image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30
SLAVNOSTNÍ ZAKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality ze školy

Aktuality ze školy


Štítky:Novější 1

Školní výlet se sedmičkou

Letošní školní výlet se sedmičkou se nám náramně vydařil. První den jsme strávili u jezera Most. Voda byla teplá a čistá, slunce svítilo, vál čerstvý vítr, prostě krásné celodenní koupání. Od jezera jsme se vrátili na večeři do Lenešic, kde jsme večer na zahradě školy opekli buřty a hráli míčové hry. Na noc jsme se přesunuli do školy, kde jsme přespávali. Čas jsme si zpestřili hrami, filmem a stezkou odvahy.
Druhý den jsme vyrazili znovu do Mostu, ale tentokrát na Lasergame. Tam jsme si každý odehráli tři intenzivní kola běhání a závodění.
Myslím, že tohle byl jeden z nejpohodovějších školních výletů, které jsem zažil.
Simče a děckám ze sedmičky díky!!!

Autor: Mgr. Peter Randis Publikováno 22. 6. 2022 21:46

Dětský den se sedmičkou a třeťáky

Spolu se sedmičkou jsme připravili dětský den pro děti ze třetí třídy. Celá akce byla laděna pirátsky. Vyrobili jsme pirátské masky, vymysleli pirátské soutěže, vytvořili pirátské kulisy a zábavu. Třeťáci si mohli zkusit různé úkoly. Namátkou: Vyluštit šifru kapitána Granta, ulovit bílou velrybu, potlačit vzpouru na lodi Bounty, nechat se potetovat u piráta Černovouse...
Po splnění získali malí námořníci mapu, podle které našli sladký poklad.
Pirátské dopoledne nám krásně uteklo.
Byl to bezva strávený den.
 

Autor: Mgr. Peter Randis Publikováno 6. 6. 2022 12:40

DĚTSKÝ DEN PRO 3. TŘÍDU

Žáci ze 7. třídy skupiny B připravili Den dětí pro třetí třídu. Akce probíhala na fotbalovém hřišti. Při příchodu nás přivítala skupina pirátů. Ihned se nás ujala a přijala mezi sebe. Pak jsme plnili různé úkoly – lovili velryby, ochutnávali potraviny, stříleli na cíl, zdokonalovali fyzičku, luštili šifry. Orientovat jsme se museli podle předem připravené mapy. Splněním všech úkolů jsme se dostali k šifře, která byla nápovědou k získání pokladu. Nakonec se všichni ke svému pokladu dostali. Celý den byl skvělý a moc děkujeme žákům i panu učiteli Randisovi????.

Hana Šefčíková + děti 3. třídy


Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 6. 6. 2022 12:38

UMĚNÍ PREZENTOVAT

Prezentace je u každého z nás všudypřítomná. Prezentujeme neustále. Svou práci, svoje zájmy, znalosti, výsledky.. Ne každému je ale dáno přirozeně vystupovat před spolužáky, učiteli a účinně představit svoji práci. V rámci základního vzdělávání se snažíme naše žáky naučit i základům umění prezentace, osvojit si několik základních principů, a především získat praxi. Napříč předměty a ročníky, vybíráme vhodné formy prezentace, se kterými se žáci učí pracovat nejen obsahově, graficky, ale snaží se překonávat trému, ostych a strach před svými spolužáky i učiteli. Na fotce je zachycen žák 7. třídy David Haspeklo, který prezentuje svoji samostatnou práci o Asii v hodině zeměpisu.

 


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 6. 6. 2022 12:35

DĚTSKÝ DEN PRO 2. TŘÍDU

Žáci ze 7. třídy skupiny A připravili parádní Den dětí pro druháčky. Menší děti soutěžily v družstvech a musely plnit různé úkoly. Například měly ochutnávku ovoce nebo zeleniny a jejich rozpoznání, předváděly pantomimou různá povolání, soutěžily ve sportovních disciplínách, a nakonec musely nalézt poklad. Ten byl dobře schovaný, ale děti všetečky ho stejně našly ????.

Děkujeme žákům ze sedmé třídy za skvěle a zábavně připravený Den dětí!

Ivana Pokutová + děti 2. třídy


Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 3. 6. 2022 14:06

JARNÍ POEZIE

S přicházejícím jarem míváme jinou náladu. Někdy smutnou a unavenou, jindy veselou z prvních barev, květin, zvířat. Prostě JARNÍ.

K jarní náladě přispěla v 7. třídě i „Chvilka vlastní poezie“. Žáci si mohli vybrat, co budou tvořit:

 

Akrostich           Pětilístek                Japonský haiku              Kaligram

 

Nevíte, co je haiku? = je lyrický útvar, většinou s přírodní tematikou, který je tvořen zvukomalebným trojverším s počty slabik 5–7–5, například:

Včelička letí 5 slabik

zastaví se na květu 7 slabik

hlídá planetu. 5 slabik

 

Sedmáky tvorba bavila, a proto vzniklo několik zajímavých prací.

Podívejte se.

 


Autor: Mgr. Jana Ledvinová Publikováno 23. 3. 2022 14:08

MASOPUST = tradice?

O této staré tradici už málo víme, je čas ji oprášit.

MASOPUST v hodinách českého jazyka by mohl:

-          Zjistit, kdo vlastně je nebo býval

-          Podpořit čtenářství

-          Věnovat se větnému rozboru a pravopisu

-          Zhlédnout ukázku, jak se na MASOPUST připravit, jak si připravit masku

-          Vytvořit masopustní knížku

-          Řešit osmisměrku

-          Pobavit nás

-          Veršovat – vytvářet AKROSTICH

To vše jsme si vyzkoušeli v 7. třídě v masopustním týdnu. Přidali jsme barvy a humor, které k Masopustu patří.

 


Autor: Mgr. Jana Ledvinová Publikováno 5. 3. 2022 21:27

Práce na postavě

Již Komenský ve svém spise Schola ludus (Škola hrou) upozorňuje na možnost učení se skrze prožití učiva, scénické, divadelní zpracování. To žákům umožňuje prožití daného tématu, sžití se s rolí v něm, poznání učiva „na vlastní kůži“, aktivizaci. V rámci předmětu KULTURNÍ VÝCHOVA se žáci sedmého ročníku zhostili zadaného úkolu - zdramatizovat pohádku a nastudovat svoji roli. Na dnešní hodině jsme tak měli možnost vidět, jak si jednotliví žáci svoji roli osvojili, nastudovali a předvedli před spolužáky. Některé výkony byly opravdu až skoro profesionální a velmi autentické.

 

 


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 14. 2. 2022 22:44

Třídnická hodina v sedmičce

Pololetí je za námi, tak jsme uspořádali třídnickou hodinu, abychom ho společně zrekapitulovali.
Sedmáci měli na výběr hodinu odpoledne po výuce, nebo ráno před výukou. K mému překvapení si vybrali čas od sedmi hodin. Abychom neseděli ráno s prázdnými žaludky, spojili jsme příjemné s užitečným a uspořádali si v rámci třídnické hodiny společnou snídani.
 
Uteklo nám to pohodově. Kuchařské variace i atmosféru je možno posoudit na fotografiích.
 

Autor: Mgr. Peter Randis Publikováno 14. 2. 2022 7:48

Praha očima Davida

Na podzim se někteří žáci naší školy vydali objevovat kouzlo našeho hlavního města Prahy. To, že je Praha všeobecně považována za jedno z nejkrásnějších měst v Evropě se učíme z našich učebnic. Historické centrum města s jedinečným panoramatem Pražského hradu, největšího hradního komplexu na světě jsme navštívili osobně a byli jsme unešení. Z této exkurze vytvořil David Haspeklo ze sedmého ročníku pěkné video. Možná v něm najdete inspiraci na váš výlet.

 

ODKAZ NA VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=wnA2gMmtfTQ

 


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 18. 1. 2022 13:56

Halloween může začít!!!

Protože se blíží Halloween, pustili jsme se se sedmáky do tvorby dýňových bubáků. Markovi Borčovi se povedl neuvěřitelný kousek, a to sehnat dýně pro celou naši třídu. Poskytla nám je, a dokonce i přivezla paní Valerie Henzlová z Lenešic, za což jí moc děkujeme. 
 
Pracovali jsme v dílnách. Žáci dýně očistili a vydlabali do tvarů všemožných strašáků. Pak je rozmístili v prvním patře na druhém stupni, kde si je mohou prohlédnout i ostatní.
 
Vedle toho, že se nám dílo povedlo a bubáci jsou opravdu pěkní, musím sedmáky pochválit za to, jak pracovali. Pomáhali si navzájem, byla dobrá nálada, poslouchali pokyny, byli ohleduplní, protože se dělalo s noži, uklidili si po sobě.... Prostě pár fajn společně strávených hodin.
 

Autor: Mgr. Peter Randis Publikováno 22. 10. 2021 21:14

Zážitková výuka v Praze

To, že je Pražský hrad odvěkým symbolem českého státu, nejvýznamnější českou památkou a zároveň jednou z nejvýznamnějších kulturních institucí, jsme se učili v dějepise. Na hodinách zeměpisu jsme se zase dozvěděli, že je památkou UNESCA s více než tisíciletou tradicí, že je cílem mnoha miliónů návštěvníků z celého světa. A dnes 12. 10. 2021 jsme se k těmto návštěvníkům přidali i my, žáci sedmého, osmého a devátého ročníku, spolu s našimi učiteli, kteří nám chtěli teorii probíranou v hodinách ukázat v realitě a zažít vyučování z jiného pohledu. Hlavně možnost vidět a projít si interiéry a exteriéry největšího souvislého hradního komplexu na světě, byl pro nás velký zážitek.

Prošli a viděli jsme toho hodně a v rámci tělesné výchovy nachodili i dost kilometrů. Na Staroměstském náměstí jsme zase procvičili angličtinu, když deváťáky oslovila slečna z USA a chtěla si s nimi zatancovat. Na Karlově mostě nás upoutala Nella z osmé třídy svým krátkým příběhem o Janu Nepomuckém, zrovna tak vyprávění pana učitele na dějepis. Někteří z nás byli v Praze poprvé. Dokonce i jízda metrem byla pro někoho novým zážitkem. Ani počasí nás nezklamalo, a tak nic nebrání tomu říci, že to byla skvělá výuka jinak napříč mnoha předměty. 


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 12. 10. 2021 22:54

Novější 1