image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31
Naši deváťáci připravují - Den dětí pro MŠ
1
Pozvánka na výstavu - Za oponou času
2
3 4
Setkání s budoucími prvňáčky 2024
Zápis do přípravné třídy 4.6.2024
5
Beseda s mistrem světa v kung-fu
6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality ze školy

Aktuality ze školy


Štítky:PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE 2024

V úterý navštívili prvňáčci knihovnu v Lounech. Přivítal nás rytíř Dobroslav Sečtělý a Knihomolka. Prvňáčci měli za úkol uhodnout názvy českých pohádek a každý přečetl úryvek z pohádky. Na závěr pak museli všichni pokleknout před rytířem Dobroslavem a byli pasováni na čtenáře. Jako odměnu za celoroční námahu dostali všichni placku čtenáře,knížku a časopis.
Děkujeme lounské knihovně za skvělou organizaci a dětem přejeme mnoho dalších přečtených příběhů. :)

Mgr.Blanka Beckertová, Nikola Antonyová


Autor: Nikola Antonyová Publikováno 4. 6. 2024 22:07

Projekt O Palečkovi 2024

V první třídě jsme měli projekt O Palečkovi. Naučili jsme se básničku O Palečkovi a jeho kamarádech,poté jsme si rozdělili role a následně pohádku dramatizovali. Nakonec jsme pohádku nakreslili a vytvořili tak příběh,kterým jsme vyzdobili chodbu školy.
Projekt O Palečkovi nás zase o něco více přiblížil k literatuře a umění. :)


Autor: Nikola Antonyová Publikováno 30. 5. 2024 15:58

Cesta za pokladem 2024 - devítka pro jedničku

Naši deváťáci připravili v rámci projektového dne zábavnou soutěžní stezku pro děti z první třídy. Prvňáčci si mohli zasoutěžit v běhu přes překážky, zaskákat přes švihadla, zakopat na branku, zahrát zvířecí pexeso a vyzkoušet několik dalších disciplín. Na závěr dostali děti památeční diplomy za úspěšné splnění všech úkolů a sladkou odměnu.
 
Počasí nám přálo a projektový den ideálně vyšel.
 
Moc děkuji našim deváťákům za hladký průběh akce. 

Autor: Mgr. Peter Randis Publikováno 23. 5. 2024 21:13

Učící se skupiny & Pampeliška záchranářka

Letos jsme vyzkoušeli ve škole několikrát učící se skupiny. Skupinka 3 učitelů si najde společné téma (metodu, text, aktivitu…) připraví vyučovací hodinu napříč školou, odučí a následně pak ve skupině vyhodnotí. Vzniklo tak mnoho společně připravených hodin v mnoha skupinách našich učitelů.

Pampeliška záchranářka bylo téma pro 1. 5. 6., 8. a  9. třídu. Hodinu odučily postupně 4 učitelky, některá i ve více třídách. Žáci pracovali s textem, dozvěděli se novinky o pampelišce, někteří uvařili med či prožili jinou kreativní činnost a také vytvořili životabáseň. Podívejte se, jak se povedly.                                                                                                                         

Jana Ledvinová

 


Autor: Mgr. Jana Ledvinová Publikováno 20. 5. 2024 15:14

Světový den včel s prvňáčky

Oslava Světového dne včel se stala skvělou příležitostí pro naše prvňáčky dozvědět se více o tomto důležitém hmyzu a jeho významu pro naši planetu. V rámci vyučování jsme připravili zábavný a poučný program. Den jsme zahájili povídáním o včelách a jejich životě. Děti se dozvěděly, jak včely žijí v úlech, jak komunikují prostřednictvím tance a jak důležitou roli hrají při opylování rostlin. Četli jsme s porozuměním a rozvíjeli kritické myšlení.Vyrobili jsme si vlastní papírové včelky a úly. Na závěr jsme si připravili sladkou ochutnávku medu.


Autor: Nikola Antonyová Publikováno 20. 5. 2024 15:12

Pampeliška záchranářka 1.třída

V první třídě jsme se minulý týden věnovali zajímavému tématu - pampelišce. Během výuky jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o této rostlině, která se ukázala jako opravdová záchranářka. Zjistili jsme, že pampeliška není jen obyčejná květina, ale má také mnoho užitečných vlastností a léčivých účinků. Abychom si lépe představili její podobu, výtvarně jsme ji zachytili na papíře.


Autor: Nikola Antonyová Publikováno 16. 5. 2024 21:33

Svátek matek v keramickém kroužku

Žáci, kteří chodí do keramického kroužku vyrobili dárky maminkám k svátku. Milé maminky, přejeme vše nejlepší k vašemu svátku matek.


Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 10. 5. 2024 21:48

Veselé zoubky

V pondělí měli prvňáčci preventivní program Veselé zoubky. Zábavně a prakticky se učili, jak se správně starat o zuby, aby byly zdravé.


Autor: Nikola Antonyová Publikováno 29. 4. 2024 14:10

Pálení čarodějnic na Rané

V sobotu 27. 4. jsme vyrazili s turistickým kroužkem na Ranou, kde se konala akce Pálení čarodějnic. Děti prolézaly pavučinou, chodily na chůdách, skákaly v pytlích, létaly na koštěti a absolvovaly náročnou překážkovou dráhu. Na závěr si všichni opekli buřty. Byla to vydařená akce, dětem se program moc líbil. Celkem jsme ušli 11 km.

Simona Pazourková, Vlaďka Fiřtová


Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 29. 4. 2024 9:08

Projektový den - SUPERHRDINOVÉ 1. TŘÍDA

Ve středu jsme měli ve škole projektový den - SUPERHRDINOVÉ. Děti se převlékly do masek superhrdinů - Spiderman, Batman, kočka a beruška. Hrály jsme spoustu her, některé byly sportovní a jiné testovaly naše znalosti. Nakonec jsme si všichni sami vytvořili komiks - PERNÍKOVÁ CHALOUPKA.


Děti si užily den plný her, soutěží a tvorby vlastních komiksů.


Autor: Nikola Antonyová Publikováno 23. 2. 2024 14:16

Návštěva výstavy „Co babičky pekly dříve a co nyní“

V úterý 13.2. místní knihovna Lenešice pořádala výstavu na téma pečení. Žáci naší školy se zde mohli seznámit, jak to bylo s pečením dříve a dnes. Zjistili jsme, že babičky stále pečou výborně a jejich výrobky jsme i ochutnali. Děkujeme paní Chovancové za milé pozvání .

 


Autor: Mgr. Lada Bulandrová Publikováno 14. 2. 2024 16:14

Výlet do kina a první vysvědčení

Dne 31.1. jsme vyrazili do KINA SVĚT LOUNY na film Trollové 3. Už před vstupem do dovnitř bylo jasné, že nás čeká skvělý den.
V kině jsme si koupili něco dobrého k mlsání, usadili se do křesel a nechali se unášet filmovým dobrodružstvím.
Po skončení jsme se vrátili zpátky do školy, kde na nás čekalo první vysvědčení. Trochu jsme byli nervózní, ale nakonec jsme všichni byli moc pyšní na naše výsledky. Kino se stalo odměnou a také skvělým způsobem, jak ukončit první pololetí ve škole. Věříme, že Vám rodičům děti udělaly ohromnou radost.

B.Beckertová N.Antonyová


Autor: Mgr. Blanka Beckertová Publikováno 1. 2. 2024 15:06