image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28
DEN NÁVŠTĚV
29 30 31
Ukliďme Česko 2023 - okolí školy
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12
ZÁPIS DO 1. TŘÍDY A PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY
13
Odpoledne s Tlapkovou patrolou
14 15 16
17 18 19
Jarní sběr 2023
20
Jarní sběr 2023
21
Jarní sběr 2023
22 23
24 25 26 27
Ukázka práce městské policie Postoloprty
28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality ze školy

Aktuality ze školy


Štítky:Jarní a velikonoční výzdoba před školou

Už několik týdnů dáváme ve školní družině dohromady jarní a velikonoční výzdobu školy. Každé roční období připravujeme výzdobu z jiného materiálu. Na podzim jsme používali slámu, na Vánoce jehličí a tentokrát dřevo. 

Společnými silami jsme zapojili fantazii a pracovitost. Před školou vznikla velikonoční dekorace v podobě dřevěných zajíčků, slepiček. májky aj. 
 
Přijďte se podívat a naladit jarní náladu.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 27. 3. 2023 15:06

Degustace čokolády

Datum konání: 22. 3. 2023

Dne 22. 3. se žáci z kroužku Koumák zúčastnili akce „Degustace čokolády“.  Seznámili se s historií, jak čokoláda vznikla, z čeho se čokoláda vyrábí a jakým způsobem. Součástí akce byla také degustace výborných pralinek z Muzea čokolády a marcipánu v Táboře.


Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 23. 3. 2023 13:22

Pečeme pizzu

Pizza je tradičním italským pokrmem, který si dnes děti vyzkoušely upéct. Děti se rozdělily do 3 skupin. Každá skupinka měla jiné zadání - zadělávání těsta, strouhání sýrů, krájení šunky atd ..

Následně si každý vyválel svojí pizzu a podle svých chutí přidal ingredience.

Všichni si to náramně užili a pochutnali si :-) .


Autor: Nikola Antonyová Publikováno 10. 3. 2023 21:25

Mandala a její kresba 2.část

Dnes se uskutečnila 2. část přednášky na téma Mandala a její kresba. Děti byly natěšené a bylo to poznat na jejich práci. Po malé ukázce, jak začít malovat, se pustily s nadšením do kresby. Pečlivě rozmýšlely každý tah tužkou, aby konečné obtahování fixem bylo dokonalé. Dnes se k nám připojila i paní učitelka Šefčíková a musím říct, že je skrytý talent. Z krásných a originálních obrázků bude utvořena výstava.
Dnes kreslilo deset rukou na deset pláten deset Mandal a vzniklo deset originálů.


Autor: Michaela Pokorná Publikováno 2. 3. 2023 22:56

Měsíc únor ve školní družině

Ačkoliv je únor nejkratší měsíc v roce, byl o to ve školní družině aktivnější. Několikrát jsme provonili školu našim pečením rohlíků, muffinů a lineckých srdíček.

Tvořili jsme valentýnská přáníčka, nové obrázky na nástěnky, keramické ptáčky na Mezinárodní den žen a dřevěnou výzdobu před školu. Také připravujeme jarní a velikonoční obrázky na plot a okna. V polovině měsíce nás navštívila Tereza Lovič se zajímavou přednáškou "Mandala a její kresba". 
Dále jsme se seznámili s mezinárodním dnem mateřského jazyka, kde jsme se například dozvěděli, co vlastně jazyk je, kterým jazykem se na světě mluví nejvíce a zasmáli jsme se při čtení starých českých slov. 
Slunečné dny jsme trávili venku hraním míčových her.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 2. 3. 2023 22:48

Mandala a její kresba - přednáška ŠD

Dnes se několik dětí ze ŠD zúčastnilo přednášky na téma " MANDALA a její kresba". Přednášející a zároveň moje kamarádka Tereza Lovič přijala mé pozvání a ráda mezi nás zavítala.
Děti si pod jejím vedením vytvořili na plátno podklad akrylovými barvami a v příštích 90 minutách přijdou na řadu přesné i nepřesné tahy fixem. Dá se říct, že Mandala je jako vesmír, nemá konec, ani začátek, žádné meze, ani hranice při její tvorbě.
 
Míša Pokorná

 


Autor: Michaela Pokorná Publikováno 23. 2. 2023 21:43

Valentýn ve školní družině

I my ve školní družině oslavujeme svátek svatého Valentýna. V pondělí si děti upekly srdíčka z lineckého těsta a výborné muffiny.
V uterý si každý vyrobil papírové přání se vzkazem. Všemi výrobky obdarovaly své rodiče, kterým udělaly určitě radost.

Všem přejeme krásného Valentýna - den zamilovaných.


Autor: Nikola Antonyová Publikováno 14. 2. 2023 22:29

Příprava jarní a velikonoční výzdoby

Jako v každém ročním období i na jaře školní družina zajišťuje bohatou výzdobu před 1. stupněm. Nyní děti připravovaly dřevěné zajíčky, které musely obrousit a očistit. Následně nás čeká malování a stříhání jarních obrázků na plot školy, sázení kytek a vyrábění další zajímavé výzdoby.

Za pár týdnů se máte na co těšit. 
 
Děkujeme za spolupráci panu Hessovi a panu školníkovi.
 

 


Autor: Vladimíra Fiřtová Publikováno 11. 2. 2023 14:01

Zimní fotbal v ŠD

Ani mráz a zima nezastaví naše družinové fotbalové mužstvo zahrát si pěknou hru. Dnes pouze v šesti, ale i tak si kluci zahráli pěkný fotbal plný gólů a to vše podle pravidel.


Autor: Michaela Pokorná Publikováno 10. 2. 2023 21:47

Pečení ve školní družině - ROHLÍKY

I tento měsíc jsme si zpříjemnili čas pečením. Tentokrát jsme připravovali kynuté rohlíky, bábovku, listové s povidly a vajíčkovou pomazánku. 
Děti se rozdělily do skupin. Seznámily se s recepty a společně si vysvětlily postup.
Každý si vyzkoušel vyválet těsto, zabalit rohlík, nakrájet vajíčko atd.
 
Všem se sbíhaly sliny, jak z trouby cítily vůni pečených rohlíků. Každý byl odměněn, když si své dílo pyšně nesl domů, aby mohl všem dát ochutnat. 
Na příštím pečení, které nás čeká začátkem března si upečeme pizzu a další italské pokrmy.
 
 
 

 


Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 9. 2. 2023 23:03

Leden ve školní družině

Rok se s rokem sešel a my už tu máme zase leden - první kalendářní měsíc, ve kterém nás čekalo opět tvoření, deskové hry, zpívání, významné dny, procházky a malování.
Tentokrát jsme měli světový den hor, díky kterému jsme se dozvěděli, jak se chovat v přírodě, zopakovali zvířata, která na horách můžeme potkat a zjišťovali základní informace o nejvyšší hoře České republiky.  Ve tvořivé a výtvarné chvilce jsme malovali zimní krajinu s ptáky, paní zimu, proplétané sovy, barevné stromy a krajinu suchými pastely. Poslední den v měsíci proběhl světový den zeber. Nejprve jsme se o zvířatech dočetli základní informace, poté na základě  informací spojovali jednotlivé názvy zvířat s obrázky. Zajímavostí pro nás bylo, že gepard dokáže běhat rychlostí okolo 120 km/h.  Nyní nás čeká nejkratší měsíc v roce. V únoru budeme péct rohlíky, vytvářet nové obrázky na nástěnky, slavit další významný den a mnoho dalšího. 


Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 31. 1. 2023 22:10

Netradiční tvoření v ŠD

Tentokrát jsme s dětmi v ŠD tvořili něco trochu netradičního. Díky šabloně, fixu a šikovnosti dětí vznikly krásné obrázky, které jsou plné iluzí a barev.


Autor: Michaela Pokorná Publikováno 16. 1. 2023 22:13