Žáci 7. a 8. ročníku se v úterý vydali do Liberce, kde navštívili čtyřpatrové vědecko-zábavní centrum, které jim přiblížilo vědu hravou formou. Praktičnost na nás dýchla ihned u vchodu do centra, kde se nacházely šatní skříňky ve formě chemické tabulky prvků. Naprosto vynikající nápad, který se nám moc líbil. A to byl teprve začátek. V každém patře se vyskytnete v jiném vědeckém ráji. Na vlastní kůži si můžete ověřit, jak vše funguje, ale i ten pocit, který třeba zažijete při zemětřesení, silném větru atd. V deseti tematických celcích jsme si osahali a prověřili znalosti skoro ze všech předmětů. Skoro hodinová chemická show nás nadchla úplně.

Děkujeme, byl to super zážitek.

Žáci 7. a 8. ročníku

Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 23. 11. 2023 16:57

Oblastní turnaj v Pišqworkách 2023

V pátek 10. 11. 2023 se v Mostě uskutečnilo oblastní kolo turnaje v Pišqworkách. Naši školu zde reprezentovalo 12 žáků, nejlepších řešitelů školního kola. Soutěžilo se ve tříčlenných týmech, takže za naši školu bojovaly celkem 4 týmy. Po mnoha soubojích a velmi vyrovnaném zápolení dosáhl tým ve složení Anežka Arnoštová, Rózka Vašková a Tomáš Chaloupka na krásné třetí místo a získal tím postup do krajského kola, které se bude konat 22. 11. v Ústí nad Labem. Všem soutěžícím děkujeme za skvělou reprezentaci a postupujícímu týmu držíme palce do dalších soubojů!

Daniela Pechová a Simona Vlková

Publikováno 15. 11. 2023 14:18

SEDMÁCI V KNIHOVNĚ

Dne 10. 11. se 7. třída zúčastnila lekce „Bojíme se rádi“ v lounské knihovně.  Žáci se s paní Hrbkovou bavili nejdříve o strachu, hrůzách a obavách, poté tvořili myšlenkovou mapu k tomuto tématu. Četli si také z knih s hororovou tématikou. Na konci lekce si dokonce zkusili ve skupinách napsat krátký příběh, o který se s námi podělili.

Daniela Tegtmajerová, Diana Pekařová

Autor: Daniela Tegtmajerová Publikováno 12. 11. 2023 21:30

Florbal Postoloprty - 6. a 7.třída 2023

Dne 1. 11. 2023 se vybraní žáci: Vojtěch Koubek, Martin Tříska, Václav Müller, Filip Mandák, Zdeněk Suk, Ondřej Beneš, Matěj Šatoplet, Dušan Jirásek a Lukáš Burgr zúčastnili oblastního kola ve florbale v Postoloprtech. Turnaj se odehrál ve dvou skupinách. Ve skupině A naši žáci změřili síly se ZŠ Postoloprty, ZŠ a MŠ Černčice, ZŠ Školní Louny, ZŠ JAK Louny. Nejlepším hráčem našeho týmu se stal Václav Müller, který vstřelil oba góly. Výkony celého mužstva byly pěkné a celkem jsme obsadili dělené 7. – 8. místo.

Autor: Mgr. Jan Dvořák Publikováno 2. 11. 2023 13:42

SLUHA DVOU PÁNŮ

V minulém týdnu se žáci sedmého a osmého ročníku vydali na divadelní představení Sluha dvou
pánu, které se hrálo v divadle v Mostě. Tento příběh byl napsán již v roce 1745 a poprvé uveden o rok
později v Benátkách v Itálii. Naši žáci si v rámci tohoto představení zopakovali, co je próza, drama či
komedie. V představení byla použita i hovorová řeč díky níž děj působil zajímavě. Žáci se také mohli
přenést do doby, kdy autor žil a byly zcela běžné souboje či domluvené sňatky. Dílo, se nám velmi
líbilo. Děj utíkal rychle, byl napínavý a komický.

Zdeňka Jelińská, Jan Dvořák

Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 31. 10. 2023 15:59

Školní kolo v PIŠQWORKÁCH

V pátek 13.10.2023 se na naší škole konalo školní kolo v pišqworkách. Celkem se školního kola zúčastnilo 18 žáků napříč ročníky. Vyhlašovalo se pět nejlepších žáků. Absolutním vítězem se stala Rozálie Vašková z deváté třídy. Na druhém místě se umístila Anežka Arnoštová. Třetí místo obsadil Tomáš Chaloupka. Čtvrté a zároveň páté místo obsadili dva žáci - Jan Šatoplet a Matěj Haspeklo.

Dvanáct nejlepších žáků po tomto školním kole čeká postup do okresního kola  v PIŠQWORKÁCH.

Postupujícím budeme držet palce a všem děkujeme za účast ve školním kole.

Ing. Daniela Pechová a Simona Vlková

Autor: Simona Vlková Publikováno 15. 10. 2023 21:25

Přespolní běh v Postoloprtech 2023

Dne 21. 9. 2023 se v Postoloprtech konalo oblastní kolo v přespolním běhu. Za Základní školu Lenešice se akce zúčastnilo celkem 8 žáků: Šatoplet Jan, Šatoplet Matěj, Jirásek Dušan, Košťál Josef, Kaleja David, Kolínský David, Brhelová Michaela a Charvátová Eva. Na trati dlouhé 3 km obsadili žáci pěkné 5. místo v kategorii škol. Všem běžcům děkujeme za účast a reprezentaci školy.

Jan Dvořák

Autor: Mgr. Jan Dvořák Publikováno 21. 9. 2023 14:45

Výjimečná místa na Zemi

V tomto školním roce jsme se pustili do celoškolního projektu“ Řekni to příběhem“. Čtení s porozuměním jsme si vzali jako hlavní úkol ve všech předmětech. V zeměpise se budeme věnovat výjimečným místům na naší planetě Zemi. V příbězích navštívíme 12 výjimečných lokalit, o který si budeme číst, vyhledávat informace. Pracovní listy budou zaměřeny na pochopení textu. Žáci budou s textem pracovat a doplňovat tabulku tvrzení /pravda, lež/. Každé místo si budou vyznačovat na mapě světa. První místo, které jsme pomyslně navštívili na mapě světa byla Eiffelova věž, které Francouzi říkají „nejkrásnější Pařížanka“. Pokud se budete chtít dostat na vrchol budete muset překonat 1671 schodů. Pohodlnější z nás mohou využít jeden ze čtyř výtahů…..

Mgr. Zdeňka Jelińská

Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 8. 9. 2023 21:52

VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE AUSTRÁLIE 2022/2023

RÁDA BYCH PODĚKOVALA VÁM, KTEŘÍ JSTE SE SOUTĚŽE ZÚČASTNILI A UKÁZALI TAK, ŽE MÁTE CHUŤ A ZÁJEM SE ZDOKONALOVAT A POZNÁVAT NOVÉ VĚCI. PŘEJI VÁM, ABY SE CESTA NA AUSTRALSKÝ KONTINENT STALA PRO VÁS „ SKUTEČNOSTÍ“.

Zadání 10. kola

Milí soutěžící, dostali jsme se při naší cestě po Austrálií do posledního kola. V každém kole jste plnili různé formy úkolů a zadání. V tom posledním bude váš úkol následující:

Vlastními slovy napiš - možnosti:

1. Povídku, nebo vyprávění o Austrálii
  2. Popiš celý průběh soutěže, jaká byla tvoje forma soutěžení, co se ti líbilo
  3. Napiš o svojí plánované cestě do Austrálie

Jak již jsem psala, vážím si každé vaší účasti na každém kole i v celé soutěži. Dokázali jste mně i sobě, že umíte a chcete pracovat nad rámec vašich povinností.

Vyhodnocení soutěže proběhne slavnostně na konci školního roku.

Autor: Mgr.Zdeňka Jelińská Publikováno 20. 6. 2023 22:35