image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2
Den dětí pro MŠ
3 4
5
Týden zdravé výživy
6
Týden zdravé výživy
7
Týden zdravé výživy
8
Týden zdravé výživy
9
Týden zdravé výživy
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23
Festival ZŠ Lenešice
24 25
26 27 28 29 30 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality ze školy

Aktuality ze školy


Štítky:Dětský den v ŠD 2023

Ve školní družině se konal krásný dětský den plný radosti a zábavy. Tento speciální den byl plný her, smíchu a jedinečného překvapení v podobě Mickeyho a Minnie.


Autor: Michaela Pokorná Publikováno 1. 6. 2023 22:51

Hmyzí hotel

Společnými silami jsme s dětmi ze školní družiny vytvořili krásný hmyzí hotel. Je umístěný na pozemku školy u plotu 1. stupně. Hotel nabízí útočiště a podporu pro různé druhy hmyzu. Na informační tabuli na plotě si můžete přečíst pár zajímavostí. 

Hmyzí hotel byl vyroben s cílem podpořit biodiverzitu a vzdělávat naše žáky o důležitosti ochrany přírody. Máme zde různé úkryty a přírodní materiály, které poskytují ideální podmínky pro hmyzí obyvatele.
Díky hmyzímu hotelu můžeme pozorovat a studovat různé druhy hmyzu, jako jsou včely, motýli, brouci a pavouci. 
 
Doufáme, že hmyzí hotel na naší školní zahradě bude sloužit jako inspirace pro další podobné projekty a zvýší povědomí o ochraně přírody.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 29. 5. 2023 13:10

Den hasičů

V rámci DNE HASIČŮ, který je vždy 4.5, jsme s družinou navštívili místní požární stanici. Seznámili jsme se s činností hasičů SDH Lenešice a také jejich technikou.  Všem se nám na hasičské zbrojnici líbilo.   


Autor: Simona Vlková Publikováno 3. 5. 2023 22:08

Měsíc duben ve školní družině

Duben v naší školní družině byl plný kreativních aktivit, zábavy a dobrodružství. Jednou z nejoblíbenějších činností bylo vyrábění velikonoční dekorace - beránka z bavlnek. Dále jsme se věnovali kreslení jarních květin a velikonočních kraslic, sázeli jsme osení a zeleninu. Na začátku měsíce jsme se vypravili na výlet na velikonoční trhy na Nový Hrad Jimlín. Každý měsíc se seznamujeme s významnými dny a v měsíci dubnu jsme slavili Mezinárodní den ptactva. K této příležitosti jsme vyrobili šišky obalené v semínkách, které jsme poté roznesli po vesnici. A aby toho nebylo málo, navštívila nás Tlapková patrola, se kterou jsme strávili zábavné odpoledne. Děti se setkaly s oblíbenými postavami a prožily spoustu zábavy.
V květnu společnými silami doděláme hmyzí hotel, navštívíme hasičskou zbrojnici, vyrobíme dárky pro maminky a mnoho dalšího.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 26. 4. 2023 14:43

Odpoledne s Tlapkovou patrolou

Děti ze školní družiny měly výjimečný zážitek, když je navštívil Marshall a Chase z Tlapkové Patroly. Společně si užily skvělé odpoledne plné zábavy a her, včetně tancování, malování na obličej a fotografování s oblíbenými postavami. Pro děti to byl nezapomenutelný zážitek a určitě se těší na další podobná setkání. A teď?

Všechny tlapky do centrály, Rider nás potřebuje!


Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 13. 4. 2023 20:51

Velikonoční pečení v ŠD

Pečení velikonočního beránka a mazance je v České republice tradice, která sahá až do středověku. Tyto sladké pochoutky jsou nedílnou součástí velikonočních oslav. I když v minulosti měly hlavně náboženský význam, dnes jsou spíše symbolem Velikonoc a příležitostí pro rodinná setkání.

 
Děti se do pečení velikonočních dobrot zapojily s nadšením a vytvořily úžasné dezerty. Vše vypadalo nejen skvěle, ale také výborně chutnalo. Děti byly hrdé na svůj výkon a těšily se, až vše budou moci dát ochutnat maminkám, tatínkům nebo svým sourozencům.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 5. 4. 2023 22:20

Měsíc březen ve školní družině

Měsíc březen byl ve znamení jara. Už jsme se všichni moc těšili na jarní paprsky a oteplení. Teplejší dny jsme využili k procházkám a hrám na hřišti. 

Jako každý měsíc nás čekalo různé tvoření. Několik týdnů jsme dávali dohromady velikonoční výzdobu, kterou už můžete vidět před školou a na oknech. Také jsme malovali barvami na sklo, sázeli osení, malovali kraslice, dělali jarní pomazánky a zdobili nástěnky jarními obrázky.
V letošním roce připadla Smrtná neděle na 26. března. S tímto svátkem je spojen starý pohanský rituál vynášení Morany, tedy slovanské bohyně zimy a smrti. Na závěr měsíce jsme se tedy rozloučili se zimou a hurá na jaro! 

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 3. 4. 2023 14:10

Jarní a velikonoční výzdoba před školou

Už několik týdnů dáváme ve školní družině dohromady jarní a velikonoční výzdobu školy. Každé roční období připravujeme výzdobu z jiného materiálu. Na podzim jsme používali slámu, na Vánoce jehličí a tentokrát dřevo. 

Společnými silami jsme zapojili fantazii a pracovitost. Před školou vznikla velikonoční dekorace v podobě dřevěných zajíčků, slepiček. májky aj. 
 
Přijďte se podívat a naladit jarní náladu.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 27. 3. 2023 15:06

Degustace čokolády

Datum konání: 22. 3. 2023

Dne 22. 3. se žáci z kroužku Koumák zúčastnili akce „Degustace čokolády“.  Seznámili se s historií, jak čokoláda vznikla, z čeho se čokoláda vyrábí a jakým způsobem. Součástí akce byla také degustace výborných pralinek z Muzea čokolády a marcipánu v Táboře.


Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 23. 3. 2023 13:22

Pečeme pizzu

Pizza je tradičním italským pokrmem, který si dnes děti vyzkoušely upéct. Děti se rozdělily do 3 skupin. Každá skupinka měla jiné zadání - zadělávání těsta, strouhání sýrů, krájení šunky atd ..

Následně si každý vyválel svojí pizzu a podle svých chutí přidal ingredience.

Všichni si to náramně užili a pochutnali si :-) .


Autor: Nikola Antonyová Publikováno 10. 3. 2023 21:25

Mandala a její kresba 2.část

Dnes se uskutečnila 2. část přednášky na téma Mandala a její kresba. Děti byly natěšené a bylo to poznat na jejich práci. Po malé ukázce, jak začít malovat, se pustily s nadšením do kresby. Pečlivě rozmýšlely každý tah tužkou, aby konečné obtahování fixem bylo dokonalé. Dnes se k nám připojila i paní učitelka Šefčíková a musím říct, že je skrytý talent. Z krásných a originálních obrázků bude utvořena výstava.
Dnes kreslilo deset rukou na deset pláten deset Mandal a vzniklo deset originálů.


Autor: Michaela Pokorná Publikováno 2. 3. 2023 22:56

Měsíc únor ve školní družině

Ačkoliv je únor nejkratší měsíc v roce, byl o to ve školní družině aktivnější. Několikrát jsme provonili školu našim pečením rohlíků, muffinů a lineckých srdíček.

Tvořili jsme valentýnská přáníčka, nové obrázky na nástěnky, keramické ptáčky na Mezinárodní den žen a dřevěnou výzdobu před školu. Také připravujeme jarní a velikonoční obrázky na plot a okna. V polovině měsíce nás navštívila Tereza Lovič se zajímavou přednáškou "Mandala a její kresba". 
Dále jsme se seznámili s mezinárodním dnem mateřského jazyka, kde jsme se například dozvěděli, co vlastně jazyk je, kterým jazykem se na světě mluví nejvíce a zasmáli jsme se při čtení starých českých slov. 
Slunečné dny jsme trávili venku hraním míčových her.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 2. 3. 2023 22:48