Projektový den - SUPERHRDINOVÉ
Školní družina - pečení tradičních božích milostí
Paní ředitelka čte dětem

Kloboukový den na 1. stupni

Ve čtvrtek 2.2. před pololetními prázdninami přišli žáci do školy se zajímavě ozdobeným kloboukem, čepicí nebo čelenkou. S touto pokrývkou hlavy proběhlo vyučování. Od 9:00 hod. se děti po třídách ve skupinkách fotografovaly v balónkovém fotokoutku. Fotografoval je pan uč. Wild. Poté postupně se jednotlivé třídy v klobouku představily ostatním třídám.     Děti zkusily vymyslet pohádkové postavy, které mají pokrývku hlavy. Každá třída pak skládala obrázky a přiřazovala názvy pohádek k pohádkovým postavám s kloboukem. 0. - 3. třída poslouchala čtený úryvek z pohádky nebo zhlédla video a nakreslila pohádkovou postavu. Žáci 4. - 5. třídy napsali ve dvojicích popis pohádkové postavy a nakreslili ji.

Děkujeme všem pedagogům, asistentkám a rodičům za pěknou spolupráci na tomto dnu.

1.stupeň

Autor: Mgr. Lada Bulandrová Publikováno 7. 2. 2023 13:04

Čertí škola

V pondělí 5. prosince se žáci šesté třídy proměnili v čerty, anděle a Mikuláše. Společně s paní učitelkou a asistentkou se vypravili do mateřské školky a na první stupeň, aby ostatním dětem ukázali, jak se učí v pravé čertí škole.

Děti v rámci rozvrhu procvičily matematiku, zatancovaly si, zazpívaly a plnily různé úkoly.

Na rozvrhu bylo celkem deset lekcí.

1. hodina - Brblando
  2. hodina - Počítando
  3. hodina - Trsando
  4. hodina - Hádando
  5. hodina - Puzzlando
  6. hodina - Šklebando
  7. hodina - Zkušendo
  8. hodina - Bordelando
  9. hodina - Předváděndo
  10. hodina - Překvapendo

Protože děti byly hodné a šikovné, žádný z čertů si nikoho neodnesl. Naopak je Mikuláš odměnil nadílkou.

Za celou šestou třídu děkujeme dětem i všem p. učitelkám.

Autor: Bc. Diana Pekařová Publikováno 8. 12. 2022 22:27

Zdravá pětka

Ve čtvrtek 10. 11. se uskutečnila akce o zdravém stravování. Děti z první a přípravné třídy měly program zaměřený na třídění potravin, jejich správné skladování. V závěru hodiny mohly i ochutnat některé druhy ovoce a zeleniny. Děti druhé a třetí třídy hrály stolní hru obchod, ve které třídily potraviny do regálů v obchodě a rozlišovaly zdravé a nezdravé potraviny. V závěru hodiny se seznámily s množstvím cukru v jednotlivých nápojích.

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 26. 11. 2022 22:34

Kostýmová zkouška tanečního kroužku

Dnešní kostýmová zkouška děti z tanečního kroužku přípravné , první , druhé a třetí třídy .

Autor: Miluše Špeciánová Publikováno 23. 11. 2022 22:56

Přípravka slaví svatého Martina

V přípravce jsme se rozhodli oslavit tradiční den svatého Martina a moc jsme si to užili.

Autor: Miluše Špeciánová Publikováno 11. 11. 2022 22:34

BESIP

V úterý 25. října se děti z přípravné až třetí třídy dozvěděly mnoho důležitých informaci o bezpečnosti silničního provozu. Nenásilnou a vtipnou formou jim byla vysvětlena nutnost nosit helmu, správné přecházení silnice, děti si také vyzkoušely chrániče na zápěstí, na lokty a na kolena. Velmi  děkujeme paní Míše Doležalové a panu Vlastu Vébrovi z Divadla VeTři.

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 28. 10. 2022 21:15

Zdravé svačinky

Od začátku školního roku jsme se zaměřili na zdravé svačinky, a hlavně na konzumaci ovoce a zeleniny. Děti ovoce a zeleninu i poznávaly a třídily.

Celou akci jsme dnes zakončili výrobou zdravé svačinky. Děti z přípravné a druhé třídy si namazaly a ozdobily toastové chlebíčky a následně ochutnávaly různé druhy zeleniny a ovoce.

Simona Pazourková, Miluška Špeciánová

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 21. 10. 2022 14:18

Prvňáčci a přípravka v MŠ

Ve čtvrtek 13. 10. byly prvňáčci a děti z přípravky pozvány do MŠ v Lenešicích na ukázku živých zvířat. Krátké čekání jsme si zpestřili na dopravním hřišti, pak už přišla na řadu zvířátka – slepice, ovečky, malý poník a nakonec opravdová lama!  Děti se dozvěděly, kde má slepice uši, čím se krmí ovečky, kolik zubů má lama a mnoho dalších zajímavých informací. Všechna zvířátka jsme si mohli na závěr i pohladit. Ve školce se nám moc líbilo, určitě si návštěvu brzy zopakujeme.

Autor: Mgr. Ivana Tegtmajerová Publikováno 16. 10. 2022 21:59

Agrofarma Dittrich

Dne 7.10. jsme s přípravnou a 2. třídou navštívili místní agrofarmu Dittrich. Měli jsme možnost navštívit chmelovou česačku a sušárnu. Děti si mohly vyzkoušet, jak se sedí v kombajnu a traktoru, nakonec nakrmily zvířata. Děkujeme panu Dörflerovi za hezkou prohlídku.

Autor: Nikola Antonyová Publikováno 7. 10. 2022 21:37

Jeníček a Mařenka - divadlo Ve Tři

Děti z přípravné třídy si dnes užily krásné dopoledne v Mateřské škole v Lenešicích. Divadlo Ve Tři přijelo se skvěle zpracovanou pohádkou Jeníček a Mařenka. Nejen , že se bavily děti , ale také paní učitelky . Moc děkujeme za krásný zážitek a školce za pozváni .

Autor: Miluše Špeciánová Publikováno 6. 10. 2022 22:02

Přípravka v Mederově domě

V pondělí si děti z přípravné třídy zajely do zrekonstruovaného Mederova domu v Žatci, kde na ně čekal interaktivní program Hrajeme si s pohádkou – Jak pejsek s kočičkou pekli dort. Při poslechu pohádky si každý namaloval svůj dort. Pak děti mezi obrázky hledaly, co pejsek s kočičkou do dortu všechno dali. Nakonec přišlo to nejlepší. Každý si ozdobil svůj vlastní dortík, na kterém si pochutnal. Stihli jsme projít i celý dům včetně sklepu. Děti zkoušely šít na šlapacím šicím stroji, zhouply se na starém houpacím koníkovi, zahrály si na piano, v kuchyni mlely na mlýnku a vyzkoušely stará kachlová kamna.

Alena Švejdová

Miluše Špeciánová

Autor: Alena Švejdová Publikováno 20. 9. 2022 16:16

Přípravka se představuje

Děti z přípravky  si dnes vyrobily papírové  čepičky, naučily se písničku a  šly se představit dětem do všech tříd  a nezapomněly ani na paní ředitelku. ????

Autor: Miluše Špeciánová Publikováno 7. 9. 2022 10:09