Slavnostní zahájení školního roku 2022/2023

Vánoční plavání 2022

Vánoce jsou za dveřmi a děti se již nemohou dočkat. Abychom si čekání na Ježíška zpříjemnili, vyrazili jsme společně se žáky prvního stupně do Postoloprt na vánoční plavání. Paní instruktorky připravily pro děti nabitý program plný zábavných aktivit a soutěží. Děti si tak vyzkoušely například plavání různými způsoby nebo plavání pod vodou na vzdálenost. Nechyběla ani návštěva sauny, ve které si děti odpočinuly. Na závěr žáci dostali odměnu v podobě medailí a kšiltovek. Dnešní den jsme si velmi užili.

Autor: Bc.Diana Pekařová Publikováno 14. 12. 2022 22:22

SKONČIL KURZ PLAVÁNÍ 2022

Ve středu 7. prosince proběhla poslední 10. lekce letošního kurzu plavání. Druháci a třeťáci si hodinu rozhodně užili. Začali vodním aerobikem, při kterém hlavně cákali J. Dále jezdili na vodní skluzavce a pluli na plovoucích deskách. Odměnou jim byla medaile a Mokré vysvědčení s delfínem nebo kaprem.

Děkujeme Bublině za skvěle vedené hodiny.

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 8. 12. 2022 22:30

Čertí škola

V pondělí 5. prosince se žáci šesté třídy proměnili v čerty, anděle a Mikuláše. Společně s paní učitelkou a asistentkou se vypravili do mateřské školky a na první stupeň, aby ostatním dětem ukázali, jak se učí v pravé čertí škole.

Děti v rámci rozvrhu procvičily matematiku, zatancovaly si, zazpívaly a plnily různé úkoly.

Na rozvrhu bylo celkem deset lekcí.

1. hodina - Brblando
  2. hodina - Počítando
  3. hodina - Trsando
  4. hodina - Hádando
  5. hodina - Puzzlando
  6. hodina - Šklebando
  7. hodina - Zkušendo
  8. hodina - Bordelando
  9. hodina - Předváděndo
  10. hodina - Překvapendo

Protože děti byly hodné a šikovné, žádný z čertů si nikoho neodnesl. Naopak je Mikuláš odměnil nadílkou.

Za celou šestou třídu děkujeme dětem i všem p. učitelkám.

Autor: Bc. Diana Pekařová Publikováno 8. 12. 2022 22:27

Zdravá pětka

Ve čtvrtek 10. 11. se uskutečnila akce o zdravém stravování. Děti z první a přípravné třídy měly program zaměřený na třídění potravin, jejich správné skladování. V závěru hodiny mohly i ochutnat některé druhy ovoce a zeleniny. Děti druhé a třetí třídy hrály stolní hru obchod, ve které třídily potraviny do regálů v obchodě a rozlišovaly zdravé a nezdravé potraviny. V závěru hodiny se seznámily s množstvím cukru v jednotlivých nápojích.

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 26. 11. 2022 22:34

Vystoupení v sokolovně

Ve středu 16. 11. vystupovaly děti z druhé třídy v místní sokolovně na akci „setkání seniorů“. Měly připravené dvě písničky a básničku, kterou i zdramatizovaly. Vystoupení se jim moc povedlo.

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 26. 11. 2022 22:31

Kostýmová zkouška tanečního kroužku

Dnešní kostýmová zkouška děti z tanečního kroužku přípravné , první , druhé a třetí třídy .

Autor: Miluše Špeciánová Publikováno 23. 11. 2022 22:56

Kurz plavání je v polovině

Kurz plavání pro druhou a třetí třídu je v polovině. Na dětech je vidět jaké dělají velké pokroky, skáčou šipku, plavou znak, potápějí se a zvládají mnoho dalších dovedností. Těšíme se na další hodiny.

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 11. 11. 2022 22:38

BESIP

V úterý 25. října se děti z přípravné až třetí třídy dozvěděly mnoho důležitých informaci o bezpečnosti silničního provozu. Nenásilnou a vtipnou formou jim byla vysvětlena nutnost nosit helmu, správné přecházení silnice, děti si také vyzkoušely chrániče na zápěstí, na lokty a na kolena. Velmi  děkujeme paní Míše Doležalové a panu Vlastu Vébrovi z Divadla VeTři.

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 28. 10. 2022 21:15

Zdravé svačinky

Od začátku školního roku jsme se zaměřili na zdravé svačinky, a hlavně na konzumaci ovoce a zeleniny. Děti ovoce a zeleninu i poznávaly a třídily.

Celou akci jsme dnes zakončili výrobou zdravé svačinky. Děti z přípravné a druhé třídy si namazaly a ozdobily toastové chlebíčky a následně ochutnávaly různé druhy zeleniny a ovoce.

Simona Pazourková, Miluška Špeciánová

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 21. 10. 2022 14:18

Agrofarma Dittrich

Dne 7.10. jsme s přípravnou a 2. třídou navštívili místní agrofarmu Dittrich. Měli jsme možnost navštívit chmelovou česačku a sušárnu. Děti si mohly vyzkoušet, jak se sedí v kombajnu a traktoru, nakonec nakrmily zvířata. Děkujeme panu Dörflerovi za hezkou prohlídku.

Autor: Nikola Antonyová Publikováno 7. 10. 2022 21:37

PLAVÁNÍ 2. A 3. TŘÍDA 2022

Ve středu 14. září začal plavecký kurz pro druháky a třeťáky. Děti byly rozděleny do skupin podle zdatnosti a pak pod skvělým vedením lektorek z Bubliny plavaly a potápěly se, dýchaly do vody, skákaly a proplouvaly pod destičkami, zkrátka si plně užívaly první lekci. Těšíme se zase za týden!

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 20. 9. 2022 16:13

Park Louny – Zábaviště pro sviště

Ve čtvrtek 15. 9. jsme jeli do Loun, v parku jsme navštívili akci Zábaviště pro sviště, bylo zde mnoho her, doplňovaček, kvízů a děti si mohly zahrát i divadlo. Celá akce byla ve znamení svišťů, kteří je provázeli zadanými úkoly.

Dětem se akce moc líbila a užily si ji.

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 16. 9. 2022 14:29