image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality ze školy

Aktuality ze školy


Štítky:Loučení

Vážení rodiče, milé děti a skvělí pedagogové,

chtěla bych se dnešním dnem rozloučit po 22 letech s vedením školy. Bylo mi potěšením vás potkat a spolupracovat s vámi. Během těchto let jsme společně dosáhli mnoha úspěchů a překonali různé výzvy. Vaše podpora a odhodlání byly pro mě nesmírně důležité.

Přeji vám všem mnoho úspěchů do budoucna a věřím, že škola bude i nadále prosperovat a poskytovat dětem kvalitní vzdělání.

S úctou a vděčností

Jana Ledvinová, ředitelka


Autor: Mgr. Jana Ledvinová Publikováno 28. 6. 2024 23:09

Přejeme vám krásné letní prázdniny

Tak a je konec dalšího školního roku. Deváťákům přejeme hodně úspěchů na střední škole a všem pak krásné letní prázdniny.

Uvidíme se zase v září...

 


Autor: Ing. Kamil Zlatohlávek Publikováno 28. 6. 2024 22:48

Volejbal na druhém stupni

Dne 27. 6. 2024 se ke slavnostnímu ukončení školního roku 2023/2024 odehrál zápas mezi žáky osmé třídy a učiteli. Za žáky se představili: Josef Surmaj, Josef Košťál, Pavel Cirók, Nelly Kamila Čurillová, Amálie Doskočilová, Eva Charvátová a Eliška Šťastná. Na straně učitelů stáli: Jan Wild, Jan Dvořák, Kamil Zlatohlávek, Zdeňka Jelińská, Daniela Tegtmajerová a Alena Švejdová. Ač zvítězily zkušenosti na straně učitelského sboru, musíme uznat, že si žáci vedli velmi dobře a předvedli značnou úroveň volejbalových dovedností.

Poděkování patří všem zúčastněným a taktéž všem přítomným divákům.


Autor: Mgr. Jan Dvořák Publikováno 28. 6. 2024 7:00

OH Běh 2024

Již několik let pořádají tělocvikáři na naší škole běh olympioniků, který se běží napříč celou
Českou republikou. Snažíme se našim žákům vštěpovat smysl pro sport, fair play i rozvíjet
v nich sportovní nadšení. V letošním školním roce se běhu účastnily všechny třídy od
přípravné po třídu devátou. Celkem žáci soutěžili v pěti kategoriích, hoši a dívky zvlášť.
Závod je vždy dobrovolný. Letos se ho zúčastnilo přes 80 žáků. Součástí letošního závodu
byl i fotbalový zápas. Proti sobě nastoupila družstva, která si sestavili samotní žáci školy.
Pískali profesionální rozhodčí. Celkem padlo 9 krásných gólů. Na ochozech přihlíželi fandící
spolužáci a učitelé školy. Dnešní sportovní den se opět velmi vydařil a přinesl nejen skvělé
sportovní výsledky, ale i nadšení a touhu vyhrát. Pan učitel Dvořák akci skvěle moderoval.
Děkujeme místnímu fotbalovému klubu v Lenešicích za možnost konání této sportovní akce
na jejich hřišti. Těšíme se na OH běh roku 2025.


Žáci ZŠ Lenešice


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 27. 6. 2024 21:37

Kroužkování čápů 2024

V minulém týdnu k nám přijeli ornitologové z České společnosti ornitologické okroužkovat čapí mláďata, která se narodila v hnízdě na komíně u prvního stupně.
Mláďata čápů se kroužkují, aby bylo možné zkoumat, kde po světě se čápi pohybují. 
Na záběrech je možné vidět ukázku z této akce.
 
 

 


Autor: Mgr. Peter Randis Publikováno 24. 6. 2024 8:55

Za oponou času: historie školy od roku 1598 až do současnosti

Dne 1. června 2024 se na naší škole uskutečnila výstava s názvem "Za oponou času: historie školy od roku 1598 až do současnosti." Tato výjimečná událost přilákala širokou veřejnost, včetně rodičů, žáků, absolventů a dalších zájemců o historii a vzdělávání.

 
Výstava nabídla návštěvníkům jedinečnou příležitost nahlédnout do bohaté historie naší školy. Expozice obsahovala řadu zajímavých historických událostí. K vidění byly nejen vzácné fotografie školy, ale také snímky zachycující proměny naší obce v průběhu staletí.
 
Součástí výstavy byla také možnost obdržet knižní zpracování této události. Kniha, která byla k dispozici, mapuje historii naší školy a obsahuje mnoho fotografií z dřívější doby. Návštěvníci si tak mohli odnést nejen vzpomínky na krásně strávený den, ale i cenný historický materiál, který mohou prozkoumávat i doma.
 
Výstava "Za oponou času" byla úspěšná a setkala se s velmi pozitivními ohlasy. Děkujeme všem, kteří nás navštívili.
 
Doufáme, že tento pohled do minulosti inspiroval mnohé k dalšímu studiu a objevování historie naší školy.
 

 


Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 6. 6. 2024 17:36

Ocenění za literární soutěž Požární ochrana očima dětí a mládeže 2024

V rámci pisatelských dílen, které pravidelně probíhají napříč celou naší školou, jsme se zúčastnili literární soutěže Požární ochrana očima dětí a mládeže, kterou pořádá Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.  

Žáci 7. a 3. třídy měli za úkol napsat literární práci na téma IZS, na které pracovali cca 2-3 týdny. Nejprve napsali hrubou verzi textu, poté ho konzultovali buď se spolužáky nebo s paní učitelkou a finální text přepisovali do čisté verze.

Žáci se tohoto úkolu zhostili opravdu skvěle a bylo těžké vybrat jen 3 práce z výše zmíněných tříd. Nakonec byly do okresního kola poslány příběhy Pepy Houšky, Ondry Beneše, Vaška Vojtěckého + Matěje Šatopleta ze 7. třídy a ze 3. třídy Nikči Šatopletové, Týnky Vaškové a Kryštofa Müllera.  V obou kategoriích se texty našich žáků líbily a zajistily svým autorům přední místa v žebříčku.

Práce umístěné v okresním kole se odesílaly dále do kola krajského. I tam se nám z přihlášených téměř 1500 dětí podařilo uspět.  Nikolka Šatopletová postupuje do celorepublikového kola, jehož výsledky budou vyhlášeny později. Tak můžete držet palce.

Ocenění žákům přijel předat osobně pan Jaroslav Kosina, starosta OSH Louny.

Máme ohromnou radost, že Vám můžeme představit tyto výsledky.

 

OKRESNÍ KOLO:

1. místo Kryštof Müller

2. místo Nikča Šatopletová

3. místo Týnka Vašková

 

1. místo Josef Houška

2. místo Ondra Beneš

3. místo Vašek Vojtěcký + Matěj Šatoplet

 

KRAJSKÉ KOLO:

1. místo Nikča Šatopletová

2. místo Ondra Beneš

 

Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme další úspěchy ????

 

Daniela Tegtmajerová, Simona Pazourková


Autor: Daniela Tegtmajerová Publikováno 4. 6. 2024 22:05

Sranda bez plotů 2024

„Sranda bez plotů“ jsou hry v rámci Mikroregionu Žatecko. První ročník byl v roce 2001. V pořadatelství se vystřídaly téměř všechny obce. (Obec Lenešice se účastnila 4x, 2x vyhrála, 1x pořádala).  Nyní, po pětileté odmlce, kdy přerušení zavinila covidová opatření, se pořadatelství ujala po 20 letech Obec Blažim.

Obec Lenešice reprezentovalo družstvo Základní školy Lenešice ve složení Hana Šefčíková, Vlaďka Fiřtová, Miluška Špeciánová, Daniela Pechová a Tegtmajerová, Simona Vlková a kapitán týmu Jana Ledvinová. Soupeřit s týmy o generaci (či o 2) mladší bylo na pováženou. Cílem našeho družstva byla skvělá nálada po celý den umocněná i sledováním hokejového zápasu českého týmu na mistrovství světa.

Český tým vyhrál, my ne, ale dobrá nálada, skvělé týmy z okolních vesnic podpořené svými starosty, moderování Michaely Doležalové, příjemné prostředí Obce Blažim, zajímavé soutěže a prostě… „Skvělá atmosféra“, podpořilo to, co je v dnešní době nejdůležitější. Není důležité vyhrát, ale držet při sobě a užít si společné chvíle naplno.

Hry byly plné zábavy a kreativity, kde každá soutěžní disciplína vyžadovala nejen fyzickou zdatnost, ale i vtip a týmového ducha. Tým Základní školy Lenešice, ačkoli čelil soupeřům mladších generací, se nevzdal a předvedl skvělý výkon, který byl oceněn nejen účastníky, ale i diváky. Což teprve náš indiánský tanec v úvodu zahájení …

Obec Blažim se ukázala jako skvělý hostitel. Prostředí bylo dobře připravené. Hry Sranda bez plotů připomněly všem účastníkům i divákům důležitost společenských akcí, které podporují mezilidské vztahy a komunitní život. Po dlouhé pauze způsobené pandemií bylo zřejmé, že lidé se chtějí opět setkávat, bavit se, sdílet společné zážitky, chuť se opět potkat, smát se a užívat si společnost svých přátel a sousedů.

Každý tým si odvezl zajímavou cenu: Strom „Platan javorolistý“, který zasadí ve své obci. Místo již máme vyhlédnuté. Teď už „jen“ potvrdit místo na Obci, připravit rýče a lopaty a ….. sázíme.                                                                                          

Mgr. Jana Ledvinová


Autor: Mgr. Jana Ledvinová Publikováno 26. 5. 2024 21:21

Dotace na projekt prevence

Z krajského úřadu Ústeckého kraje přišla dobrá zpráva. Byla nám schválena finanční dotace na realizaci projektu primární prevence. V příštím školním roce proběhne na naší škole velký preventivní program organizace White Light z Ústí n L. s názvem Všeho (jenom) s (M)írou. Program je zaměřený na prevenci rizik souvisejících s různými typy závislostí. Prevence je cílena na žáky 4., 5., 6. a 7. třídy, bude probíhat celé první pololetí a bude vedena kvalifikovanými lektory. Více informací naleznete zde: https://wl1.cz/centrum-primarni-prevence/ . O průběhu projektu vás budeme nadále informovat.


Autor: Mgr. Peter Randis Publikováno 12. 5. 2024 21:17

SLET ČARODĚJNIC 2024

Tak se nám po roce zase slétli čarodějové a čarodějnice do Lenešic. Přistáli v parku u školy, zasoutěžili si v náročných disciplínách, aby se vzápětí letěli nakrmit k ohni pečenými netopýry ve tvaru buřtíků. Moc jsme si to užili a těšíme se zase za rok.

Ivana Pokutová a Ivana Tegtmajerová


Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 30. 4. 2024 22:00

Novinky z naší školy - vývěska

PHOTO-2024-04-21-10-41-56.jpg


Autor: Mgr. Jana Ledvinová Publikováno 21. 4. 2024 20:35

Co se mi líbí na dílnách čtení

Celý rok je provází dílna čtení pravidelně každý týden. Co se líbí deváťákům na dílnách čtení se dozvíte z obrázku:

WhatsApp Image 2024-04-07 at 09.15.46.jpeg


Autor: Mgr. Jana Ledvinová Publikováno 7. 4. 2024 20:52