PF 2023
Kloboukový den

Novější 1 3

Vánoční plavání 2022

Vánoce jsou za dveřmi a děti se již nemohou dočkat. Abychom si čekání na Ježíška zpříjemnili, vyrazili jsme společně se žáky prvního stupně do Postoloprt na vánoční plavání. Paní instruktorky připravily pro děti nabitý program plný zábavných aktivit a soutěží. Děti si tak vyzkoušely například plavání různými způsoby nebo plavání pod vodou na vzdálenost. Nechyběla ani návštěva sauny, ve které si děti odpočinuly. Na závěr žáci dostali odměnu v podobě medailí a kšiltovek. Dnešní den jsme si velmi užili.

Autor: Bc.Diana Pekařová Publikováno 14. 12. 2022 22:22

SKONČIL KURZ PLAVÁNÍ 2022

Ve středu 7. prosince proběhla poslední 10. lekce letošního kurzu plavání. Druháci a třeťáci si hodinu rozhodně užili. Začali vodním aerobikem, při kterém hlavně cákali J. Dále jezdili na vodní skluzavce a pluli na plovoucích deskách. Odměnou jim byla medaile a Mokré vysvědčení s delfínem nebo kaprem.

Děkujeme Bublině za skvěle vedené hodiny.

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 8. 12. 2022 22:30

Čertí škola

V pondělí 5. prosince se žáci šesté třídy proměnili v čerty, anděle a Mikuláše. Společně s paní učitelkou a asistentkou se vypravili do mateřské školky a na první stupeň, aby ostatním dětem ukázali, jak se učí v pravé čertí škole.

Děti v rámci rozvrhu procvičily matematiku, zatancovaly si, zazpívaly a plnily různé úkoly.

Na rozvrhu bylo celkem deset lekcí.

1. hodina - Brblando
  2. hodina - Počítando
  3. hodina - Trsando
  4. hodina - Hádando
  5. hodina - Puzzlando
  6. hodina - Šklebando
  7. hodina - Zkušendo
  8. hodina - Bordelando
  9. hodina - Předváděndo
  10. hodina - Překvapendo

Protože děti byly hodné a šikovné, žádný z čertů si nikoho neodnesl. Naopak je Mikuláš odměnil nadílkou.

Za celou šestou třídu děkujeme dětem i všem p. učitelkám.

Autor: Bc. Diana Pekařová Publikováno 8. 12. 2022 22:27

Zdravá pětka

Ve čtvrtek 10. 11. se uskutečnila akce o zdravém stravování. Děti z první a přípravné třídy měly program zaměřený na třídění potravin, jejich správné skladování. V závěru hodiny mohly i ochutnat některé druhy ovoce a zeleniny. Děti druhé a třetí třídy hrály stolní hru obchod, ve které třídily potraviny do regálů v obchodě a rozlišovaly zdravé a nezdravé potraviny. V závěru hodiny se seznámily s množstvím cukru v jednotlivých nápojích.

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 26. 11. 2022 22:34

Kostýmová zkouška tanečního kroužku

Dnešní kostýmová zkouška děti z tanečního kroužku přípravné , první , druhé a třetí třídy .

Autor: Miluše Špeciánová Publikováno 23. 11. 2022 22:56

Kurz plavání je v polovině

Kurz plavání pro druhou a třetí třídu je v polovině. Na dětech je vidět jaké dělají velké pokroky, skáčou šipku, plavou znak, potápějí se a zvládají mnoho dalších dovedností. Těšíme se na další hodiny.

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 11. 11. 2022 22:38

BESIP

V úterý 25. října se děti z přípravné až třetí třídy dozvěděly mnoho důležitých informaci o bezpečnosti silničního provozu. Nenásilnou a vtipnou formou jim byla vysvětlena nutnost nosit helmu, správné přecházení silnice, děti si také vyzkoušely chrániče na zápěstí, na lokty a na kolena. Velmi  děkujeme paní Míše Doležalové a panu Vlastu Vébrovi z Divadla VeTři.

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 28. 10. 2022 21:15

PLAVÁNÍ 2. A 3. TŘÍDA 2022

Ve středu 14. září začal plavecký kurz pro druháky a třeťáky. Děti byly rozděleny do skupin podle zdatnosti a pak pod skvělým vedením lektorek z Bubliny plavaly a potápěly se, dýchaly do vody, skákaly a proplouvaly pod destičkami, zkrátka si plně užívaly první lekci. Těšíme se zase za týden!

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 20. 9. 2022 16:13

Výlet do IQ LANDIE do Liberce

20. 6. se žáci 3. a 4. třídy zúčastnili školního výletu do IQ LANDIE v Liberci. Navštívili planetárium, kde shlédli projekci filmu Cesta časem. Poznali, jak se formovala naše Mléčná dráha, Slunce a Země, a jak vznikl život.

Po obědě a krátkém odpočinku si žáci prošli IQPARK – unikátní zábavné, poučné centrum. Ve 4 patrech si prostřednictvím hry a experimentů v tematicky členěných expozicích vyzkoušeli, že i věda může být zábavná.

Hana Šefčíková a Lada Bulandrová

Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 23. 6. 2022 8:34

Školní výlet přípravné, 1. a 3. třídy

V úterý 14. 6. si děti přípravné třídy a 1. a 3. třídy užily výlet do ZOO parku v Chomutově.
Některé děti jely poprvé vlakem. Viděly spoustu zvířat, některá si mohly samy nakrmit, svezly se Safari vláčkem.  Součástí ZOO parku je několik dětských hřišť, kde měly možnost si odpočinout a pohrát si.
Všem se výlet líbil.

Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 15. 6. 2022 21:34

Dětský den se sedmičkou a třeťáky

Spolu se sedmičkou jsme připravili dětský den pro děti ze třetí třídy. Celá akce byla laděna pirátsky. Vyrobili jsme pirátské masky, vymysleli pirátské soutěže, vytvořili pirátské kulisy a zábavu. Třeťáci si mohli zkusit různé úkoly. Namátkou: Vyluštit šifru kapitána Granta, ulovit bílou velrybu, potlačit vzpouru na lodi Bounty, nechat se potetovat u piráta Černovouse...
Po splnění získali malí námořníci mapu, podle které našli sladký poklad.
Pirátské dopoledne nám krásně uteklo.
Byl to bezva strávený den.

Autor: Mgr. Peter Randis Publikováno 6. 6. 2022 12:40

DĚTSKÝ DEN PRO 3. TŘÍDU

Žáci ze 7. třídy skupiny B připravili Den dětí pro třetí třídu. Akce probíhala na fotbalovém hřišti. Při příchodu nás přivítala skupina pirátů. Ihned se nás ujala a přijala mezi sebe. Pak jsme plnili různé úkoly – lovili velryby, ochutnávali potraviny, stříleli na cíl, zdokonalovali fyzičku, luštili šifry. Orientovat jsme se museli podle předem připravené mapy. Splněním všech úkolů jsme se dostali k šifře, která byla nápovědou k získání pokladu. Nakonec se všichni ke svému pokladu dostali. Celý den byl skvělý a moc děkujeme žákům i panu učiteli Randisovi????.

Hana Šefčíková + děti 3. třídy

Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 6. 6. 2022 12:38