image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 30 31
PF 2023
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1
BRUSLENÍ
2
Kloboukový den
3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality ze školy

Aktuality ze školy


Štítky:Novější 1

Ozdravný pobyt Boží Dar 2023

Dne 16. ledna odjely děti ze 4. třídy na ozdravný pobyt na Boží Dar. Doufali jsme, že se splní naše přání a děti zažijí zimu na horách se vším, co k tomu patří.

Podívejte se, jak se plní vysněná přání …


Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 18. 1. 2023 22:52

VÁNOČNÍ DÍLNY V MUZEU

Včera 21. 12. se čtvrťáci vydali do lounského muzea na vánoční dílny. Střídali se po skupinkách na třech stanovištích. Každé stanoviště bylo zaměřeno na výrobu něčeho jiného, např. svíček či perníčků. Nakonec jsme stihli i zajímavou výstavu Medové Vánoce.

Všechny vyrobené věci si děti mohly odnést domů. Moc se nám program líbil.

Daniela Tegtmajerová, Simona Vlková


Autor: Daniela Tegtmajerová Publikováno 22. 12. 2022 22:00

Vánoční plavání 2022

Vánoce jsou za dveřmi a děti se již nemohou dočkat. Abychom si čekání na Ježíška zpříjemnili, vyrazili jsme společně se žáky prvního stupně do Postoloprt na vánoční plavání. Paní instruktorky připravily pro děti nabitý program plný zábavných aktivit a soutěží. Děti si tak vyzkoušely například plavání různými způsoby nebo plavání pod vodou na vzdálenost. Nechyběla ani návštěva sauny, ve které si děti odpočinuly. Na závěr žáci dostali odměnu v podobě medailí a kšiltovek. Dnešní den jsme si velmi užili.


Autor: Bc.Diana Pekařová Publikováno 14. 12. 2022 22:22

Čertí škola

V pondělí 5. prosince se žáci šesté třídy proměnili v čerty, anděle a Mikuláše. Společně s paní učitelkou a asistentkou se vypravili do mateřské školky a na první stupeň, aby ostatním dětem ukázali, jak se učí v pravé čertí škole.

Děti v rámci rozvrhu procvičily matematiku, zatancovaly si, zazpívaly a plnily různé úkoly.

Na rozvrhu bylo celkem deset lekcí.

  1. hodina - Brblando
  2. hodina - Počítando
  3. hodina - Trsando
  4. hodina - Hádando
  5. hodina - Puzzlando
  6. hodina - Šklebando
  7. hodina - Zkušendo
  8. hodina - Bordelando
  9. hodina - Předváděndo
  10. hodina - Překvapendo

Protože děti byly hodné a šikovné, žádný z čertů si nikoho neodnesl. Naopak je Mikuláš odměnil nadílkou.

Za celou šestou třídu děkujeme dětem i všem p. učitelkám.


Autor: Bc. Diana Pekařová Publikováno 8. 12. 2022 22:27

Taneční kroužek se připravuje

Holky z tanečního kroužku čtvrté  a páté třídy se moc těší na vystoupení u vánočního stromečku.


Autor: Miluše Špeciánová Publikováno 22. 11. 2022 21:37

LETIŠTĚ VÁCLAVA HAVLA

Dnes 18.10. se 4. a 6. třída naší školy vydala na největší letiště v Česku, pražské Letiště Václava Havla a po páteční přednášce cestovatele Jirky Kolbaby jsme tak mohli nasát alespoň trochu atmosféru lákajících dálek, která na vás čeká při použití letecké dopravy do jednotlivých destinací světa a na letišti právě začíná. Na začátku trošku málo z historie a potom musel každý z nás projít  důkladnou prohlídkou, kterou podstupuje každý cestující. Na letištní plochu jsme se vydali autobusem, ve kterém nás čekal poutavý výklad pana průvodce o všem, co se na letišti děje. Z blízka jsme sledovali starty a přistání letadel, viděli jsme, jak vozidlo FOLLOW ME navádí letadlo na předem určené místo, jak jsou pasažéři k letadlům přepravováni, ale i cargo sytém. Věděli jste, že i letadla mají své poznávací značky? Ta česká OK vznikla velkou náhodou a závidí nám ji celý svět. Další zajímavost představuje biologická ochrana letiště, kterou zaštiťují dravci. V nejluxusnější hasičské zbrojnici v Česku se nám dostalo perfektního výkladu o všech vozidlech HZS, i o tom, že vozidla postupně mění barvu z červené na žlutozelenou, která je lépe vidět v mlze. Na závěr jsme v přímém přenosu viděli přistávat Boeing 777 letecké společnosti Emirates, to byla paráda. A tak jsme se všichni shodli, že další skvělá exkurze bude náš společný let do DUBAJE.

No co, sny jsou také krásné….

Děkujeme 4. a 6. třída

 


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 18. 10. 2022 22:33

Houby, houby,…

Houby, houby,…  teorii známe. Víme, kde a jak rostou, jaká je jejich stavba těla, že jsou některé jedlé atd… Tak si to teď musíme také vyzkoušet. Zatím nerostou, ale snad nějaké vylezou …


Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 18. 10. 2022 9:13

Hádanka v papírové tašce

Hádanka v papírové tašce - takto si děti ze čtvrté třídy zpestřili slohovou výuku. Do papírové tašky připravily svým spolužákům překvapení, na tašku vymyslely a nalepily stručný popis věci v tašce – hádanku.  Moc nás to bavilo, vymyšlené hádanky byly skvělé.


Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 18. 10. 2022 9:11

Vyučování v tandemu ve 4. třídě

Při hodinách českého jazyka pracovali žáci ve dvojicích, ve skupině, také každý sám a společně. Hodiny pro ně připravily paní učitelky Šefčíková a Ledvinová a také je odučily. Každý měl svůj text o chlapci či děvčeti. Vyhledával a zapamatoval si informace. Porovnával a hledal návodné indicie pro další úkoly. V hodinách probíhala spolupráce, komunikace, ale také ticho při pisatelském úkolu o sobě. Dětem se aktivity líbily. Těší se na další hodiny v tandemu.


Autor: Mgr. Jana Ledvinová Publikováno 1. 10. 2022 22:39

Výlet do IQ LANDIE do Liberce

20. 6. se žáci 3. a 4. třídy zúčastnili školního výletu do IQ LANDIE v Liberci. Navštívili planetárium, kde shlédli projekci filmu Cesta časem. Poznali, jak se formovala naše Mléčná dráha, Slunce a Země, a jak vznikl život.

Po obědě a krátkém odpočinku si žáci prošli IQPARK – unikátní zábavné, poučné centrum. Ve 4 patrech si prostřednictvím hry a experimentů v tematicky členěných expozicích vyzkoušeli, že i věda může být zábavná.

Hana Šefčíková a Lada Bulandrová


Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 23. 6. 2022 8:34

Dětský den 8. třídy pro čtvrťáky

Žáci 4. třídy velmi děkují 8. třídě za vzorně připravený dětský den na téma řecké báje. Užili jsme si nejen zajímavého vyprávění o bozích, ­čtvrťáky také čekalo plno říkanek spojených s určitou tématikou. Nejvíce se dětem líbila sfinga s hádankami, přetahování s Áresem, syslování s Afroditou, u Poseidona přenášení vody lžící, piškvorky, ochutnávání jídel a ­­kovář se zlatým jablkem. Ale i ostatní soutěže byly velmi zajímavé. Na konci cesty na nás čekal Zeus s Hérou s ostatními a s mapou k pokladu. Celou cestu žáky doprovázeli Apollón s Athénou. S nimi si žáci užili plno zábavy a vyprávění zajímavého příběhu. Všichni osmáci měli krásné kostýmy a připravené stanoviště v pěkné přírodě v blízkosti Lenešic.

 Za skvěle připravený dětský den plný zážitků děkujeme p. zástupci Zlatohlávkovi, p. uč. Šikovi, Danče Tegtmajerové a žákům 8. třídy.

 


Autor: Mgr. Lada Bulandrová Publikováno 3. 6. 2022 14:10

Čarodějnice ve čtvrté třídě

Ve čtvrté třídě jsme si minulý týden udělali krásný den čarodějnic. Nejprve děti shlédly videa o tom, jak se čarodějnice pálily dříve a jak je tomu dnes. Poté si ve skupinkách vymyslely vlastní čarodějnický lektvar. Sepsaly nejrůznější ingredience, přesný recept na výrobu a k čemu bude nápoj sloužit. Nakonec si samy zkusily takový čarodějnický lektvar uvařit.
 
Moc se nám to líbilo a vaření jsme si společně užili.
 

Autor: Daniela Tegtmajerová Publikováno 4. 5. 2022 21:22

Novější 1