Cirkus park Teplice

Ve středu 12.6. 2024 si děti ze 2. a 4. třídy užily školní výlet v Cirkus parku v Teplicích. Vyzkoušely snad všechny prolézačky, skluzavky, řádily na trampolínách nebo jen tak běhaly. Velkým lákadlem byla virtuální realita nebo 5 D kino. Zkrátka výlet si děti užily, teď se těšíme na prázdniny!

Ivana Pokutová, Ivana Tegtmajerová, Míša Pokorná

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 14. 6. 2024 21:43

Zvířecí nechuťáci – návštěva knihovny

V pátek 24. května se v lounské knihovně seznámili čtvrťáci s knížkou Zvířecí nechuťáci. Dozvěděli se spoustu podivností ze světa zvířat a některé byly opravdu nechutné ????. Děti pracovaly ve skupinkách, měly barevné obrázky a texty. Setkání s knihou bylo zajímavé a děti si odnesly mnoho nových poznatků.

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 27. 5. 2024 21:23

Svátek matek v keramickém kroužku

Žáci, kteří chodí do keramického kroužku vyrobili dárky maminkám k svátku. Milé maminky, přejeme vše nejlepší k vašemu svátku matek.

Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 10. 5. 2024 21:48

Sportovní pětiboj

Včera jsme se rozhodli, že si uděláme krásný výlet na blízkou rozhlednu jménem Terezínka. Cesta nebyla dlouhá, jen asi hodinku pěší chůzí. Co nám ale nikdo neřekl, že je to pořád a jenom do kopce. Do velkého kopce. Nahoru došli jen ti nejstatečnější a nejodolnější. Velkou událostí dne se ale stal odpolední fotbalový zápas Plavy – Pěnčín. Samozřejmě díky naší hlasité podpoře a velkému fandění vyhrály Plavy 3:0. My jsme ale také sportovali, dnes jsme závodili v pětiboji a navečer si užili maškarní rej.

Simona Pazourková

Míša Pokorná

Simonka Vlková

Autor: Ing.Ivana Pokutová Publikováno 9. 5. 2024 22:39

Penzion Maxík

Posíláme veselý pozdrav všem z našeho ozdravného pobytu. Bydlíme v malém penzionu, kde skvěle vaří! S plnými bříšky chodíme na dlouhé vycházky nebo si hrajeme na sportovním hřišti. Dnes s námi šli z vycházky dva psi. Pojmenovali jsme je Maxík 1 a Maxík 2, doprovodili nás až k penzionu, pak zvesela odběhli. Počasí nám zatím přeje a moc se nám tady líbí.

Simona Pazourková

Míša Pokorná

Simonka Vlková

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 7. 5. 2024 22:05

Pálení čarodějnic na Rané

V sobotu 27. 4. jsme vyrazili s turistickým kroužkem na Ranou, kde se konala akce Pálení čarodějnic. Děti prolézaly pavučinou, chodily na chůdách, skákaly v pytlích, létaly na koštěti a absolvovaly náročnou překážkovou dráhu. Na závěr si všichni opekli buřty. Byla to vydařená akce, dětem se program moc líbil. Celkem jsme ušli 11 km.

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 29. 4. 2024 9:08

Návštěva výstavy „Co babičky pekly dříve a co nyní“

V úterý 13.2. místní knihovna Lenešice pořádala výstavu na téma pečení. Žáci naší školy se zde mohli seznámit, jak to bylo s pečením dříve a dnes. Zjistili jsme, že babičky stále pečou výborně a jejich výrobky jsme i ochutnali. Děkujeme paní Chovancové za milé pozvání .

Autor: Mgr. Lada Bulandrová Publikováno 14. 2. 2024 16:14

Turistický kroužek v zimě

Dva víkendy po sobě byly ve znamení turistiky.

V neděli 26.11. jsme jeli do Mostu do bazénu. Z nádraží jsme šli pěšky a děti byly nadšené z prvního sněhu. V bazénu si užily tobogány, divokou řeku, plavání i vířivku.

V sobotu 2. 12. jsme navštívili Telce, děti stavěly sněhuláka a hrály sněhovou bitvu. Po dovádění na sněhu je v místní sokolovně čekala mikulášská nadílka. Završení našeho výletu byla adventní procházka zasněženou krajinou na Peruc.

Oba výlety se vydařily a děti byly nadšené.

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 5. 12. 2023 21:37

Turistický kroužek - Raná

V sobotu 23.9. jsme vyrazili s turistickým kroužkem na Ranou. Zvládli jsme pěší turistiku do ranského sedla. Následně si děti vyzkoušely sedák z paraglaidu a pohlédly si v muzeu větroň a ultra lehké letadlo. Na závěr ještě běhaly se záložním padákem, což se jim velice líbilo. Při z páteční cestě už na nich byla znát únava, měli jsme v nohách 14 km, ale stálo to za to.

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 27. 9. 2023 13:10

Výstava Člověk v přírodě 2023

V pátek 22. září se žáci 3., 4. a 5. tříd vypravili do Loun na výstavu Člověk v přírodě. Počasí moc nepřálo, ale zvládli jsme to ve zdraví. Děti plnily ve skupinkách úkoly z pracovních listů a ještě si stihly něco pěkného koupit. Dozvěděly se nové a zajímavé informace zábavnou formou, učily se spolupráci a odpovědnosti.

Těšíme se zase za rok!

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 26. 9. 2023 21:02

Drakiáda 2023

Letošní drakiáda proběhla ve středu 20. září za velmi slunného počasí. Již zdáli nás na obloze vítal drak žáka 5.třídy Dominika Svatoše a my věděli, že budou naši draci pěkně létat. Tradičně všichni účastníci obdrželi diplom a sladkou odměnu za účast. Moc děkujeme všem rodičům, kteří přišli dětem pomáhat. Také i panu Čákovi za zpřístupnění fotbalového hřiště, učiteli Wildovi za fotodokumentaci celé akce, Zuzce Charvátové za pěkný plakát a také všem ped. pracovníkům, kteří se akce účastnili.

Lada Bulandrová

Autor: Mgr. Lada Bulandrová Publikováno 21. 9. 2023 14:11

GALERIE BENEDIKTA REJTA

Ve středu 6. září navštívili žáci 3. a 4. ročníku Galerii Benedikta Rejta v Lounech a zhlédli výstavu KRÁSA. Hned na začátku děti navrhovaly, co všechno může být krásné, třeba tvář, obraz, oblečení, jídlo, láska nebo dům. Navíc krása může být ukrytá uvnitř a nemusí být na první pohled vidět. V podzemních podlažích nás upoutaly osvětlené zavěšené křišťály a také různé vůně ze všech koutů světa.

Výstava byla velmi krásná a poučná.

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 7. 9. 2023 21:40