě více pohody a tepla.

Děkujeme za krásné odpoledne.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 13. 11. 2023 7:53

Podzim - výtvarný kroužek ŠD

Venku máme krásně barevný podzim, proto jsme si s dětmi ve výtvarném kroužku v ŠD vybrali podzimní tématiku a děti se snažily zachytit ty krásné míchané barvy pomocí pouhé pastelky a jelikož jsou děti moc šikovné, vznikly krásné obrázky.

Autor: Michaela Pokorná Publikováno 31. 10. 2023 16:03

Hasiči čtou dětem

Školní družina se zapojila do projektu "Celé Česko čte dětem" s originálním čtením pod názvem "Hasiči čtou dětem".
Simča, naše dobrovolná hasička, se stala první čtenářkou a předneska dětem poutavou hasičskou pohádku. Během této události se děti seznámily s příběhy statečných hasičů a měly příležitost klást různé otázky. Akce se uskutečnila v hasičské zbrojnici, kde si děti mohly prohlédnout vybavení a techniku, kterou hasiči využívají při své práci.
Děkujeme, Simčo, za nezapomenutelný zážitek!

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 29. 10. 2023 22:21

Soutěž o nejkrásnější dýni 2023

Na naší škole se minulý týden konala soutěž o nejkrásnější dýni. Skoro čtyřicet dětí s rodiči se zapojilo a připravilo úžasné dýně. Vítězkou se stala Nela Chreneková z 1.třídy, 2.místo získal Adam Krupka ze čtvrté třídy a 3.místo obsadila Karla Krupková, také z první třídy. Děkujeme všem za účast!

V prosinci se můžete těšit na další soutěž. Tentokrát o nejkrásnější vánoční perníček.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 25. 10. 2023 14:53

Sportovní odpoledne v ŠD

Dnes jsme v naší školní družině využili krásného počasí a uspořádali sportovní odpoledne, které se stalo skvělou příležitostí pro děti ukázat své sportovní dovednosti a zároveň si užít slunečný den venku. Rozhodli jsme se závodit v opičí dráze na čas. Děti se s nadšením zapojily do závodů a společně vytvořily nezapomenutelné chvíle plné radosti.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 18. 10. 2023 20:55

Naše škola se zapojila do projektu "Celé Česko čte dětem"

Základní škola Lenešice se zapojila do projektu "Celé Česko čte dětem". Cílem projektu je podpora čtenářské gramotnosti u dětí a mládeže a zájem o literaturu.
Rozhodli jsme se aktivně přispět k tomuto cíli prostřednictvím různých čtenářských akcí a projektů (děti čtou dětem, čtení v přírodě, babička a dědeček do školy aj.).

Kromě toho se chystáme organizovat tematické týdny věnované knihám a čtení, během nichž si žáci budou moci vyzkoušet různé literární žánry a autory.
Také se budeme věnovat tvůrčímu psaní, četbě vlastních knih a návštěvě knihoven, divadel a kin.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 23. 9. 2023 13:23

Mezinárodní den čokolády v ŠD

Ve školní družině se událo neobyčejné dobrodružství, kdy se malí šéfkuchaři vydali na sladkou misi. Se šálky v rukou a úsměvy na tvářích, se děti pustily do výroby čokoládových lízátek.

Kdo by si nepřál být šéfkuchařem? Včera měly děti ve školní družině tu vzácnou příležitost, kdy se proměnily ve skvělé kuchaře a vyráběly vlastní čokoládová lízátka. Tato sladká dobrodružství nejen probudila jejich chuťové buňky, ale také posílila týmovou spolupráci a kreativitu.

Bylo to úžasné vidět, jak se děti tak nadchly tím, že mohou samy tvořit a zkoušet něco nového. Kromě toho jsme se při tom všichni skvěle bavili.

Autor: Nikola Antonyová Publikováno 14. 9. 2023 22:14