image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31
Naši deváťáci připravují - Den dětí pro MŠ
1
Pozvánka na výstavu - Za oponou času
2
3 4
Setkání s budoucími prvňáčky 2024
Zápis do přípravné třídy 4.6.2024
5
Beseda s mistrem světa v kung-fu
6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality ze školy

Aktuality ze školy


Štítky:Tajemné příběhy z obrázku

Ve 3., 5. a 6. třídě v rámci spolupracujících skupin žaci dostali jeden společný úkol. Každá třída obdržela jeden obrázek, který si společně pečlivě prohlédla. Děti měly za úkol zamyslet se, co na obrázku vidí, a přemýšlet o tom, jaké pocity v nich vyvolává. Diskutovaly o různých detailech a sdílely své první dojmy a nápady.
 
Poté každý žák napsal svůj vlastní příběh, který podle něj obrázek zobrazuje. Někteří se nechali inspirovat konkrétními postavami či místem, který na obrázku viděli, zatímco jiní se zaměřili na celkovou atmosféru nebo emoce, které v nich obrázek vyvolal. Příběhy se pohybovaly od dobrodružných až po pohádkové, a některé byly dokonce zábavné a humorné.
 
Výsledky byly velmi povedené a bylo hezké sledovat, jak každý žák v obrázku vidí něco úplně jiného.  Společná aktivita nejen podpořila kreativitu a fantazii dětí, ale také ukázala, jak různá mohou být naše vnímání a interpretace jednoho a téhož obrázku. 

Autor: Kateřina Fiřtová Publikováno 31. 5. 2024 22:36

Projekt komunikace 2024

V úterý a ve středu proběhl ve 3. třídě projekt komunikace. Společně jsme určovali různé druhy komunikace, které používáme v našem životě. Děti si vyzkoušely rozhovor – naslouchaly a následně sdělovaly, co se dozvěděly. Z nakreslených symbolů poznávaly předměty a podle hlasových pokynů kreslily obrázek. Na závěr ve skupinách dramatizovaly zadaná písmena. Zvládly rozlišit verbální a neverbální komunikaci a určit, ve kterých situacích ji použít. Hry, které byly součástí projektu děti zaujaly, práce ve skupinách je bavila.

 


Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 29. 5. 2024 21:10

Svátek matek v keramickém kroužku

Žáci, kteří chodí do keramického kroužku vyrobili dárky maminkám k svátku. Milé maminky, přejeme vše nejlepší k vašemu svátku matek.


Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 10. 5. 2024 21:48

Sportovní pětiboj

Včera jsme se rozhodli, že si uděláme krásný výlet na blízkou rozhlednu jménem Terezínka. Cesta nebyla dlouhá, jen asi hodinku pěší chůzí. Co nám ale nikdo neřekl, že je to pořád a jenom do kopce. Do velkého kopce. Nahoru došli jen ti nejstatečnější a nejodolnější. Velkou událostí dne se ale stal odpolední fotbalový zápas Plavy – Pěnčín. Samozřejmě díky naší hlasité podpoře a velkému fandění vyhrály Plavy 3:0. My jsme ale také sportovali, dnes jsme závodili v pětiboji a navečer si užili maškarní rej.

Ivana Pokutová

Simona Pazourková

Míša Pokorná

Simonka Vlková


Autor: Ing.Ivana Pokutová Publikováno 9. 5. 2024 22:39

Penzion Maxík

Posíláme veselý pozdrav všem z našeho ozdravného pobytu. Bydlíme v malém penzionu, kde skvěle vaří! S plnými bříšky chodíme na dlouhé vycházky nebo si hrajeme na sportovním hřišti. Dnes s námi šli z vycházky dva psi. Pojmenovali jsme je Maxík 1 a Maxík 2, doprovodili nás až k penzionu, pak zvesela odběhli. Počasí nám zatím přeje a moc se nám tady líbí.

Ivana Pokutová

Simona Pazourková

Míša Pokorná

Simonka Vlková

 


Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 7. 5. 2024 22:05

Pálení čarodějnic na Rané

V sobotu 27. 4. jsme vyrazili s turistickým kroužkem na Ranou, kde se konala akce Pálení čarodějnic. Děti prolézaly pavučinou, chodily na chůdách, skákaly v pytlích, létaly na koštěti a absolvovaly náročnou překážkovou dráhu. Na závěr si všichni opekli buřty. Byla to vydařená akce, dětem se program moc líbil. Celkem jsme ušli 11 km.

Simona Pazourková, Vlaďka Fiřtová


Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 29. 4. 2024 9:08

Návštěva výstavy „Co babičky pekly dříve a co nyní“

V úterý 13.2. místní knihovna Lenešice pořádala výstavu na téma pečení. Žáci naší školy se zde mohli seznámit, jak to bylo s pečením dříve a dnes. Zjistili jsme, že babičky stále pečou výborně a jejich výrobky jsme i ochutnali. Děkujeme paní Chovancové za milé pozvání .

 


Autor: Mgr. Lada Bulandrová Publikováno 14. 2. 2024 16:14

Projekt Vánoce ve 3. třídě

S dětmi ze 3. třídy jsme se rozhodli si poslední hodiny anglického jazyka před prázdninami pořádně užít. Čekal nás PROJEKT VÁNOCE.

V první hodině, abychom se naladili na vánoční atmosféru, jsme si zazpívali společně pár anglických koled a tvořili myšlenkovou mapu k tématu Christmas (neznámá slovíčka si žáci překládali pomocí tabletu). Potom utvořili dvojice a přiřazovali k sobě obrázky a jejich anglický překlad. Na konci hodiny třeťáci překládali pokyny a podle nich zdobili třídní Christmas tree.

Druhá hodina začala pořádným pohybem – běhacím diktátem. Děti na chodbě hledaly kartičky, kde musely přeložit anglické slovíčko do češtiny a správné písmeno napsat do tabulky. Z tajenky jim pak vyšlo MERRY CHRISTMAS. Poslední aktivitou byla výroba vánočního přání. Děti přání vystříhaly, vybarvily a dovnitř napsaly vzkaz – I wish you a Merry Christmas and a Happy New Year.

Daniela Tegtmajerová, Markéta Zejdová


Autor: Daniela Tegtmajerová Publikováno 21. 12. 2023 21:52

Příběhy v písních – projekt ve 3. třídě

V hodinách hudební výchovy se žáci naučili zpívat dvě české lidové písně se zajímavým příběhem. Povídáním si rozebrali části příběhu v těchto písních a vytvořili si osnovu. Děj si připomenuli i obrázky. Uvědomili si části příběhu písně-začátek, prostředek, konec. Příběh napsali nanečisto, poté přepsali a doplnili obrázky z písně. Vzniklo jim tak obrázkové psaní. Nakonec promysleli myšlenku písně, proč asi vznikla. Ve výtvarné výchově nakreslili k písním obrázek.

 

 


Autor: Mgr. Lada Bulandrová Publikováno 18. 12. 2023 9:41

Turistický kroužek v zimě

Dva víkendy po sobě byly ve znamení turistiky.

V neděli 26.11. jsme jeli do Mostu do bazénu. Z nádraží jsme šli pěšky a děti byly nadšené z prvního sněhu. V bazénu si užily tobogány, divokou řeku, plavání i vířivku.

V sobotu 2. 12. jsme navštívili Telce, děti stavěly sněhuláka a hrály sněhovou bitvu. Po dovádění na sněhu je v místní sokolovně čekala mikulášská nadílka. Završení našeho výletu byla adventní procházka zasněženou krajinou na Peruc.

Oba výlety se vydařily a děti byly nadšené.

Simona Pazourková, Vlaďka Fiřtová


Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 5. 12. 2023 21:37

Plavání v Bublině 2023 – 10. lekce

Poslední plavání proběhlo 15.11.2023. Žáci se zúčastnili deseti lekcí v Postoloprtech, kde se
zdokonalili v plaveckých dovednostech a procvičili si plavecké styly (prsa, kraul, znak). Dětem se
plavání s použitím plaveckých pomůcek a her velmi líbilo. Fotografovaly se také pod vodou. Na
poslední hodině všichni dostali mokré vysvědčení, kde většina dětí získala ocenění „delfín“.
Moc děkujeme za odborné vedení při lekcích plavání i za hezký, trpělivý přístup k dětem paní učitelce
Lence Říhové a Renatě Bassy.
Žáčkové 2. – 5. třídy se mohou ještě těšit na vánoční plavání, které se uskuteční ve středu 20.12.

Lada Bulandrová, Diana Pekařová, Michaela Pokorná, Markéta Zejdová


Autor: Mgr. Lada Bulandrová Publikováno 15. 11. 2023 21:37

Plavání 7. a 8. lekce

Žáci se stále zdokonalují ve splývání a dýchání do vody. Procvičují si základní plavecké způsoby.
Trénují skoky do vody i šipky. Mnoho žáčků již plave bez pomoci plaveckých pomůcek. Ke konci
hodiny se chodí ohřát do sauny a také je čekají hry ve vodě. Na 8. lekci 1. listopadu proběhne focení
plavců pod vodou. Moc se těšíme.


Autor: Mgr. Lada Bulandrová Publikováno 31. 10. 2023 15:53