image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1
Slavnostní zahájení školního roku 2022/2023
2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20
BASKETBAL V LENEŠICÍCH
21 22 23 24 25
26 27
Drakiáda 2022 v Lenešicích
28 29 30 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality ze školy

Aktuality ze školy


Štítky:Tandemová výuka ve 2. třídě

Ve čtvrtek se ve druhé třídě uskutečnila tzv. tandemová výuka. To znamená, že se dětem věnují v dané hodině současně dvě učitelky. V tomto případě šlo o třídní učitelku Ivanu Pokutovou a paní učitelku Ivanu Tegtmajerovou. Tématem hodiny bylo čtení neboli čtenářská lekce. Pohádka O kometě a autíčku Cililink děti zaujala, všechny úkoly k příběhu plnily rychle a správně. Na závěr pohádku výtvarně zpracovaly. 


Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 24. 10. 2021 21:30

Plavu si ani nevím jak….

Naše výuka plavání pokračuje již šestou lekcí a my se stále zdokonalujeme. Na konci kurzu všichni doufáme, že se zařadíme mezi plavce, získáme pocit jistoty ve vodě a určitou další dovednost v životě, která už nám zůstane po celý náš život. Také víme, že je plavání velmi důležité z hlediska zdraví člověka. Plavání působí na rozvoj dýchání, k relaxaci svalů, na oběhový systém, přispívá k otužování, a hlavně nám lekce přináší velkou radost. 


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 22. 10. 2021 21:29

Halloween může začít!!!

Protože se blíží Halloween, pustili jsme se se sedmáky do tvorby dýňových bubáků. Markovi Borčovi se povedl neuvěřitelný kousek, a to sehnat dýně pro celou naši třídu. Poskytla nám je, a dokonce i přivezla paní Valerie Henzlová z Lenešic, za což jí moc děkujeme. 
 
Pracovali jsme v dílnách. Žáci dýně očistili a vydlabali do tvarů všemožných strašáků. Pak je rozmístili v prvním patře na druhém stupni, kde si je mohou prohlédnout i ostatní.
 
Vedle toho, že se nám dílo povedlo a bubáci jsou opravdu pěkní, musím sedmáky pochválit za to, jak pracovali. Pomáhali si navzájem, byla dobrá nálada, poslouchali pokyny, byli ohleduplní, protože se dělalo s noži, uklidili si po sobě.... Prostě pár fajn společně strávených hodin.
 

Autor: Mgr. Peter Randis Publikováno 22. 10. 2021 21:14

Razítka - deváťáci

Dnešní vyučování probíhalo převážně v dílnách. Žáci deváté třídy se zúčastnili výroby razítek. Se zapojením kreativity vyřezávali do razniček motivy, dle vlastního výběru. Vznikla tak razítka s různými symboly a znaky. Deváťákům se razítka velmi povedla.
 
 
 
 

Autor: Diana Pekařová Publikováno 18. 10. 2021 21:50

Plavecký kurz 2. a 3. třídy 2021 je v polovině

Druháci a třeťáci mají za sebou polovinu z deseti lekcí plavání. Plavou prsa, znak, dýchají do vody, skáčou šipku a vůbec si vedou velice dobře. Na každé plavání se těší a vždy po týdnu je vidět, jak se zlepšují.

 


Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 14. 10. 2021 15:40

Dopisy páťáků poputují na NOVÝ ZÉLAND

Žáci páté třídy se v první lekci anglického jazyka seznámili s tématem My Letter. Učili se novou slovní zásobu, tvořili věty, které se dají v dopise použít a také si osvojili, jak má správný dopis vypadat a co má obsahovat. Naučené věty i slovíčka potom použili v reálném dopise, který každý sám za sebe napsal svému neznámému kamarádovi do základní školy na NOVÝ ZÉLAND, na severní ostrov do města Auckland.

Všechny dopisy odešleme Českou poštou na adresu školy, kterou nám zprostředkovala naše kamarádka Lucka, která na Zélandu dlouho bydlela a budeme netrpělivě čekat na odpověď. Někteří z nás připojili do dopisu i e-mailovou adresu, tak se možná dočkají odpovědi dříve. S tím, co napsat, nám trošku pomáhaly naše paní učitelky, ale jenom trošku. Dopisy jsme ozdobili razítky a samozřejmě se nezapomněli podepsat. Jestli nám přijdou odpovědi, si samozřejmě nenecháme pro sebe, budeme vás informovat.


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 12. 10. 2021 22:56

Zážitková výuka v Praze

To, že je Pražský hrad odvěkým symbolem českého státu, nejvýznamnější českou památkou a zároveň jednou z nejvýznamnějších kulturních institucí, jsme se učili v dějepise. Na hodinách zeměpisu jsme se zase dozvěděli, že je památkou UNESCA s více než tisíciletou tradicí, že je cílem mnoha miliónů návštěvníků z celého světa. A dnes 12. 10. 2021 jsme se k těmto návštěvníkům přidali i my, žáci sedmého, osmého a devátého ročníku, spolu s našimi učiteli, kteří nám chtěli teorii probíranou v hodinách ukázat v realitě a zažít vyučování z jiného pohledu. Hlavně možnost vidět a projít si interiéry a exteriéry největšího souvislého hradního komplexu na světě, byl pro nás velký zážitek.

Prošli a viděli jsme toho hodně a v rámci tělesné výchovy nachodili i dost kilometrů. Na Staroměstském náměstí jsme zase procvičili angličtinu, když deváťáky oslovila slečna z USA a chtěla si s nimi zatancovat. Na Karlově mostě nás upoutala Nella z osmé třídy svým krátkým příběhem o Janu Nepomuckém, zrovna tak vyprávění pana učitele na dějepis. Někteří z nás byli v Praze poprvé. Dokonce i jízda metrem byla pro někoho novým zážitkem. Ani počasí nás nezklamalo, a tak nic nebrání tomu říci, že to byla skvělá výuka jinak napříč mnoha předměty. 


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 12. 10. 2021 22:54

Malí badatelé „ulovili“ chemického hada

Děti z badatelského klubu  si zkusily krásný pokus nazvaný Faraonův had. Potřebovaly k tomu popel, technický líh, moučkový cukr a jedlou sodu. Vše si pečlivě nachystaly do misek a po zapálení směsi jim vylezly opravdu pěkné „hadí“ kousky.

 


Autor: Ing. Daniela Pechová Publikováno 7. 10. 2021 22:54

Sedmička v archeoskanzenu

Tak jako ostatní třídy, i naše sedmička se zúčastnila výukového programu v archeoskanzenu. Letem světem jsme poznali obyčejný život v neolitu a eneolitu. Ukázali jsme si bydlení, pracovní nástroje, jídlo, hry i zbraně.
Celý program byl hezky názorný a velmi rychle utekl.
 

Autor: Mgr. Peter Randis Publikováno 6. 10. 2021 12:20

Plavecký výcvik 4. a 5. třída

Již měsíc úspěšně pokračuje náš plavecký výcvik, kde se zdokonalujeme v jednotlivých plaveckých stylech a pobytu ve vodě. K tomu s námi paní instruktorky plavání využívají spoustu plaveckých pomůcek, které mají ve výuce svůj význam. Díky nim máme možnost rozložit plavecké techniky na nácvik dílčích pohybů, držet stabilitu těla ve vodě a jak se říká pořádně ve vodě zabrat proti odporu vody. Přispívají také ke zvýšení bezpečnosti plavecké výuky. Samozřejmě se nám nejvíce líbí ty, se kterými zažijeme trochu legrace. Jako je třeba chodník na vodě, otvory na šipku a další.


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 4. 10. 2021 13:50

Sportovní den s jedničkou

FK Dobroměřice uspořádal ve středu 29. 9. sportovní dopoledne. Děti si na hřišti vyzkoušely různé pohybové aktivity s míčem – slalom mezi kužely, střelbu na koš i do branky, zahrály si také fotbal. Akce byla moc pěkně připravená a dětem se líbila.


Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 1. 10. 2021 23:10

SVATÝ VÁCLAV

Jestlipak každý ví, jaký svátek si doma užíváme 28.9.?  Sedmáci to určitě vědí. O Svatém Václavu si přečetli, odpovídali na otázky, také tvořili Václavův rodokmen hledáním informací z různých textů. Vytvořili expertní skupiny a získané vědomosti předali spolužákům ve své skupině.

Na závěr každý vytvořil Pětilístek se shrnutím o Svatém Václavu a zhodnotil svoji práci. Václav získal různá pojmenování: Svatý muž, Moudrý kníže, Pán s kopím na koni, Syn Vratislava, Šlapač vína, Vládce, Chytrý král, Kníže Václav. A co nějaké legendy o Václavovi? Co se o něm říká? To už je téma na příště.


Autor: Mgr. Jana Ledvinová Publikováno 30. 9. 2021 21:43