image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28
Paní ředitelka čte dětem
29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality ze školy

Aktuality ze školy


Štítky:"Celé Česko čte dětem" - paní ředitelka čte dětem

Dnes ve sborovně naší školy se sešly děti, aby naslouchaly pohádkám  O Křemílkovi a Vochomůrkovi, které s láskou předčítala paní ředitelka. Toto setkání bylo součástí projektu "Celé Česko čte dětem", jehož cílem je nejen podporovat lásku ke čtení u dětí, ale také rozvíjet jejich schopnost soustředit se, porozumět textu a rozvíjet fantazii.
 
Děti poslouchaly dobrodružství malých skřítků s napětím a úsměvem na tváři. Bylo to hezké odpoledne.

Autor: Vladimíra Fiřtová Publikováno 28. 2. 2024 20:42

Turistický kroužek na masopustu v Zeměchách

V sobotu 24. 2. se turistický kroužek vydal do Zeměch na tradiční masopustní veselici. Po příjezdu nás místní vřele přivítali a na náměstí jsme si pochutnali na tradičních masopustních dobrotách. Děti si užily bohatý program s tradiční hudbou a veselím. Vrcholným okamžikem byl průvod uličkami Zeměch, kde jsme se přidali k místním obyvatelům v tanci a hudbě. Tento výlet nám přiblížil masopustní kulturu a tradice.

Těšíme se na další podobné akce.

Autor: Vladimíra Fiřtová Publikováno 25. 2. 2024 21:04

Boží milosti - pečení s ŠD

Masopust a velikonoční svátky jsou obdobím tradice, rodinných setkání a samozřejmě lahodných pochoutek. Jednou z těchto tradičních dobrot jsou Boží milosti, křehké cukroví, které známe z receptů našich babiček a prababiček. Děti ze školní družiny se chopily přípravy této lahodné sladkosti.
Rozděleny do tří skupin se děti pustily do práce. Každá skupina měla svou úlohu – připravovala těsto, starala se o vykrajování, smažení a obalování v cukru. Bylo úžasné sledovat, jak se děti učí spolupracovat, komunikovat a plnit úkoly podle plánu.
Když byly Boží milosti hotové, všichni jsme je ochutnali. Byly vynikající! Každé dítě si pak odneslo domů svou porci Božích milostí.

Bylo to krásné odpoledne plné spolupráce a radosti.


Autor: Nikola Antonyová Publikováno 23. 2. 2024 8:52

Výlet se školní družinou na Laser Game do Mostu

V úterý 20. února se žáci školní družiny vydali do Mostu na hru Laser Game, plnou adrenalinu a soutěžení. Po příjezdu nás zaměstnanci přivítali, seznámili s pravidly a vybavili potřebným vybavením. Rozdělili jsme se do dvou týmů a vstoupili do temného labyrintu. Po skončení jsme sdíleli zážitky a uvědomili si důležitost týmové práce a strategie. Tato aktivita posílila naše vztahy a dovednosti. 
 
Celkově to byl úspěšný a nezapomenutelný výlet. Těšíme se na příště!

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 20. 2. 2024 16:11

Valentýnské pečení ve školní družině: Palačinky plné lásky!

Ve školní družině jsme oslavovali Valentýna trochu netradičně - s palačinkami!

Nejprve jsme společně podle receptu připravili těsto. Každý si pak mohl palačinku usmažit podle své chuti a fantazie. Byly k dispozici různé náplně jako nutella, marmeláda a čerstvé ovoce, a každé dítě si mohlo vybrat, jakou kombinaci chce. Palačinky pak zdobily čerstvým ovocem, skořicí nebo mandlemi. Byla to skvělá příležitost nejen na kulinářské dobrodružství, ale také na sdílení radosti a společného času ve školní družině. Děti si užily sladký zážitek a odcházely s úsměvem na tváři a plným žaludkem!

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 15. 2. 2024 7:57

Výtvarný kroužek v ŠD

Tentokrát jsme s dětmi na výtvarném kroužku v ŠD vybrali téma typicky zimní a tomu odpovídají i použité barvy, které si děti musely sami vytvořit a to pomocí smícháním bílé a modré barvy. Díky různým odstínům modré je každý obrázek originál, tak jako vždy.


Autor: Michaela Pokorná Publikováno 18. 1. 2024 22:34

Škola bruslení se školní družinou poprvé

Dnes proběhla první hodina bruslení na Zimním stadiónu v Lounech.
Bylo to skvělé sportovní odpoledne. Bez ohledu na naše dovednosti na bruslích – ať už jsme začátečníci nebo zkušení bruslaři – všichni jsme si ten čas na ledě užili.
Těšíme se na další společné chvíle na bruslích, které jsou naplánované na každý pátek a budou nás provázet až do konce března. Doufáme, že každý týden přinese radosti ze zdokonalování našich bruslařských dovedností.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 5. 1. 2024 21:53

Soutěž o nejkrásnější perníček

Školní družina letos oživila vánoční náladu prostřednictvím soutěže o nejkrásnější perníček. Děti spolu s rodiči měly za úkol doma vyrobit perníček. Při vyhlášení vítězů jsme čelili náročné úloze, ale nakonec jsme se rozhodli ocenit všechny děti, které se soutěže zúčastnily. Každý z nich si zaslouží uznání za svou tvořivost a nasazení.

Děkujeme všem, kteří se do soutěže zapojili, a hlavně rodičům za jejich skvělou podporu.
 
Nikol Antonyová a Zuzana Charvátová 

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 20. 12. 2023 14:39

Mikulášská bojovka v ŠD

Dnes ve školní družině proběhla mikulášská bojovka. Před školou se děti zapojily do různorodých úkolů, které nejen zlepšily jejich týmovou spolupráci, ale také je posunuly blíže k tradicím kolem Mikuláše, anděla a čerta.
 
Prostřednictvím zábavných aktivit se děti dozvěděly nové zajímavosti o těchto vánočních postavách. S radostí jsme pozorovali, jak se smíchem a radostí ponořili do kouzla mikulášského dne. 

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 5. 12. 2023 21:41

Taneční kroužek zve

Děti z tanečního kroužku přeji pohodový adventní čas a zvou Vás na Rozsvíceni vánočního stromu v neděli 3.12.2024 od 15:30.


Autor: Miluše Špeciánová Publikováno 28. 11. 2023 22:04

V ŠD kreslíme obal knížky

Jelikož je naše škola zapojena do projektu "Celé Česko čte dětem", tak si děti měly vymyslet a nakreslit obal knížky, která by je bavila a chtěly by ji číst a podle těch krásných obrázků je jasné, že už se všichni těší na vánoční pohádky, příběhy a také na Vánoce.


Autor: Michaela Pokorná Publikováno 28. 11. 2023 22:01

Školní družina v kině

Dnes se školní družina vydala na výlet do kina Svět Louny, kde se děti těšily na sledování oblíbených hrdinů ve filmu "Tlapková patrola ve velkofilmu". Atmosféra byla naplněná radostí a očekáváním.

Dobrodružství tlapkové patroly přivedlo děti do světa barevných animací a krásného příběhu. Smích, radost a napětí byly cítit ve vzduchu, když se na plátně objevili hrdinové tlapkové patroly. 

Filmové odpoledne jsme si moc užili a těšíme se na další. 


Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 28. 11. 2023 21:57