ZÁPIS DO 1. TŘÍDY A PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY 2024_2025
Náhradní zápis do přípravné a 1.třídy
ČARODĚJNICE 2024

Česko vesluje 2023

Dne 29. 11. 2023 se vybraní žáci: Dušan Jirásek, Radim Tikal, Filip Mandák, Vojtěch Koubek, Matěj Šatoplet, Martin Tříska, Václav Vincík, Pavel Cirók, Ondřej Janek, Martin Šmejkal, Martin Velík, David Haspeklo, Tomáš Mézl, Jan Šatoplet a Zdeněk Beneš zúčastnili sportovní akce Česko vesluje v Postoloprtech. Z celkového pořadí škol jsme se umístili na děleném 6. – 7. místě. Závodníci změřili své síly na veslařských trenažérech a získali nové zkušenosti. Všem našim reprezentantům děkujeme.

Jan Dvořák

Autor: Mgr. Jan Dvořák Publikováno 30. 11. 2023 10:17

Taneční kroužek zve

Děti z tanečního kroužku přeji pohodový adventní čas a zvou Vás na Rozsvíceni vánočního stromu v neděli 3.12.2024 od 15:30.

Autor: Miluše Špeciánová Publikováno 28. 11. 2023 22:04

V ŠD kreslíme obal knížky

Jelikož je naše škola zapojena do projektu "Celé Česko čte dětem", tak si děti měly vymyslet a nakreslit obal knížky, která by je bavila a chtěly by ji číst a podle těch krásných obrázků je jasné, že už se všichni těší na vánoční pohádky, příběhy a také na Vánoce.

Autor: Michaela Pokorná Publikováno 28. 11. 2023 22:01

Školní družina v kině

Dnes se školní družina vydala na výlet do kina Svět Louny, kde se děti těšily na sledování oblíbených hrdinů ve filmu "Tlapková patrola ve velkofilmu". Atmosféra byla naplněná radostí a očekáváním.

Dobrodružství tlapkové patroly přivedlo děti do světa barevných animací a krásného příběhu. Smích, radost a napětí byly cítit ve vzduchu, když se na plátně objevili hrdinové tlapkové patroly.

Filmové odpoledne jsme si moc užili a těšíme se na další.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 28. 11. 2023 21:57

Celoroční projekt Řekni to příběhem v 1. třídě

Prvňáčci jsou pilní. ,,Napsali,, už svoje dva první příběhy: halloweenský a svatomartinský. Pilně se učí číst genetickou metodou a tento týden každý sám přečetl svůj první příběh. A to se muselo oslavit.

Autor: Mgr. Blanka Beckertová Publikováno 24. 11. 2023 14:18

Tvorba komiksu v šesté třídě

Již od konce 19. století patří komiksy mezi oblíbený a zábavný druh četby. Žáci šesté třídy si dnes v rámci českého jazyka zkusili jeden takový komiks vytvořit. Komiks vycházel z pověsti ,,O Krokovi a jeho dcerách”, kterou jsme si nejprve společně přecetli. Poté žáci vytvořili skupinky a rozdělili si části textu, ke kterému tvořili ,,bubliny” s myšlenkami nebo přímou řečí. Práce se dětem povedla.

Autor: Bc. Diana Pekařová Publikováno 23. 11. 2023 17:01

Veletrh středních škol 2023

Dne 22.11.2023 jsme s devítkou navštívili výukový program v Městském muzeu Louny a navázali návštěvou Veletrhu středních škol na SŠ Generála Fajtla v Lounech. V Městském muzeu jsme prošli výukový program o zbraních první a druhé sv. války s ukázkami originálních exponátů.
Na Veletrhu SŠ vystavovala celá řada středních škol z Ústeckého kraje, která žákům devátých ročníků nabízela své obory. Žáci měli možnost se trochu zorientovat v široké nabídce oborů a nasát středoškolskou atmosféru.

Autor: Mgr. Peter Randis Publikováno 23. 11. 2023 16:59

iQLANDIE exkurze

Žáci 7. a 8. ročníku se v úterý vydali do Liberce, kde navštívili čtyřpatrové vědecko-zábavní centrum, které jim přiblížilo vědu hravou formou. Praktičnost na nás dýchla ihned u vchodu do centra, kde se nacházely šatní skříňky ve formě chemické tabulky prvků. Naprosto vynikající nápad, který se nám moc líbil. A to byl teprve začátek. V každém patře se vyskytnete v jiném vědeckém ráji. Na vlastní kůži si můžete ověřit, jak vše funguje, ale i ten pocit, který třeba zažijete při zemětřesení, silném větru atd. V deseti tematických celcích jsme si osahali a prověřili znalosti skoro ze všech předmětů. Skoro hodinová chemická show nás nadchla úplně.

Děkujeme, byl to super zážitek.

Žáci 7. a 8. ročníku

Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 23. 11. 2023 16:57

Čtení v kostele

V úterý 21. listopadu jsme se školní družinou navštívili kostel sv. Šimona a Judy v Lenešicích. V rámci projektu "Celé Česko čte dětem" přečetl pan starosta Zdeněk Plaček úryvek z knihy Pohádky Českého Středohoří. Děti se dozvěděly historii kostela a měly možnost si kostel prohlédnout.
Děkujeme za příjemné odpoledne.

Autor: Vladimíra Fiřtová Publikováno 22. 11. 2023 8:01

Tandem - KOVY

Další zajímavé zkušenosti získali žáci 5. třídy v tandemové hodině přírodovědy, kdy si vyzkoušeli, jaké vlastnosti (např. kujnost) mají kovy.

Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 15. 11. 2023 21:42

Výprava do vesmíru

Žáci 5. třídy podnikli výpravu do vesmíru. Seznámili se s planetami sluneční soustavy a vytvořili její model.

Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 15. 11. 2023 21:40

Plavání v Bublině 2023 – 10. lekce

Poslední plavání proběhlo 15.11.2023. Žáci se zúčastnili deseti lekcí v Postoloprtech, kde se
zdokonalili v plaveckých dovednostech a procvičili si plavecké styly (prsa, kraul, znak). Dětem se
plavání s použitím plaveckých pomůcek a her velmi líbilo. Fotografovaly se také pod vodou. Na
poslední hodině všichni dostali mokré vysvědčení, kde většina dětí získala ocenění „delfín“.
Moc děkujeme za odborné vedení při lekcích plavání i za hezký, trpělivý přístup k dětem paní učitelce
Lence Říhové a Renatě Bassy.
Žáčkové 2. – 5. třídy se mohou ještě těšit na vánoční plavání, které se uskuteční ve středu 20.12.

Lada Bulandrová, Diana Pekařová, Michaela Pokorná, Markéta Zejdová

Autor: Mgr. Lada Bulandrová Publikováno 15. 11. 2023 21:37