image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28
Paní ředitelka čte dětem
29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality ze školy

Aktuality ze školy


Štítky:Návštěva výstavy „Co babičky pekly dříve a co nyní“

V úterý 13.2. místní knihovna Lenešice pořádala výstavu na téma pečení. Žáci naší školy se zde mohli seznámit, jak to bylo s pečením dříve a dnes. Zjistili jsme, že babičky stále pečou výborně a jejich výrobky jsme i ochutnali. Děkujeme paní Chovancové za milé pozvání .

 


Autor: Mgr. Lada Bulandrová Publikováno 14. 2. 2024 16:14

DRUHÁCI MEZI PIRÁTY

Víte, kdo jsou piráti? Co potřebují ke svému řemeslu? Na jakých lodích plují nebo jaké používají zbraně? To všechno a mnoho dalších informací se dozvěděli druháci na další lekci v lounské knihovně. Společně s paní knihovnicí si prohlédli knihy o pirátech, poslechli si zajímavý příběh, ve skupinách namalovali pirátskou vlajku. Na závěr pak podle indicií hledali pirátský poklad. Nenašli sice zlato a drahé kamení, ale sladkosti a nové záložky do knih jim byly dostatečnou odměnou za vynaložené úsilí.

Ivana Tegtmajerová, Michaela Pokorná

 


Autor: Mgr. Ivana Tegtmajerová Publikováno 25. 1. 2024 14:36

Projekt LES ve 2. třídě

Začátkem roku proběhl ve 2. třídě projekt „V lese, jó v lese“. Jak už název napovídá, celý se týkal života v lese. Nejprve děti tvořily myšlenkovou mapu na dané téma, poté společnými silami sestavily „Příběh muchomůrky“, který se jim opravdu moc povedl. Při hodině matematiky vymýšlely a řešily slovní úlohy o sbírání hub nebo sázení stromků. V prvouce si děti vyzkoušely týmovou práci při získávání a následné prezentaci nových informací o lesních zvířátkách. To nejzábavnější ale přišlo nakonec - tvorba společných lesních koláží. Projekt se nám velmi pěkně vydařil a už se těšíme na další.

 


Autor: Mgr. Ivana Tegtmajerová Publikováno 17. 1. 2024 21:32

Turistický kroužek v zimě

Dva víkendy po sobě byly ve znamení turistiky.

V neděli 26.11. jsme jeli do Mostu do bazénu. Z nádraží jsme šli pěšky a děti byly nadšené z prvního sněhu. V bazénu si užily tobogány, divokou řeku, plavání i vířivku.

V sobotu 2. 12. jsme navštívili Telce, děti stavěly sněhuláka a hrály sněhovou bitvu. Po dovádění na sněhu je v místní sokolovně čekala mikulášská nadílka. Završení našeho výletu byla adventní procházka zasněženou krajinou na Peruc.

Oba výlety se vydařily a děti byly nadšené.

Simona Pazourková, Vlaďka Fiřtová


Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 5. 12. 2023 21:37

DRUHÁCI V KNIHOVNĚ

Ve čtvrtek 24.11. jsme s druháky opět navštívili lounskou knihovnu. Zúčastnili jsme se lekce Za písničkou do pohádky. Jak už název napovídá, nešlo tentokrát jen o čtení. Vyslechli jsme si pohádku o princezně Písničce, hrací strojek nám zahrál melodii z Louskáčku, moc se nám líbily i vtipné básničky známého písničkáře Pokáče. Na závěr jsme si užili i trochu kreslení na téma Jak si představuji nejkrásnější knihovnu.

Ivana Tegtmajerová, Michaela Pokorná


Autor: Mgr. Ivana Tegtmajerová Publikováno 30. 11. 2023 21:24

Plavání v Bublině 2023 – 10. lekce

Poslední plavání proběhlo 15.11.2023. Žáci se zúčastnili deseti lekcí v Postoloprtech, kde se
zdokonalili v plaveckých dovednostech a procvičili si plavecké styly (prsa, kraul, znak). Dětem se
plavání s použitím plaveckých pomůcek a her velmi líbilo. Fotografovaly se také pod vodou. Na
poslední hodině všichni dostali mokré vysvědčení, kde většina dětí získala ocenění „delfín“.
Moc děkujeme za odborné vedení při lekcích plavání i za hezký, trpělivý přístup k dětem paní učitelce
Lence Říhové a Renatě Bassy.
Žáčkové 2. – 5. třídy se mohou ještě těšit na vánoční plavání, které se uskuteční ve středu 20.12.

Lada Bulandrová, Diana Pekařová, Michaela Pokorná, Markéta Zejdová


Autor: Mgr. Lada Bulandrová Publikováno 15. 11. 2023 21:37

Plavání 7. a 8. lekce

Žáci se stále zdokonalují ve splývání a dýchání do vody. Procvičují si základní plavecké způsoby.
Trénují skoky do vody i šipky. Mnoho žáčků již plave bez pomoci plaveckých pomůcek. Ke konci
hodiny se chodí ohřát do sauny a také je čekají hry ve vodě. Na 8. lekci 1. listopadu proběhne focení
plavců pod vodou. Moc se těšíme.


Autor: Mgr. Lada Bulandrová Publikováno 31. 10. 2023 15:53

Vystoupení na setkání seniorů

V sobotu 14.10. vystoupili naši druháci na setkání seniorů v lenešické sokolovně. Připravili si choreografii na písničku „Copak se ti zdálo?“ a krásně ji s úsměvem na tváři dědečkům a babičkám zatančili. Velké poděkování patří paní asistentce Míše Pokorné, která si zatančila spolu s dětmi. Všichni si vysloužili velký potlesk a také malou odměnu od obecního úřadu, který celou akci pořádal.

 

 


Autor: Mgr. Ivana Tegtmajerová Publikováno 23. 10. 2023 14:36

Plavání 2023 - 5.lekce za námi

Jsme v polovině plaveckého kurzu a jsme překvapeni, jak každá lekce uteče, doslova jako voda. Už jsme se toho spoustu naučili. Umíme různé plavecké styly, například kraul, znak, prsa nebo delfínka. Nejvíce nás baví skoky do vody, potápění, lovení předmětů, a také plavání s ploutvemi. Paní instruktorky nás velmi chválí, a proto nám za odměnu dnešní lekci zpestřily chvilkou volné zábavy.

Těšíme se na příští středu.


Autor: Bc. Diana Pekařová Publikováno 13. 10. 2023 22:23

Plavecký výcvik 2. a 3. lekce

Žáci druhé a třetí třídy si osvojují plavecké dovednosti. Učí se plavecký styl prsa.  Potápějí se a orientují ve vodě. Také trénují dýchání do vody a skoky po nohou. Využívají mnoho plaveckých pomůcek a her ve vodě.


Autor: Mgr. Lada Bulandrová Publikováno 27. 9. 2023 21:16

Turistický kroužek - Raná

V sobotu 23.9. jsme vyrazili s turistickým kroužkem na Ranou. Zvládli jsme pěší turistiku do ranského sedla. Následně si děti vyzkoušely sedák z paraglaidu a pohlédly si v muzeu větroň a ultra lehké letadlo. Na závěr ještě běhaly se záložním padákem, což se jim velice líbilo. Při z páteční cestě už na nich byla znát únava, měli jsme v nohách 14 km, ale stálo to za to.

Simona Pazourková, Vlaďka Fiřtová


Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 27. 9. 2023 13:10

Drakiáda 2023

Letošní drakiáda proběhla ve středu 20. září za velmi slunného počasí. Již zdáli nás na obloze vítal drak žáka 5.třídy Dominika Svatoše a my věděli, že budou naši draci pěkně létat. Tradičně všichni účastníci obdrželi diplom a sladkou odměnu za účast. Moc děkujeme všem rodičům, kteří přišli dětem pomáhat. Také i panu Čákovi za zpřístupnění fotbalového hřiště, učiteli Wildovi za fotodokumentaci celé akce, Zuzce Charvátové za pěkný plakát a také všem ped. pracovníkům, kteří se akce účastnili.

Lada Bulandrová


Autor: Mgr. Lada Bulandrová Publikováno 21. 9. 2023 14:11