image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
31 1
PIŠQWORKY
2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18
Zábavné odpoledne v BLUDU
19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality ze školy

Aktuality ze školy


Štítky:Devítka v Hamru na Jezeře

Týden před naším posledním ahoj, jsme si vyjeli užít společné chvíle na školní výlet do kempu v Hamru na Jezeře. Zažili jsme tři dny plné koupání, zábavy, hraní beach voleyballu, soupeření s boxovacím automatem, měli jsme také večerní promítání v letním kině, ale především si odvážíme plno úžasných zážitků, na které nikdy nezapomeneme!

 


Autor: Ing. Daniela Pechová Publikováno 23. 6. 2022 14:08

Výlet do IQ LANDIE do Liberce

20. 6. se žáci 3. a 4. třídy zúčastnili školního výletu do IQ LANDIE v Liberci. Navštívili planetárium, kde shlédli projekci filmu Cesta časem. Poznali, jak se formovala naše Mléčná dráha, Slunce a Země, a jak vznikl život.

Po obědě a krátkém odpočinku si žáci prošli IQPARK – unikátní zábavné, poučné centrum. Ve 4 patrech si prostřednictvím hry a experimentů v tematicky členěných expozicích vyzkoušeli, že i věda může být zábavná.

Hana Šefčíková a Lada Bulandrová


Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 23. 6. 2022 8:34

OSMIČKA NA TYRŠÁKU

Se žáky 8.ročníku a naší paní asistentkou Zuzkou jsme se letos rozhodli, že uspořádáme třídenní školní výlet.
 
Vyrazili jsme v neděli vlakem směr Rakovník. Protože panovalo hrozné vedro, tak jsme po příchodu na koupaliště zamířili rovnou do vody a zůstali tam až do večera. Večer pak patřil beach volejbalu, přehazované a hlavně stavění stanů:) 
 
V pondělí jsme se vydali do města, kde jsme si dali různé dobroty. Den jsme zakončili táborákem s opékáním vuřtů. 
 
V úterý jsme se pomalu sbalili a vydali se na cestu na nádraží, odtud pak vlakem zpět do Lenešic.
 
Výlet jsme si moc užili, o legraci nebyla nouze a shodli jsme se, že příští rok uspořádáme další takový výlet!!!
 

Autor: Ing. Kamil Zlatohlávek Publikováno 22. 6. 2022 22:12

Školní výlet se sedmičkou

Letošní školní výlet se sedmičkou se nám náramně vydařil. První den jsme strávili u jezera Most. Voda byla teplá a čistá, slunce svítilo, vál čerstvý vítr, prostě krásné celodenní koupání. Od jezera jsme se vrátili na večeři do Lenešic, kde jsme večer na zahradě školy opekli buřty a hráli míčové hry. Na noc jsme se přesunuli do školy, kde jsme přespávali. Čas jsme si zpestřili hrami, filmem a stezkou odvahy.
Druhý den jsme vyrazili znovu do Mostu, ale tentokrát na Lasergame. Tam jsme si každý odehráli tři intenzivní kola běhání a závodění.
Myslím, že tohle byl jeden z nejpohodovějších školních výletů, které jsem zažil.
Simče a děckám ze sedmičky díky!!!

Autor: Mgr. Peter Randis Publikováno 22. 6. 2022 21:46

VÝLET DO TOBOGA-FANTAZY

Druháci a páťáci se v úterý 14. června vydali do Prahy na výlet do dětského světa v Toboga-Fantazy.  Po celý čas, který jsme měli, se děti nezastavily. Snad jen na to, aby se napily nebo něco pojedly. Atrakce střídala atrakci:  autíčka, tobogán, trampolíny, nafukovací drak, virtuální realita a další a další.
 
Výlet jsme si moc užili a teď se všichni těšíme na prázdniny!
 

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 22. 6. 2022 21:30

SETKÁNÍ S BUDOUCÍMI PRVŇÁČKY

Ve středu 15.6. proběhlo na 1. stupni již tradiční setkání s budoucími prvňáčky. Děti byly pozvány i s rodiči, aby se před nástupem do 1. třídy trochu blíže poznali se svou paní učitelkou. Nejprve se děti hezky představily a všechny svorně potvrdily, že už se na příští rok velmi těší. Někdo na zpívání, jiný na kreslení nebo na tělocvik, ale zaznělo i čtení a počítání. Pak se děti odebraly na školní hřiště, kde pro ně letošní páťáci měli připravené nejrůznější soutěže a zábavné úkoly.  Rodiče se zatím dozvěděli, co budou děti potřebovat do 1. třídy a seznámili se s genetickou metodou, kterou se děti budou učit číst. Na závěr obdrželi budoucí školáci malé odměny a medaile za splněné úkoly a spokojené odcházeli s rodiči domů.

Tak po prázdninách na shledanou!

 


Autor: Mgr. Ivana Tegtmajerová Publikováno 17. 6. 2022 7:28

Školní výlet přípravné, 1. a 3. třídy

V úterý 14. 6. si děti přípravné třídy a 1. a 3. třídy užily výlet do ZOO parku v Chomutově.
Některé děti jely poprvé vlakem. Viděly spoustu zvířat, některá si mohly samy nakrmit, svezly se Safari vláčkem.  Součástí ZOO parku je několik dětských hřišť, kde měly možnost si odpočinout a pohrát si.
Všem se výlet líbil.
 

Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 15. 6. 2022 21:34

Znáš své město 2022

Letos se konal již 16. ročník populární internetové soutěže pro základní školy Lounska pořádanou Základní školou a Mateřskou školou Kpt. Otakara Jaroše Louny

Znáš své město a okolí? 

Žáci naší školy se zúčastnili v hojném počtu. Dva z nich dosáhli skvělého umístění:

 

Kategorie 5. tříd

3. místo ... Lukáš Chaloupka ZŠ Lenešice (50 b)

 

Kategorie 7. tříd
2. místo ... Tomáš Chaloupka ZŠ Lenešice (50 b)

Dne 10.6.2022 se potěšili při rozdávání cen z rukou pana starosty a sponzorů ve velké zasedací místnosti MÚ Louny za účasti zástupců firem SEKO AEROSPACE, Elektrárna Počerady, Albi a Moštárna Louny.

Na konci předávání se usmálo štěstí při losování i na Michaela Málka ze 7. třídy. Získal malou cenu za výdrž v soutěži až do konce. 

Za rok na shledanou při 17. ročníku.

 

 


Autor: Mgr. Jana Ledvinová Publikováno 14. 6. 2022 15:42

Výtvarný - kreativní kroužek v ŠD

V letošním školním roce probíhal v družině výtvarný – kreativní kroužek pod vedením Michaely Pokorné. Děti pracovaly s různými materiály, vytvořily spoustu krásných prací, které zdobily prostory naší školy po celý rok. Můžete se podívat na ukázku některých z nich. Děti se těší na pokračování v příštím školním roce.

 


Autor: Michaela Pokorná Publikováno 10. 6. 2022 12:35

Dětský den v 5. třídě

Ve středu 1.6. oslavili páťáci krásný dětský den. Žáci z 9. třídy pod vedením p. uč. Pechové pro nás připravili zábavou cestu za pokladem. Děti ve skupinách plnily nejrůznější úkoly, za které dostávaly šifry, aby se dozvěděly, kam povede jejich další cesta. Na jejím konci ještě musely najít klíč k sladkému pokladu a pak nás ještě čekalo opékání buřtů z místního řeznictví. Celé dopoledne se velmi vydařilo a my za něj deváťákům i paní učitelce MOC DĚKUJEME.

Poděkování patří i p. uč. Wildovi za doprovod jedné ze skupin a fotografování celé akce.

Ivana Tegtmajerová, Michaela Pokorná


Autor: Mgr. Ivana Tegtmajerová Publikováno 8. 6. 2022 9:03

MY FIRST ENGLISH READING

Trénování angličtiny čtením je báječný způsob rozvoje slovní zásoby i zarytí si frází pod kůži. Do zjednodušené četby knihy v anglickém jazyce jsme se pustili se žáky v páté třídě. Vybrali jsme si velmi známou knihu Robinson Crusoe a zvolili jsme úroveň 1. Většinou se obtížnost pohybuje od 0, které se říká “starter“ a existuje většinou 6 až 7 úrovní. Vytvořili jsme si ze čtení svojí první knihu, která zatím obsahuje 10 kapitol a budeme pokračovat v následujícím ročníku. V rámci čtení jsme se učili slovní zásobu, tvorbu jednoduchých vět a porozumění textu.

Mgr. Zdeňka Jelińská , Ing. Daniela Pechová


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 6. 6. 2022 13:18

Dětský den se sedmičkou a třeťáky

Spolu se sedmičkou jsme připravili dětský den pro děti ze třetí třídy. Celá akce byla laděna pirátsky. Vyrobili jsme pirátské masky, vymysleli pirátské soutěže, vytvořili pirátské kulisy a zábavu. Třeťáci si mohli zkusit různé úkoly. Namátkou: Vyluštit šifru kapitána Granta, ulovit bílou velrybu, potlačit vzpouru na lodi Bounty, nechat se potetovat u piráta Černovouse...
Po splnění získali malí námořníci mapu, podle které našli sladký poklad.
Pirátské dopoledne nám krásně uteklo.
Byl to bezva strávený den.
 

Autor: Mgr. Peter Randis Publikováno 6. 6. 2022 12:40