image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality ze školy

Aktuality ze školy


Štítky:Deváťáci ve vesmíru

V druhém pololetí jsme vypracovávali projekt „VESMÍR.“ Na daná témata jsme udělali prezentaci a předvedli učiteli a spolužákům.

Prezentace byly poučné a velmi se líbily.

Lenešičtí deváťáci


Autor: PaedDr. Jan Wild Publikováno 23. 6. 2022 21:13

Devítka v Hamru na Jezeře

Týden před naším posledním ahoj, jsme si vyjeli užít společné chvíle na školní výlet do kempu v Hamru na Jezeře. Zažili jsme tři dny plné koupání, zábavy, hraní beach voleyballu, soupeření s boxovacím automatem, měli jsme také večerní promítání v letním kině, ale především si odvážíme plno úžasných zážitků, na které nikdy nezapomeneme!

 


Autor: Ing. Daniela Pechová Publikováno 23. 6. 2022 14:08

Dětský den v 5. třídě

Ve středu 1.6. oslavili páťáci krásný dětský den. Žáci z 9. třídy pod vedením p. uč. Pechové pro nás připravili zábavou cestu za pokladem. Děti ve skupinách plnily nejrůznější úkoly, za které dostávaly šifry, aby se dozvěděly, kam povede jejich další cesta. Na jejím konci ještě musely najít klíč k sladkému pokladu a pak nás ještě čekalo opékání buřtů z místního řeznictví. Celé dopoledne se velmi vydařilo a my za něj deváťákům i paní učitelce MOC DĚKUJEME.

Poděkování patří i p. uč. Wildovi za doprovod jedné ze skupin a fotografování celé akce.

Ivana Tegtmajerová, Michaela Pokorná


Autor: Mgr. Ivana Tegtmajerová Publikováno 8. 6. 2022 9:03

Výroba mýdla v 9. třídě

V rámci celoškolního projektu "Ten umí to a ten zas tohle... " jsme se pustili s deváťáky do výroby mýdla. Úkol se zdál být snadný, nicméně jsme zjistili, že pokud to chceme udělat od nuly a pořádně, budeme muset zúročit hodně znalostí. 
Během několika hodin chemie jsme se pečlivě připravili. Nejtěžší bylo vypočítat správná množství chemikálií tak, aby bylo mýdlo zdravotně nezávadné. Využili jsme výpočty hmotnosti z hustoty a řadu převodů jednotek.
Po teoretické přípravě přišla na řadu praxe. Při ní jsme ze slunečnicového oleje a hydroxidu sodného ve správném poměru vytvořili mýdlový základ, za kterého se během několika týdnů zrání stane použitelné mýdlo. Až bude vše hotové, s výsledky se pochlubíme. 
 

Autor: Mgr. Peter Randis Publikováno 19. 2. 2022 22:27

3D modelování

Žáci 8. a 9. ročníku naší školy letos poprvé v rámci výtvarné výchovy začínají s 3D modelováním. Pracujeme od nejjednodušších objektů, materiálů a světel a první výsledky už jsou na světě.
 
 
 

Autor: Bc. Jiří Šik Publikováno 30. 1. 2022 19:09

Tandemová hodina – Christmas

Vánoční atmosféra je v plném proudu a paní učitelka Pechová s panem učitelem Dvořákem se rozhodli pojmout závěrečnou hodinu anglického jazyka pro 9. třídu trochu jinak. Pro žáky si připravili aktivitu, ve které se soutěžící zabývali odlišnostmi českého a britského pojetí Vánoc. Naučili se pojmenovat vánoční cukroví a odhalili chyby v receptu na cukroví. Vyučovací hodinu zakončili žáci hledáním rýmů a sestavováním vánočních stromků.

Všem soutěžícím gratulujeme za jejich výkony a přejeme krásné Vánoce.


Autor: Mgr. Jan Dvořák Publikováno 21. 12. 2021 22:29

Druhá prezentace SŠ - projekt MAP II

 

V pátek 3. prosince jsme na naší škole přivítali další středoškolskou návštěvu. Tentokrát k nám zavítali žáci s paní učitelkou z Obchodní akademie a Střední odborné školy gen. F. Fajtla, která se nachází v centru Loun. Děkujeme přednášejícím za přiblížení nabízených oborů našim žákům.


Autor: Diana Pekařová Publikováno 4. 12. 2021 22:12

SŠ v devítce

Školní rok je v plném proudu a naši deváťáci pomalu a jistě začínají přemýšlet o svém dalším studiu.

V pátek 12. listopadu jsme díky projektu MAP II na škole přivítali vyučující a studenty z mostecké střední školy Střední průmyslová škola a Střední odborná škola gastronomie a služeb, kteří nám poutavě představili nabízené studijní obory. 
 
Děkujeme za přednášku a pomoc žákům s jejich výběrem.

Autor: Diana Pekařová Publikováno 13. 11. 2021 22:46

Razítka - deváťáci

Dnešní vyučování probíhalo převážně v dílnách. Žáci deváté třídy se zúčastnili výroby razítek. Se zapojením kreativity vyřezávali do razniček motivy, dle vlastního výběru. Vznikla tak razítka s různými symboly a znaky. Deváťákům se razítka velmi povedla.
 
 
 
 

Autor: Diana Pekařová Publikováno 18. 10. 2021 21:50

Zážitková výuka v Praze

To, že je Pražský hrad odvěkým symbolem českého státu, nejvýznamnější českou památkou a zároveň jednou z nejvýznamnějších kulturních institucí, jsme se učili v dějepise. Na hodinách zeměpisu jsme se zase dozvěděli, že je památkou UNESCA s více než tisíciletou tradicí, že je cílem mnoha miliónů návštěvníků z celého světa. A dnes 12. 10. 2021 jsme se k těmto návštěvníkům přidali i my, žáci sedmého, osmého a devátého ročníku, spolu s našimi učiteli, kteří nám chtěli teorii probíranou v hodinách ukázat v realitě a zažít vyučování z jiného pohledu. Hlavně možnost vidět a projít si interiéry a exteriéry největšího souvislého hradního komplexu na světě, byl pro nás velký zážitek.

Prošli a viděli jsme toho hodně a v rámci tělesné výchovy nachodili i dost kilometrů. Na Staroměstském náměstí jsme zase procvičili angličtinu, když deváťáky oslovila slečna z USA a chtěla si s nimi zatancovat. Na Karlově mostě nás upoutala Nella z osmé třídy svým krátkým příběhem o Janu Nepomuckém, zrovna tak vyprávění pana učitele na dějepis. Někteří z nás byli v Praze poprvé. Dokonce i jízda metrem byla pro někoho novým zážitkem. Ani počasí nás nezklamalo, a tak nic nebrání tomu říci, že to byla skvělá výuka jinak napříč mnoha předměty. 


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 12. 10. 2021 22:54

Devítka na návštěvě ve skanzenu

 

Koncem září jsme navštívili s naší třídou archeologický skanzen v Březně u Loun. Skanzenem nás prováděla paní průvodkyně, která nám ukázala kovárnu, pravěké hodiny, tkalcovnu, hrnčířskou pec a keltské a slovanské obydlí. Na závěr jsme si mohli vyzkoušet střelbu z luku, výrobu přívěsků a hru na hudební nástroje.

Bylo to fajn a výlet jsme si společně moc užili.

 


Autor: Ing. Daniela Pechová Publikováno 21. 9. 2021 14:28

T-mobile Olympijský běh 2021

T-mobile Olympijský běh

Dne 8. 9. 2021 se na fotbalovém hřišti konala akce s názvem T-mobile Olympijský běh. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 141 závodníků. Pro děti byl připraven pestrý doprovodný program, při kterém účastníci tvořili třídní maskoty v japonském MANGA stylu, luštili spojovačku, ve které úspěšně poznali naše zlaté finalisty z Tokia Lukáše Krpálka a Jiřího Prskavce. Na akci dále probíhala vědomostní soutěž tříd s olympijskou tematikou, pro vítěze každého duelu byl připraven prémiový diplom v duchu projektu letošního školního roku.

Samotný závod byl rozdělen na kategorie holek a kluků, přičemž proti sobě soupeřily vždy dvě třídy. Všem závodníkům moc děkujeme, výkony byly znamenité a všichni naši účastníci úspěšně proběhli cílovou páskou.

Zároveň tímto chceme poděkovat organizátorům akce, dobrovolníkům, fotografům a učitelům, kteří pro děti vytvořili perfektní zázemí a dohlédli na hladký průběh akce.

Moc děkujeme a budeme se těšit opět v roce 2022/2023.

Další fotografie naleznete na FB profilu školy.


Autor: Mgr. Jan Dvořák Publikováno 10. 9. 2021 14:26