image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30
SLAVNOSTNÍ ZAKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality ze školy

Aktuality ze školy


Štítky:Máme čtyři čápata

Letos se opět čápům u nás ve škole zadařilo a na komínu kotelny 1.stupně, kde mají své dlouholeté hnízdo, vyvedli čtyři mladé. Všechna mláďata jsou již okroužkovaná a mají se čile k světu.


Autor: Ing. Kamil Zlatohlávek Publikováno 1. 7. 2022 22:04

DOPOLEDNE S HASIČI

Dne 28. 6. 2022 jsme se zúčastnili akce DOPOLEDNE S HASIČI. Ukázali nám provedení disciplín 4x60, štafeta požárních dvojic, požární útok a disciplínu TFA. Hasiči si pro nás připravili souboj učitelé versus žáci. Do soutěží jsme se tedy mohli také zapojit. Moc nás to bavilo a děkujeme SDH Lenešice za tuto akci, kde nám představili jejich činnost. Ještě nesmíme zapomenout poděkovat HZS Louny za ukázku vozidel.

 

 


Autor: Simona Vlková Publikováno 30. 6. 2022 10:42

Školní rok 2021/2022 v Základní škole Lenešice, okres Louny

Školní rok 2021/2022

v Základní škole Lenešice, okres Louny

 

Letošní rok se nesl (mimo jiné) v duchu:

vzdělávání – dětí i dospělých      sportu     řemesel     čtenářské gramotnosti        digitální gramotnosti     

 

Vzdělávání – dětí i dospělých

Po covidovém školním roce 2020/2021 jsme byli všichni – dospělí i děti – rádi, že jsme se mohli potkat ve škole, i když zpočátku s rouškami a dalšími opatřeními.

Věnovali jsme se hodně opakování učiva a dále pak novému učivu a důkladnému opakování všeho nového i starého. Připravovali jsme se už minulém školním roce změnami a úpravami našeho školního vzdělávacího programu Škola pro život. Využili jsme dotační programy z MŠMT a EU a podpořili jsme velké množství žáků v dopoledních i odpoledních doučovacích skupinách.  Cíle znovunastavení pracovních návyků v hodinách a přípravy na ně a socializace žáků v třídních a školním kolektivu byly splněny.

Pedagogové se během roku také vzdělávali. Několik kurzů Feuersteinova instrumentálního obohacování – FIE, kurzy projektu Pomáháme školám v úspěchu, kurzy Kritického myšlení, Microsoft Teams, Jak vzniká zpráva, Příběhy bezpráví, Konference EDU days, Konference Úspěch pro každého žáka, apod.

 

Sport

Školní rok jsme zahájili a také zakončili Olympijským během na hřišti Lenešice. Oba běhy byly pod záštitou T – mobile v duchu fair play. V září také začaly 4 téměř půlroční plavecké kurzy pro 2.,3.,4.,5. třídu. Kurzy sklidily velký ohlas – mnoho žáků se naučilo plavat a rozvíjelo se v dalších plaveckých dovednostech. V příštím roce podpoříme další žáky. Kurzy byly zakončeny Vánočním plaváním i pro ostatní žáky. Ve škole pracuje několik sportovních kroužků: taneční – 2x, sportovní 2x – jeho činnost se rozvíjí převážně o víkendu, pravidelně. Žáci se účastnili Okresního kola Odznaku všestrannosti.

Řemesla

Celoškolní projektový rok byl letos – 2021/2022 - zaměřen na řemesla. Třídy se účastnily kurzů linorytových razítek. V rámci tříd připravovali žáci a učitelé své třídní projekty. Navštívili několik pracovišť – truhlárna, zahradnictví, žáci si vyzkoušeli si další povolání. Ve škole proběhly 4 projektové dny pro všechny žáky:

HISTORICKÁ ŘEMESLA

Všechny třídy se aktivně zapojily do programu Historická řemesla ve skanzenu Březno u Postoloprt.

VÁNOČNÍ PROJEKCE PŘED OBECNÍM ÚŘADEM

Učitelé a žáci se podíleli na „filmu“ o Vánocích, který se pak v několika dnech a několikrát po sobě promítal pro občany v Lenešicích. Covidová opatření v předvánoční době neumožňovala veřejná vystoupení, proto jsme se rozhodli využít digitální zkušenosti k natočení filmu, který se podle ohlasů veřejnosti líbil.

DEN ŘEMESEL

Tento den si žáci pochvalovali. Mohli se stát kuchařem, zedníkem, švadlenou, proutkařem, košíkářem, pekařem, aranžérkou, dekoratérem, keramikem, cukrářem, perníkářem, grafikem a fotografem. Každý ze žáků si vybranou činnost pod vedením pracovníků školy vyzkoušel a možná i nalezl náměty pro své budoucí povolání. Akce byla velice zdařilá.

DĚTSKÝ DEN MEZI ROČNÍKY

Toto byla jedna z nejlepších akcí letošního roku. Velké třídy si vybraly malé a vytvořily několik nápaditých zábavných dětských dnů pro své spolužáky, plné legrace, zábavy, znalostí, dovedností. Všem žákům se tento den líbil a vydařil, proto ho určitě někdy zopakujeme.

Všechny dny můžete nalézt na www.zslenesice.com a na facebooku školy.

Čtenářská gramotnost

Již 2. rokem pracujeme jako jedna z výběrových škol v projektu POMÁHÁME ŠKOLÁM V ÚSPĚCHU, podporovaným nadací The Kellner Familly Founfation  https://www.kellnerfoundation.cz/pomahame-skolam-k-uspechu . Během roku se účastníme vzdělávání, učíme v tandemu, spolupracujeme se školami Ústeckého kraje. Své poznatky využíváme ve vyučovacích hodinách. Žáci se více věnují čtenářství a rozvíjejí své pisatelské pokusy. Vzniklo mnoho čtivých příběhů. Dne 26.5.2022 jsme umožnili OTEVŘENOU ŠKOLU pro ostatní učitele z projektových škol. Odučené hodiny byly učiteli z jiných škol velice pozitivně hodnoceny. V projektu, ve spolupráci, v přípravách na otevřené školy a hlavně ve čtenářství a pisatelství ve třídách budeme dále pokračovat v příštím školním roce. Jsme připraveni se v projektu rozvíjet v dalším období 2023 – 2026.

Digitální gramotnost

V běžných předmětech i v předmětu informatika žáci pracovali na počítačích v multimediální učebně, ve třídách pak na tabletech, speciálních noteboocích, které škola získala z různých projektů, dotačních programů, pro které zpracovala projekt. Žáci využili digitální nástroje pro zpracování různých úloh z vyučovacích hodin. Škola vlastní též několik robotů – bee boot, ozobot a další… V rámci badatelských klubů žáci zpracovávají úlohy, které pak lze vytisknout na 3D tiskárnách, které škola vlastní. Základní škola Lenešice je jednou ze spolupracujících škol v projektu Mentoring for School Improvement (MenSI) - https://fcl.eun.org/mensi   Pedagogové se účastní seminářů na různá témata: Minecraft nejen pro informatiku (1. i 2. stupeň), Základy blokového programování se Sphero (1. i 2. stupeň), Blokové programování ve Scratch (1. i 2. stupeň), Práce s liveworksheets (1. i 2. stupeň), iPady ve výuce, BlueBot (1. stupeň), atp. Své dovednosti pak předávají žákům. Žáci se zúčastnili programu Kyberšikana v rámci prevence soc. pat. jevů.

 

Vybrali jsme jen několik činností, kterými se zabýváme. Již nyní připravujeme další projektový rok 2022/2023.

Mgr. Jana Ledvinová

 

 


Autor: Mgr. Jana Ledvinová Publikováno 27. 6. 2022 15:38

BASKETBAL V LENEŠICÍCH

Hlavní snahou a cílem všeobecné pohybové přípravky Basket Academy Louny na Základní škole v Lenešicích je především pohybová příprava dětí se zaměřením na rozvoj obratnosti, pohyblivosti, šikovnosti a také správný tělesný rozvoj dítěte. 
 
„Chceme, aby se kluci a holky u nás naučili soutěživosti, umění přijmout vítězství i porážky a hlavně respektovat jeden druhého!"
 
Martin Jakeš
Basket Academy Louny

Publikováno 27. 6. 2022 14:57

T-mobile Olympijský běh

Dne 22. 6. 2022 se na fotbalovém hřišti konal další ročník T-mobile Olympijského běhu. Celkem se ho zúčastnilo 108 závodníků, kteří podali vynikající výkony. Po děti byl připraven pestrý doprovodný program, při kterém soutěžily jednotlivé třídy mezi sebou. Bojovalo se v nafukování a logistice balónků a hledali se indicie ke kvízovým otázkám se sportovní tematikou.

Samotný závod byl rozdělen, již standardně, na kategorie holek a kluků, přičemž proti sobě soupeřily vždy dvě třídy. Novinkou byl taktéž závod chodců, kterého se zúčastnili i diváci. Všichni závodníci obdrželi účastnický list, ti nejrychlejší dále speciální ceny a diplom za umístění v závodě. Všem účastníkům letošní akce moc děkujeme a těšíme se opět na další ročník.

 


Autor: Mgr. Jan Dvořák Publikováno 23. 6. 2022 14:16

SETKÁNÍ S BUDOUCÍMI PRVŇÁČKY

Ve středu 15.6. proběhlo na 1. stupni již tradiční setkání s budoucími prvňáčky. Děti byly pozvány i s rodiči, aby se před nástupem do 1. třídy trochu blíže poznali se svou paní učitelkou. Nejprve se děti hezky představily a všechny svorně potvrdily, že už se na příští rok velmi těší. Někdo na zpívání, jiný na kreslení nebo na tělocvik, ale zaznělo i čtení a počítání. Pak se děti odebraly na školní hřiště, kde pro ně letošní páťáci měli připravené nejrůznější soutěže a zábavné úkoly.  Rodiče se zatím dozvěděli, co budou děti potřebovat do 1. třídy a seznámili se s genetickou metodou, kterou se děti budou učit číst. Na závěr obdrželi budoucí školáci malé odměny a medaile za splněné úkoly a spokojené odcházeli s rodiči domů.

Tak po prázdninách na shledanou!

 


Autor: Mgr. Ivana Tegtmajerová Publikováno 17. 6. 2022 7:28

Znáš své město 2022

Letos se konal již 16. ročník populární internetové soutěže pro základní školy Lounska pořádanou Základní školou a Mateřskou školou Kpt. Otakara Jaroše Louny

Znáš své město a okolí? 

Žáci naší školy se zúčastnili v hojném počtu. Dva z nich dosáhli skvělého umístění:

 

Kategorie 5. tříd

3. místo ... Lukáš Chaloupka ZŠ Lenešice (50 b)

 

Kategorie 7. tříd
2. místo ... Tomáš Chaloupka ZŠ Lenešice (50 b)

Dne 10.6.2022 se potěšili při rozdávání cen z rukou pana starosty a sponzorů ve velké zasedací místnosti MÚ Louny za účasti zástupců firem SEKO AEROSPACE, Elektrárna Počerady, Albi a Moštárna Louny.

Na konci předávání se usmálo štěstí při losování i na Michaela Málka ze 7. třídy. Získal malou cenu za výdrž v soutěži až do konce. 

Za rok na shledanou při 17. ročníku.

 

 


Autor: Mgr. Jana Ledvinová Publikováno 14. 6. 2022 15:42

Výtvarný - kreativní kroužek v ŠD

V letošním školním roce probíhal v družině výtvarný – kreativní kroužek pod vedením Michaely Pokorné. Děti pracovaly s různými materiály, vytvořily spoustu krásných prací, které zdobily prostory naší školy po celý rok. Můžete se podívat na ukázku některých z nich. Děti se těší na pokračování v příštím školním roce.

 


Autor: Michaela Pokorná Publikováno 10. 6. 2022 12:35

Zeměpisná soutěž „ŘEMESLA „ - 9. a 10.kolo

Milí soutěžící, dnes vám přinášíme poslední dvě kola naší zeměpisné soutěže. Z časových důvodů budou spojena dohromady. Datum odevzdání bude 15. června a vyhodnocení proběhne v pátek 17. června 1. hodinu. Dnešní otázky se budou týkat lidových přísloví, která v sobě zahrnují tématiku řemesel, profesí. Je zajímavé, jak tato moudra i po stovkách let stále platí. Že si honem nevzpomenete?  Určitě ano, a pokud si nebudete vědět rady, určitě si poradíte.

Držím vám palce.

 

ZADÁNÍ 9.+10. KOLO

A/ O řemeslech: Doplňte slova:

1. Bez práce nejsou …………...

2. …………dělá mistra.

3. Dvakrát……….., jednou ………………..

4. I mistr ………….. se někdy utne.

5. Práce kvapná, málo …………..

6. Práce ………………člověka.

7. Ševče, drž se svého ………………..

8. Devatero řemesel – ……………. bída.

B/ O vztazích a vlastnostech:

1. ………………, ale prověřuj.

2. Každá slepice…………………….pod sebe, nikdy ne ……………… sebe.

3. Co je ……… pánovi, není …………… kmánovi.

4. Kdo chce s ………..žíti, musí s nimi ……………...

5. Co jsi z ………… vypustil, ani párem ……………nedostaneš zpět.

6. Jak se do lesa ………….., tak se z lesa …………………...

7. Dobré …………. i železná ……………. otvírá.

8. Kdo chce, hledá ………………, kdo ………………, hledá důvody.

 C/ Citáty slavných o řemeslech: V této časti napište autora citátu.

1.      „Z řemesla se lze pozvednout k umění. Z fušování nikdy.“ —

2.       „Ohavné řemeslo = nemít žádnou práci.“ —

3.       „Bůh mi odpustí, je to ostatně jeho řemeslo.“ —

4.       „Člověk přišel na svět proto, aby tady byl, pracoval a žil. Jen moudrý se snaží náš svět postrčit dál, posunout výš. A jen vůl mu v tom brání.“ —

5.       „Úspěch v životě? To je vlastně rovnice: A = X + Y + Z. X znamená práce a Y fair play. A co Z? Z znamená držet jazyk za zuby.“

        „Práce je to, co nikdo nechce dělat.“ —

 

Odpovědi odešlete na stejný e-mail jako předešlá kola. Z. Jelińská

 

SPRÁVNÉ ODPOVĚDI 8.KOLO

 

1) řezníčku 

2) mlynář, sedláček 

3) masařa, mynářa 

4) kominíček, kominíček, kominíček 

5) kováři

6) krejčí 

7) tkalce 

8) bednář, bednář 

9) zedníka

10)kamnář, kamnář 

 

    Magdalena Zemanová 

 

TABULKA PRŮBĚŽNÉHO POŘADÍ

 

 

Soutěž ŘEMESLA

P

O

Č

E

T

 

K

O

Jméno a příjmení

2

3

5

6

7

8

 

Adriana Branská

 

11

 

10

 

10

 

10

 

9

 

32

 

23

 

16

Anežka Arnoštová

 

11

 

 8

 

9

 

10

 

10

 

33

 

26

 

17

 

Marek Borč

 

11

 

 9

 

10

 

10

 

8

 

29

 

23

 

16

 

Michal Málek

 

11

 

10

 

10

 

10

 

10

 

32

 

26

 

16

Tomáš   Chaloupka

 

11

 

 9

 

10

 

10

 

10

 

33

 

26

 

16

Magdaléna Zemanová

 

11

 

 6

 

10

 

0

 

10

 

28

 

0

 

16

 

Jan Šatoplet

 

11

 

 9

 

0

 

0

 

0

 

0

 

0

 

0


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 6. 6. 2022 12:17

OTEVŘENÁ ŠKOLA 26.5.2022

Již druhý rok se vzděláváme v projektu Pomáháme školám k úspěchu podporovaném nadací The Kellner Family Foundation.  Na čtvrtek 26.5.2022 jsme připravili 4 otevřené hodiny. Otevřené pro učitele z jiných projektových škol a také pro naše učitele. Realizovali jsme:

1. st.

1. VH - Český jazyk

Vyučující: Ivana Pokutová
Ročník: 2.
Téma: Prožitkové čtenářství – Husa Líza (Petr Horáček)

 

3. VH - Přírodověda

Vyučující: Ivana Tengtmajerová
Ročník: 5.
Téma: Oborové čtenářství – Soustavy orgánů (smysly)

  

2. st.

1. VH - Český jazyk

Vyučující: Jana Ledvinová
Ročník: 7
Téma: Prožitkové čtenářství - Malý král (Chris Plattová)

 

3. VH - Dějepis

Vyučující: Peter Randis
Ročník: 9.
Téma: Oborové čtenářství - Mainstreamová a undergroundová hudba v době normalizace

 

Po každé hodině následoval rozbor hodiny. Reflexe hodin byla pozitivní, pedagogům se hodiny i prostředí naší školy u nás líbily.

Projekt Pomáháme školám k úspěchu na naší škole dále pokračuje. Směřujeme ke zlepšení čtenářství, prožitkovému i oborovému. Též rozvíjíme pisatelství, společně s dětmi se zlepšujeme. 


Autor: Mgr. Jana Ledvinová Publikováno 30. 5. 2022 14:22

Soutěž ŘEMESLA - 8. kolo

ZADÁNÍ 8.KOLO

Písničky, ve kterých se vzpomínají různá řemesla a řemeslníci vám budou dělat v tomto kole společnost. Vaším úkolem bude doplnit do slok jednotlivých písniček starobylá řemesla. Sloky jsou přepsány přesně dle originálů…..

 

1. Šla holka do krámu pro libru masa, nechtěla od hrudi jen od ocasa.

   Od hrudi já nechci to není chutný, jen ty mně …………… co já chci utni.

 

2. ………… mele až se třese voda mu užitek nese. Voděnka mu kolem točí …………mu žito 

   vozí. Jednym bere, druhym dává tak ho Pán Bůh požehnává.

 

3. Nepůjdu já za takého, který nemá domu svého domu svého klenutého šindelečky

    pobitého.  Nepůjdu já za …………… věru bych se porezala. Radči půjdu za ……….….za

    dobrého hospodára.

 

4. ……………šel na půdu, ………….. koště vzal, ………….. šel na půdu aby saze vymetal.

    Kdepak jsou ty hodné děti, ty já pěkně pohladím, a kde jsou ty neposlušné, ty metličkou

    vyplatím.

 

5. Vy ………..umounění čekáte jen na neděli. Když přijde neděle pijete vesele. Uděláte jeden

    hic a v korbeli není nic.

 

6. Ještě lepší, nežli ……………, dudáček je jako květ, přijde ke mně, zadudá mně, všichni budou

    závidět. Zadudej mi trošičku, moji milou písničku! Přijdeš-li k nám dneska večer, dám ti

     sladkou hubičku!

 

7. Služila jsem u …………., něni tomu davno, chtěla jsem se naučit, jak se děla platno basatum

    plekytum, jak sa děla platno.

 

8. ……………………. stále obruč stlouká, na náš spánek nic nekouká. ………………… stále klapy

    klap, klapy  klap, nemůžeme večer spát.

 

9. Já radši …………….., jsem hodně veliká, budu mu podávat na lešení.

 

10. …………………, ……………………………bývá vždy taškář. Rád si zažertuje, legraci miluje, baví,

     staví, kamna spraví, ve své práci on se vyzná, vždy je čilý hoch.

 

Svoje odpovědi zasílejte na zdenka.jelinska@zslenesice.com do 3. června 2022

 

  

SPRÁVNÉ ODPOVĚDI 7.KOLO

 Michal Málek

1. muzikanti a dřevaři

2.tkadlec a přadlena

3.kramář, hospodář, cukrář, mlynář, pekař,

4.perleťářská pohádka

5.pekař, topič, vymetač pecí, kominík, loupežník

6.kovář, řezbář, řezník, pekař, hajný,fořt, hospodský

7.pašeráctví

8.pytláctví

9.Naďa Urbánková

10.Pekař peče housky

 

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ

 

Soutěž ŘEMESLA

P

O

Č

E

T

 

K

Jméno a příjmení

2

3

5

6

7

 

Adriana Branská

 

11

 

10

 

10

 

10

 

9

 

32

 

23

Anežka Arnoštová

 

11

 

 8

 

9

 

10

 

10

 

33

 

24

 

Marek Borč

 

11

 

 9

 

10

 

10

 

8

 

29

 

23

 

Michal Málek

 

11

 

10

 

10

 

10

 

10

 

32

 

26

Tomáš   Chaloupka

 

11

 

 9

 

10

 

10

 

10

 

33

 

26

Magdaléna Zemanová

 

11

 

 6

 

10

 

0

 

10

 

28

 

0

 

Jan Šatoplet

 

11

 

 9

 

0

 

0

 

0

 

0

 

0


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 24. 5. 2022 16:00

Soutěž ŘEMESLA - 7. kolo

ZADÁNÍ 7.KOLO

Milí soutěžící, v tomto sedmém kole naší soutěže se vydáme do krásných českých pohádek.

1.     V pohádce Jak se Krakonoš skamarádil s lidmi se kromě tesařů objevují, která další řemesla?

2.     Další pohádka z Krkonoš Jak se do Krkonoš vloudila bída nám představuje, která dvě řemesla?

3.      O sklínkaři a řepné panence, vypráví pohádka s přízviskem cukrářská. O jakých řemeslech pojednává?

4.     Tradiční výrobu vánočních ozdob připomíná ………………… pohádka, Z čeho se šijí stromečkům šaty?

5.     Další otázku vám nese pohádka, Jak se stal čertík peciválkem. V ní se objevují postavy zastupující povolání, která? / napiš alespoň 3./

6.     Nejrozmanitější plejádu řemesel nabízí pohádka, Jak se čert naučil smolit sudy. Kromě bednáře se v pohádce prezentují jaká řemesla? Počet nechám na vás, za každé správné řemeslo získáváte bod.

7.     Poutavé příběhy popisují také „nová“ netradiční řemesla. „Zboží bylo tenkrát u nás drahé a jídlo zrovna tak. Naproti tomu za hranicemi v Sasku se za stejné zboží platilo daleko méně. Nebylo tedy divu, že vzniklo nové „řemeslo“ – ………………..“

8.     Je také pravda, že v té době vzkvétalo v Krkonoších ještě jedno „řemeslo“ – ………...........

9.     Jak se nazývá zpěvačka, která zpívá o Vilémovi, který peče housky?................................

10.  Znáš název básničky, kde pekař uždibuje kousky?............................................

Svoje odpovědi zasílejte na zdenka.jelinska@zslenesice.com do 20. května 2022

 

SPRÁVNÉ ŘEŠENÍ 6.KOLO

 Zaslala Anežka Arnoštová

 1. Cech byl středověké řemeslnické sdružení, které hájilo práva svých členů, dohlíželi na jakost a cenu výrobků a na výchovu a skládání zkoušek.

 2. Tovaryš byl učeň, který úspěšně splnil tovaryšské zkoušky. Pak mohl samostatně vykonávat práce ze svého oboru. Z tovaryše se stal mistr po složení mistrovské zkoušky. Počet tovaryšů určoval cech.

 3. bečvář, krejčí, řezník, mlékař, bednář, voskař

 4. ník, ář, ný

 5.hajný, sedlák, hrnčíř, krejčí, 

 6. Petr Kolář, Miloš Forman, Lucie Šafářová, Jaroslav Uhlíř

 7. 1 lenoch

    2 tovaryš ve mlýně

    3 podomní prodejce

    4 mluvka

    5 mluvka

 8. 1 drobný obchodník

    2 stavební dozorce

    3 odklízí mršiny

    4 vyrábí řešeta a síta

    5 výrobce lahví

    6 kočí

    7 vyrábí stoličky a lavice

    8 vaří kolomaz na mazání náprav vozů

    9 chytá ptáky

 

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ

 

Soutěž ŘEMESLA

P

O

Č

E

T

 

Jméno a příjmení

2

3

5

6

 

Adriana Branská

 

11

 

10

 

10

 

10

 

9

 

32

Anežka Arnoštová

 

11

 

 8

 

9

 

10

 

10

 

33

 

Marek Borč

 

11

 

 9

 

10

 

10

 

8

 

29

 

Michal Málek

 

11

 

10

 

10

 

10

 

10

 

32

Tomáš   Chaloupka

 

11

 

 9

 

10

 

10

 

10

 

33

Magdaléna Zemanová

 

11

 

 6

 

10

 

0

 

10

 

28

 

Jan Šatoplet

 

11

 

 9

 

0

 

0

 

0

 

0

 

 


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 9. 5. 2022 13:33